Strona 79 z 149 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #781
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta

    Wysyłka z: Global Warehouse + brak jakiejkolwiek informacji o stanie technicznym.

    stałe miejscae pracy: Broniewskiego / Adres do doręczeń: Augusta Hlonda = szukaj wiatru w polu

    https://allegro.pl/uzytkownik/hurt_i...ecommend=false
    "Ten sprzedawca oszukuje, postanowił podnieść cenę o 1000 zł po sprzedaży aparatu i obiektywu - pieniądze zapłacone. Odzyskałem zł, ale w sumie straciłem 70 Eur na wymianę waluty. This seller is cheating, he decided to increase the price in 1000 zl after the camera and lens were sold - money paid. I have got zl back, but in total lost 70 Eur for currency exchange."

    "Nie otrzymałem produktu w zadeklarowanym terminie. W terminie 45 dni od zakupu kurier, odpowiedzialny za dostawę, nie otrzymał nawet przesyłki od sprzedawcy. Sprzedwca unika podawania jakichkolwiek wiążących terminów dostaw. Pomimo atrakcyjnej oferty cenowej, odradzam dokonywanie jakichkolwiek zakupów każdemu kto nie jest gotowy miesiącami czekać na dostawę lub dokonuje zakupów z myślą o jakimkolwiek terminie np. realizacji zamówienia (zawodowych), urodzin, wakacji itp."

    "Aparat kupiłem końcem grudnia zgodnie z opisem powinien dojść max do 25 dni, niestety po 2 miesiącach dalej go nie było. Sprzedający tłumaczy się problemami logistycznymi. Prawie po 3 miesiącach dopiero otrzymałem zwrot pieniędzy. Nie polecam sprzedawcy chyba, że ktoś lubi długo czekać."

    BTW - Canon EOS R6 z obiektywem 24-105 mm f/4-7.1 — zestaw zaawansowany za 950 USD https://www.ebay.com/itm/23420480121...QAAOSwT~1hUAK6 Informacje o sprzedawcy (O)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-09-2021 o 19:31
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #782
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Wał na 100%

  3. #783
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2020
    Miasto
    3miasto
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    solti, zadaję sobie sprawę, że trudno w to Tobie uwierzyć, ale niestety przeczysz sam sobie, uznając najpierw, że obiektyw jest ZUPEŁNIE bezproblemowy, a później pisząc o poważnej aberracji (która może rujnować zdjęcia lub, w najlepszym przypadku, wydłużać proces postprodukcji) dyskredytujesz sam siebie. Jeśli tego nie rozumiesz, to chyba będzie odpowiedni czas żeby kończyć tę dyskusję.

    Może trudno w to uwierzyć, ale nowego Samyanga RF AF F1.4 kupiłem (po 2 cashbackach) za 2390 zł, podczas gdy za blisko 30-letnią konstrukcję (EF85mm f/1.8 USM) o zdecydowanie gorszych parametrach optycznych Canon życzył sobie około 1800 zł. Z (zaznaczam) MOJEGO PUNKTU WIDZENIA zakup obiektywu Canon EF85mm f/1.8 USM dla systemu R w zasadzie nie ma sensu.

    Nie wiem czym dla Ciebie jest prawdziwy obiektyw RF, ale wiem jedno: podłączenie Canona EF85mm f/1.8 USM do body z rodziny R skutkuje w zasadzie podobnym podwyższeniem wagi zestawu, co instalacja Samyanga RF AF 85mm F1.4 (różnica na poziomie kilkudziesięciu gramów). To, moim zdaniem, czyni obiektyw bardziej RF-owym niż sama sygnatura w nazwie

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    "A adapter RF-EF masz oryginalny?"
    Nie pisałbym o problemach Canona EF85mm f/1.8 USM, gdybym pracował z nieoryginalnym adapterem. Stwierdzanie problemów przy jednoczesnym używaniu zamienników i nie weryfikowanie czy to nie one są źródłem problemu, to nie mój poziom kolego. Powiem więcej... testowałem także inny egz. tego obiektywu na innym body i problemy się replikowały.

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    "Albo, że zaraz nie zacznie wpływać, jak Canon pomajstruje przy firmware?"
    I to jest jedyna znacząca wada (taka "uśpiona", która obecnie w ogóle nie istnieje) Samyanga RF AF 85mm F1.4, tzn. nie znamy dnia ani godziny, gdy Canon odłączy wsparcie tego obiektywu wraz z nowym firmwarem. Niestety Canon ma do tego pełne prawo i każdy kto decyduje się na ten obiektyw powinien mieć tego świadomość. Inna sprawa (i nie jest to typowe wishful thinking), że nie wierzę, by się to stało. Wizerunkowo Canon straciłby zbyt wiele, dlatego zamiast robić takie rzeczy, moim zdaniem Canon zadziałał prewencyjnie i odciął produkcję obiektywów RF innych producentów powołując się np. na prawa patentowe lub (opcja bardziej relacyjna) tłumacząc producentom jakie problemy ich czekają, gdy ich produkty okażą się niekompatybilne z nowymi/planowanymi zmianami w aparatach.

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    "Tutaj zupełnie nie rozumiem, co masz na myśli i o co Ci chodzi."
    Tym bardziej obserwuj recenzje Canona RF 16mm F2.8, a zrozumiesz/dostrzeżesz w końcu przewagi w szkłach RF względem poprzedników (EF). Przypomnę... kilka postów wyżej zastanawiałeś się czy możemy w ogóle mówić o jakiejkolwiek przewadze szkieł RF nad EF.

    To z czym zgadzam się z Tobą w 100% to to, że zbytnio odbiegliśmy od tematu R6, więc pozwolę sobie już nie odpowiadać tutaj w tematach nie związanych z R6 (dość napisałem OT). Chciałem jedynie zaznaczyć problem z Canonem EF85mm f/1.8 USM, Ty stwierdzasz, że go nie ma, OK. Myślę, że na tym poziomie możemy zakończyć. Osoby zainteresowane posiadaniem takiego zestawu, mogą już na własną rękę dokonać weryfikacji obu stanowisk. Bynajmniej nie po to by rozstrzygać kto ma rację, a po to, by ustrzec się przed "ewentualnym" problemem.

    PS solti, nie "przesłona" - PRZYSŁONA. Warto nauczyć się raz na zawsze.
    Ostatnio edytowane przez audioart ; 27-09-2021 o 05:36

  4. #784

    Dołączył
    Sep 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cześć, kupiłam Canona R6 i niestety gorszego aparatu nie widziałam. Dramat. AF łapie jak chce, jest mało precyzyjny, wizjer EVF (wcześniej miałam OVF) to też tragedia. Zero wiarygodnego odwzorowania obrazu. Zrobił się z tego aparat dla "pstrykaczy" którzy jedynie wybierają mniej więcej kadr i szekają aż aparat zrobi wszystko za nich. MInusów jest o wiele więcej, ale nie chcę tutaj pisać przez pół dnia.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 27-09-2021 o 09:32 Powód: Do oferowania sprzedaży służy dział GIEŁDA

  5. #785
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Cześć, kupiłam Canona R6 i niestety gorszego aparatu nie widziałam. Dramat. AF łapie jak chce, jest mało precyzyjny, wizjer EVF (wcześniej miałam OVF) to też tragedia. Zero wiarygodnego odwzorowania obrazu.
    Może warto popracować nad ustawieniami AF. Ja mam ustawiony mały dokładny w servo, a po wciśnięciu af-on eye af. Działa to bardzo dobrze. Eye AF to najlepsze co jest w tej puszce.

  6. #786

    Dołączył
    Sep 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Eye AF to najlepsze co jest w tej puszce.
    Niestety nie mogę się zgodzić. Eye AF działa jak chce. Czesto jest precyzyjny, a czasem gdy człowiek mu zaufa łapie brzuch, czy nawet zdarzyło mi się kałuże, bo uznał, że jest ważniejsza niż człowiek. Wyprowadzenie go z błędu było niemożliwe.

    Przereklamowana puszka i tyle. Dla mnie skutek, bo aparat nie nadaje się do szybkiej reporterki. Aparat "na siłę" próbuje robić wszystko za użytkownika, niestety robi to źle.

  7. #787
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Niestety nie mogę się zgodzić. Eye AF działa jak chce. Czesto jest precyzyjny, a czasem gdy człowiek mu zaufa łapie brzuch, czy nawet zdarzyło mi się kałuże, bo uznał, że jest ważniejsza niż człowiek. Wyprowadzenie go z błędu było niemożliwe.

    Przereklamowana puszka i tyle. Dla mnie skutek, bo aparat nie nadaje się do szybkiej reporterki. Aparat "na siłę" próbuje robić wszystko za użytkownika, niestety robi to źle.
    Co Ty gadasz człowieku. Jak nie możliwe ? Wystarczy ustawić początkowy obszar wykrywania twarzy/oka i nie ma bata by Ci skakał z twarzy na brzuch czy kałużę. Nawet jak skoczy jakimś cudem, to przecież to widać i wystarczy przeostrzyć ponownie. Rozwiń swój problem, bo takie że lipa bo lipa, to mało wiarygodne na kogoś z 2 postami.

    p.s Przeczytałem Twój pierwszy post. Instrukcja obsługi się kłania to nie lustrzanka, trzeba się kilku rzeczy dowiedzieć by z nich korzystać.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 27-09-2021 o 09:25

  8. #788

    Dołączył
    Sep 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Co Ty gadasz człowieku. Jak nie możliwe ? Wystarczy ustawić początkowy obszar wykrywania twarzy/oka i nie ma bata by Ci skakał z twarzy na brzuch czy kałużę. Nawet jak skoczy jakimś cudem, to przecież to widać i wystarczy przeostrzyć ponownie. Rozwiń swój problem, bo takie że lipa bo lipa, to mało wiarygodne na kogoś z 2 postami.

    p.s Przeczytałem Twój pierwszy post. Instrukcja obsługi się kłania to nie lustrzanka, trzeba się kilku rzeczy dowiedzieć by z nich korzystać.
    To nie kwestia instrukcji obsługi, tylko tego, że ten aparat robi co chce. Napisałeś, że wystarczy przeostrzyć ponownie. Niestety w reporterce moment już uciekł. Sorry, ale to jest aparat dla fotografów ślubnych czy też sportowych (serie). Nie przekonasz mnie próbując sugerować, że muszę przeczytac instrukcję.

    Odrobinę fotografia z takimi aparatami zmierza w złym kierunku. Aparaty stają się sprzętem dla ludzi, którzy nic nie wiedzą i nie muszą wiedzieć o robieniu zdjęć, bo aparat zrobi wszystko za nich. Wystarczy wybrać kadr.

    Sprzęt dla pstrykaczy.

    Ironiecznie - Chyba trzeba biec do sklepu kupić kilka Canon 5D mk4, dopóki są jeszcze w sprzedaży.

  9. #789
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    Tym bardziej obserwuj recenzje Canona RF 16mm F2.8, a zrozumiesz/dostrzeżesz w końcu przewagi w szkłach RF względem poprzedników (EF). Przypomnę... kilka postów wyżej zastanawiałeś się czy możemy w ogóle mówić o jakiejkolwiek przewadze szkieł RF nad EF.

    Dyskusję z Tobą zakończę cytatem z samego siebie:
    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Nie wmawiaj mi słów, których nigdy nie wypowiedziałem.
    Aż strach się bać, jakie wnioski byś wysnuł, gdybym faktycznie napisał coś o braku przewagi szkieł RF nad EF...
    Nie mam już siły i szkoda mojego zdrowia, żeby odpowiadać na resztę.

    P.S.
    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    PS solti, nie "przesłona" - PRZYSŁONA. Warto nauczyć się raz na zawsze.
    W tym jednym muszę Ci przyznać rację. Choć wiem o tym, to od lat często się przejęzyczam. Ale to chyba jedyne, w czym mogę się z Tobą zgodzić I wątpię, żebym przez to, że przyznałem Ci rację, w przyszłości przestał popełniać ten błąd. A szkoda!
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  10. #790
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    @fabinka Najlepszy aparat jaki miałem. Jak dobrze być pstrykaczem

    Twoje posty brzmią jak dobrze zaplanowany trolling
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 27-09-2021 o 09:43
    Miłego dnia
    moja www

Strona 79 z 149 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •