Strona 111 z 149 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 101 do 1 110 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #1101
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Proponuję ustawić sobie działania AF na dwa tylko przyciski, jeden śledzenie oka, drugi spot i tak jest najwygodniej.
    Tak mam ustawione, tylko dwa, reszta sposobów pomiaru AF nieaktywna
    guzikiem wyboru AF zmieniam oko/twarz lub spot
    a guzikiem AF-ON twarz/oko
    Jak nie ma w kadrze oka ani twarzy a jest ustawiony ten rodzaj AF to aparat czegoś tam szuka
    ja popełniałem błąd, że chciałem go zmusić do zmiany miejsca naciskając do połowy spust,
    to było złe, bo te kilka kratek AF się blokowało i mogłem tak bawić się bez końca
    a to można robić inaczej - przyciskając SET.
    Jak ustawiłem kratkę AF na oko, zablokowałem naciskając spust do połowy, potem przekadrowałem
    kratka Af się przesuwała, ale ostrość i tak pozostała tam, gdzie było mierzone,
    tylko DPP pokazuje w tym innym miejscu kiedy było cyk a nie pomiar.

  2. #1102

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Pytanko. Do R6 pasują baterie oryginalne LP-E6NH, LP-E6N lub LP-E6. Jak się sprawują te najstarsze , od canona 5 d mk2 , dają radę, czy lepiej poszukać LP-E6N , a może warto dopłacić (cena masakra) do LP-E6NH? Muszę zbudować 2 zestawy do BG-R10 i nie wiem w jakim kierunku iść. A może wystarczą zamienniki Newell ?
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

  3. #1103
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Arek_Gd Zobacz posta
    Pytanko. Do R6 pasują baterie oryginalne LP-E6NH, LP-E6N lub LP-E6. Jak się sprawują te najstarsze , od canona 5 d mk2 , dają radę, czy lepiej poszukać LP-E6N , a może warto dopłacić (cena masakra) do LP-E6NH? Muszę zbudować 2 zestawy do BG-R10 i nie wiem w jakim kierunku iść. A może wystarczą zamienniki Newell ?
    newell lp-e6nh plus robią robotę za stówkę za sztukę. Trzymają praktycznie tyle samo co oryginał.

  4. #1104

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Dzięki, czyli bez problemu mogę wrzucić do gripa zamiennik plus oryginał ?

  5. #1105

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Widzę, że te nowe aku poza pojemnością niczym się nie różnią, spodziewałem się jakiejś 'rocket science' skoro cena ponad 5 stów. Więc nie ma pytania, admin może skasować.
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

  6. #1106

    Dołączył
    Aug 2020
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cześć! Mam pytanko, czy istnieje możliwość przejrzenia logów w R6? Wyskoczył mi błąd ale tak szybko zniknął, że nie zdążyłam przeczytać. Wolałabym wiedzieć co się dzieje.

  7. #1107
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez AniaK Zobacz posta
    Cześć! Mam pytanko, czy istnieje możliwość przejrzenia logów w R6? Wyskoczył mi błąd ale tak szybko zniknął, że nie zdążyłam przeczytać. Wolałabym wiedzieć co się dzieje.
    W domowych warunkach raczej nie ma takiej możliwości. Jeśli błąd Ci wyskoczył jednorazowo i de facto problem sam się rozwiązał, to nie ma się czym przejmować.

  8. #1108

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cześć. Właśnie rozpakowałem R6 i mam pytanie. Gdy pochylam aparat w prawo i lewo to coś w środku się przesuwa. Podejrzewam, że to stabilizacja z matrycą, ale nie jestem tego pewny

  9. #1109
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez supermario Zobacz posta
    Cześć. Właśnie rozpakowałem R6 i mam pytanie. Gdy pochylam aparat w prawo i lewo to coś w środku się przesuwa. Podejrzewam, że to stabilizacja z matrycą, ale nie jestem tego pewny
    W R5 też matryca lata, to norma.

  10. #1110
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    u mnie to samo
    pewnie matryca odpada
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 111 z 149 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •