Strona 77 z 149 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987127 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #761
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2020
    Miasto
    3miasto
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    @audioart z tym 99 % że będzie działać ef
    Na przejściówce to i tak i nie, bo moje 85 1.8 i 50 1.4 miały front focus na R a na lustrzankach bez problemu.
    Potwierdzam... praca 85mm f/1.8 na EOS R to jakaś pomyłka. Wbrew logice, również łapałem jakieś front- czy backfocusy (moim zdaniem wywoływane sporymi wahaniami na poziomie pracy AF). Ale to nie dziwne - premiera 85mm f/1.8 Canona miała miejsce prawie 30 lat temu.
    W każdym razie nie zastanawiałem się długo i wymieniłem na Samyanga AF RF 85mm F1.4. Od tego czasu nie mam problemu.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Ale to jest niemożliwe, co mówisz. Na tego typu AF zjawisko FF i BF nie ma prawa występować, AF działa praktycznie zawsze idealnie. Nawet w szkłach, które na lustrzankach były bardzo, ale to bardzo chimeryczne.
    W przeciwieństwie do lustrzanek, matryca rejestruje dokładnie to, co widzisz w wizjerze/ na wyświetlaczu. Nie ma możliwości pomyłki, jeśli widziany obraz jest ostry. Używałem R z wieloma szkłami i żadne nie miało problemów FF/BF, nawet o mm Zawsze idealnie w punkt. To jest to, co uwielbiam w tym sprzęcie!

    --- Kolejny post ---

    @jinks, @zdebik - jestem zaszokowany!
    Niestety jest możliwe. Patrz post powyżej.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Zasada działania DPAF jest oparta na pomiarze fazowym jak w DSLR tyle, że z czujnikiem w płaszczyźnie matrycy.
    Jest istotna różnica w algorytmie, co widać obserwując zachowanie szkła: w razie nietrafienia "od razu", odbywa się doostrzanie co nie dzieje się w DSLR, gdzie AF pracuje w otwartej pętli. To doostrzanie kończy się, gdy korpus podejmie decyzję że jest OK. Odbywa się to z pewną tolerancją i tu jest przestrzeń do błędu - ocena nie następuje wg kryterium detekcji kontrastu. Jak obiektyw stawia jakiś opór to może się to przekładać na precyzję AF.
    "ocena nie następuje wg kryterium detekcji kontrastu". Jesteś pewien w 100%, że aparaty R nie wspomagają się detekcją kontrastu? Dasz sobie rękę uciąć?

  2. #762
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    Potwierdzam... praca 85mm f/1.8 na EOS R to jakaś pomyłka
    A może to nie wina R tylko jakiś konkretnych egzemplarzy szkieł parę razy rzuconych na glebę?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #763
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    A może to nie wina R tylko jakiś konkretnych egzemplarzy szkieł parę razy rzuconych na glebę?
    U mnie wszystkie szkła są nowe, szanowane. Gdy leżą są zamknięte w pelicanie z silicą. Ostatni zakup to właśnie 135mm f2 (jakieś 2 lata temu, nowy). Nie widze problemów z 24-70 2.8 II, 16-35 F4 też ok. Najgorzej jest z USM 50 1.4, 85 1.8 i tą 135'ką - ale to nie jakaś masakra. Jak będę miał więcej czasu to zrobie tablice i przestrzele.

    135'ke sprawdziłem w domu robiąc ze statywu zdjęcia dzieciom, kadr taki sam jak rok wcześniej z 5D3. Blysk i te same ustawienia. Dziwnym trafem było ok więc olałem temat.

  4. #764
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    @Bangi zdaje się używa 135 z R i nie narzeka. Przywołany - może się wypowie. Ja się przesiadłem z 6D na R w towarzystwie czterech eLżbiet i jednego kundla (S Art). Z 6D było różnie choć nie tragicznie. W R zero pomyłek w zdjęciach statycznych. Wiadomo że jak z EF 200mm f/2.8 L II gonię kundla, to mam zdjęcia nietrafione. Ale to nie ta klasa AF servo co w R6 czy R5.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #765
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    "ocena nie następuje wg kryterium detekcji kontrastu". Jesteś pewien w 100%, że aparaty R nie wspomagają się detekcją kontrastu? Dasz sobie rękę uciąć?
    Canon oficjalnie nie deklaruje, że w serii R używa hybrydowego AF.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    Potwierdzam... praca 85mm f/1.8 na EOS R to jakaś pomyłka.
    Używałem C85/1.8 z M50 i błędy AF pojawiały się wyłącznie na skutek potężnej CA, którą potrafi wygenerować to szkło.
    Przy bardzo kontrastowych, a zwłaszcza silnie błyszczących obiektach, AF nie tyle nie trafiał co głupiał.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #766
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Widziałem podobne do tej dyskusje na zagranicznych forach, konkluzja tam była taka, że i owszem problemy z ostrzeniem w punkt mogą wystąpić w marginalnej liczbie przypadków ale winę nie tyle ponosi aparat co np. silnik obiektywu czy mechanika obiektywu która z czasem traci na precyzji…

  7. #767
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Widziałem podobne do tej dyskusje na zagranicznych forach, konkluzja tam była taka, że i owszem problemy z ostrzeniem w punkt mogą wystąpić w marginalnej liczbie przypadków ale winę nie tyle ponosi aparat co np. silnik obiektywu czy mechanika obiektywu która z czasem traci na precyzji…
    Możliwe, ale na dslr z tym samym szkłem nie miałem tego problemu i ktoś tu wcześniej pisał, że identycznie możemy sobie co najwyżej spekulować. Ogólnie w przypadku DPAF to są bardzo marginalne przypadki. W zasadzie swój przykład przedstawiłem jako ciekawostkę. Bardzo polecam Rkę i R6
    Miłego dnia
    moja www

  8. #768
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    Potwierdzam... praca 85mm f/1.8 na EOS R to jakaś pomyłka. Wbrew logice, również łapałem jakieś front- czy backfocusy (moim zdaniem wywoływane sporymi wahaniami na poziomie pracy AF). Ale to nie dziwne - premiera 85mm f/1.8 Canona miała miejsce prawie 30 lat temu.
    Nie neguję, że twój zestaw miał problemy. Ale pisanie, że praca EF 85/1.8 na R to pomyłka, to... pomyłka Osobiście męczyłem taki zestaw i spisywał się świetnie. Zawsze i bez względu na odległość ostrzenia, zawsze błyskawicznie ustawiał ostrość idealnie w punkt! Zestaw bezproblemowy, dający bardzo ładny obrazek. Szczerze mówiąc nie słyszałem wcześniej, żeby ktoś narzekał na takie połączenie.
    Podobnie z 50/1.4. Moja sztuka była mocno problematyczna na niektórych lustrzankach, na R ostrość zawsze w punkt.
    Nie mam pojęcia, z czego to wynika, że niektórzy mają problemy. Ale generalizowanie, że starsze szkła przez adapter zawsze mają problemy na R jest fałszywą tezą.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  9. #769
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Z R używam następujących szkieł EF: Yongnuo 35/2, C 85/1.8, C 135/2 L, C 200/2.8 L, C 100-400 mk 1 L. Używałem też przez jakiś rok C 50/1.4 i C 50/1.8 STM.
    Żadne z tych szkieł nie wykazywały / wykazują żadnych problemów FF/BF. Generalnie nabrały drugiego życia z R.
    Mam jednak takie spostrzeżenie, że czasem są delikatne (naprawdę delikatne, które nie przeszkadzają i trzeba się przyjrzeć dość mocno) wahnięcia przy np. ciągłym AF na oko, wynika to IMHO z tego, że AF cały czas pracuje i cały czas ustawia ostrość - to oczywiście przy maksymalnych dziurach tylko widać. Chodzi mi o taką sytuację, że focę nieruchomą twarz i ostrzę wykrywaniem oka i w trybie ONE SHOTE jest jakby bardziej precyzyjny.
    Dodam jeszcze, że porównując do lustra (6d, 6d2) to i tak jest kosmos - kiedyś jak chciałem mieć pewność, że fota jest trafiona musiałem robić kilka zdjęć, aktualnie wystarczy jedno.

  10. #770
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2020
    Miasto
    3miasto
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Nie neguję, że twój zestaw miał problemy. Ale pisanie, że praca EF 85/1.8 na R to pomyłka, to... pomyłka Osobiście męczyłem taki zestaw i spisywał się świetnie. Zawsze i bez względu na odległość ostrzenia, zawsze błyskawicznie ustawiał ostrość idealnie w punkt! Zestaw bezproblemowy, dający bardzo ładny obrazek. Szczerze mówiąc nie słyszałem wcześniej, żeby ktoś narzekał na takie połączenie.
    Podobnie z 50/1.4. Moja sztuka była mocno problematyczna na niektórych lustrzankach, na R ostrość zawsze w punkt.
    Nie mam pojęcia, z czego to wynika, że niektórzy mają problemy. Ale generalizowanie, że starsze szkła przez adapter zawsze mają problemy na R jest fałszywą tezą.
    solti, to że wcześniej nie słyszałeś żeby ktoś narzekał na połączenie R-ki z Canonem EF 85mm f/1.8 nie traktujesz chyba jako wyroczni o tym, że problem nie występuje? Pewnie nie raz w życiu słyszałeś o czymś po raz pierwszy i nie zawsze była to fałszywa teza. To, że u Ciebie zestaw taki spisuje się świetnie może być następstwem nie forsowania wszystkich możliwości pracy AF. Tymczasem nie posiadam R-ki od wczoraj, pracowałem na przeszło 10 obiektywach i stwierdzam jednoznacznie, że problem nie jest wyimaginowany. Jeśli ktoś - tak jak ja - przesiada się z luster na ML w nadziei na brak błędów BF/FF to ten obiektyw nie zapewni mu tego w każdym przypadku. Problem który opisuję nie jest wcale rzadki i występuje w trybie SERVO podczas wykrywania oka, do tego nie tylko przy pracy na MOD, ale także przy ostrzeniu z kilku metrów, gdzie GO nie jest tak ekstremalnie płytka. Tak jak wcześniej pisałem, co potwierdza także Bangi, prawdopodobnie spowodowane jest to mniej precyzyjną (w porównaniu do nowszych modeli obiektywów) pracą układu AF, która charakteryzuje się większymi wahaniami (czyt. amplitudami nastaw ostrości).

    Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że "starsze szkła przez adapter zawsze mają problemy na R", ale kłamstwem byłoby gdybym stwierdził, że blisko 30-letni Canon EF 85mm f/1.8 w trybie SERVO podczas wykrywania oka trafia zawsze w punkt. Moim zdaniem myli się na tyle często, że praca EF 85/1.8 na R to pomyłka (szczególnie, że za raptem kilkaset zł więcej można było kupić Samyanga AF RF 85mm F1.4). Jeśli ktoś wcześniej informuje, że tego typu problemy występują także z Canonami 50mm f/1.4 i 135mm f/2, to można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że prawdopodobieństwo występowania takich problemów jest wyższe przy pracy ze starszymi obiektywami.

    "Zestaw bezproblemowy, dający bardzo ładny obrazek."... Serio? EF 85mm f/1.8 nigdy nie zrujnował Ci zdjęcia potężną CA? A może należysz do grona wyznawców teorii, że CA na zdjęciu usuwa się ZAWSZE SKUTECZNIE jednym kliknięciem myszy?
    Ostatnio edytowane przez audioart ; 24-09-2021 o 01:36

Strona 77 z 149 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987127 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •