Strona 76 z 149 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #751
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Dzięki. Dla takich wpisów warto śledzić fora R6 byłaby dla mnie idealnym przejściem z lustrzanki,ale póki co jest to kosztowny sprzęt. W zwykłej Rce brak również stabilizacji,która staje się standardem i ten pasek na który wielu narzeka.. promocje cenowe podejrzewam nie szybko.Canon chyba wychodzi na lidera w ML,ale też jest drogo.. Nikoniarze nie mają różowo,bo szkła drogie,przejściówki słabsze i ciągle ten AF,kóremu brakuje chyba tak do Canona jak i Sony,który podażą szkieł robi teraz za lidera.
    Nikon nie jest taki zły, ma najlepszy obrazek i najniższe ISO.

  2. #752
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    258

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    a co z tym AF? Widze,że dawali jakieś aktualizacje, które poprawiały pracę,ale chyba i tak brakowało im nawet do starego Sony a7iii... teraz już z5 czy z6 więcej aktualizacji nie dostaną,będą wspierane tylko drugie generacje chyba..

  3. #753
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    @audioart z tym 99 % że będzie działać ef
    Na przejściówce to i tak i nie, bo moje 85 1.8 i 50 1.4 miały front focus na R a na lustrzankach bez problemu.

  4. #754
    Coś już napisał Awatar s!wy
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Białystok
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    @audioart z tym 99 % że będzie działać ef
    Na przejściówce to i tak i nie, bo moje 85 1.8 i 50 1.4 miały front focus na R a na lustrzankach bez problemu.
    przecież tam matryca ostrzy, wydaje mi się że nie ma prawa występować zjawisko front i back focus. czy o czymś nie wiem?

    Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
    pozdrawiam

  5. #755
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    @audioart z tym 99 % że będzie działać ef
    Na przejściówce to i tak i nie, bo moje 85 1.8 i 50 1.4 miały front focus na R a na lustrzankach bez problemu.
    Miałem to samo ze 135L. Na grupie fb "canoniarze" też ktoś kiedyś o tym pisał. Pomogła kalibracja obiektywu. Wiem co tu zaraz napiszecie, ale faktycznie w oczywistych dla af-u scenach bardzo często występował FF. Nie wyglądało to na pomyłkę, się na regułę a ostrzeniu. Na moim obecnym R6 nie ma tego problemu.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #756
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Miałem to samo ze 135L. Na grupie fb "canoniarze" też ktoś kiedyś o tym pisał. Pomogła kalibracja obiektywu. Wiem co tu zaraz napiszecie, ale faktycznie w oczywistych dla af-u scenach bardzo często występował FF. Nie wyglądało to na pomyłkę, się na regułę a ostrzeniu. Na moim obecnym R6 nie ma tego problemu.
    U mnie występuje lekki FF ze 135'ka na R5. Zwalałem wine na biegające dzieciaki i nie drążyłem tematu, ale chyba coś jest na rzeczy.

  7. #757
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    [...]moje 85 1.8 i 50 1.4 miały front focus na R a na lustrzankach bez problemu.
    Ale to jest niemożliwe, co mówisz. Na tego typu AF zjawisko FF i BF nie ma prawa występować, AF działa praktycznie zawsze idealnie. Nawet w szkłach, które na lustrzankach były bardzo, ale to bardzo chimeryczne.
    W przeciwieństwie do lustrzanek, matryca rejestruje dokładnie to, co widzisz w wizjerze/ na wyświetlaczu. Nie ma możliwości pomyłki, jeśli widziany obraz jest ostry. Używałem R z wieloma szkłami i żadne nie miało problemów FF/BF, nawet o mm Zawsze idealnie w punkt. To jest to, co uwielbiam w tym sprzęcie!

    --- Kolejny post ---

    @jinks, @zdebik - jestem zaszokowany!
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  8. #758
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Ale to jest niemożliwe, co mówisz. Na tego typu AF zjawisko FF i BF nie ma prawa występować, AF działa praktycznie zawsze idealnie.
    Zasada działania DPAF jest oparta na pomiarze fazowym jak w DSLR tyle, że z czujnikiem w płaszczyźnie matrycy.
    Jest istotna różnica w algorytmie, co widać obserwując zachowanie szkła: w razie nietrafienia "od razu", odbywa się doostrzanie co nie dzieje się w DSLR, gdzie AF pracuje w otwartej pętli. To doostrzanie kończy się, gdy korpus podejmie decyzję że jest OK. Odbywa się to z pewną tolerancją i tu jest przestrzeń do błędu - ocena nie następuje wg kryterium detekcji kontrastu. Jak obiektyw stawia jakiś opór to może się to przekładać na precyzję AF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #759
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Z bliska nie nie miałem problemu ale z kilku metrów już tak. 100L macro 200L 2.8 i sigmy art bez problemu. Myślałem że to przez to że są mydlane na pełnej dziurze, ale skoro 135 też to już nie wiem.

    Wymieniłem na RF 50 1.8 i 85 2.0 i jest w punkt.

  10. #760
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2020
    Miasto
    3miasto
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Dzięki. Dla takich wpisów warto śledzić fora R6 byłaby dla mnie idealnym przejściem z lustrzanki,ale póki co jest to kosztowny sprzęt. W zwykłej Rce brak również stabilizacji,która staje się standardem i ten pasek na który wielu narzeka.. promocje cenowe podejrzewam nie szybko.Canon chyba wychodzi na lidera w ML,ale też jest drogo.. Nikoniarze nie mają różowo,bo szkła drogie,przejściówki słabsze i ciągle ten AF,kóremu brakuje chyba tak do Canona jak i Sony,który podażą szkieł robi teraz za lidera.
    "promocje cenowe podejrzewam nie szybko". Patrząc na kurs dolara w ostatnich dniach, zacząłbym się zastanawiać czy cena w złotówkach za moment nie podskoczy do góry.

    Z tym liderowaniem Canona to też nie byłbym taki huraoptymistyczny. Niedługo premiera Sony A7 IV, a między tymi dwoma systemami przepaść w postaci dostępności tanich obiektywów z AF firm Sigma, Tamron czy Samyang. I nie wygląda na to, żeby Canon szybko zmienił podejście i "otworzył" się na innych producentów optyki. Prezes Sigma może sobie nas zapewniać, że za moment będą obiektywy Sigma z mocowaniem RF, ale tak naprawdę to czy tak się stanie będzie decyzją Canona.
    Rzeczywiście Nikoniarze mają obecnie nieciekawą sytuację. Na ich miejscu nie zastanawiałbym się za długo nad przejściem na inny system.

Strona 76 z 149 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886126 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •