Strona 18 z 149 PierwszyPierwszy ... 816171819202868118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #171
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta

    pod wzgledem jakosci obrazowania zaskoczenia nie ma - na b. wysokim poziomie . szum na 12800 iso porownywalny z z6 , nieco mniejszy niz w a7III.

    na niskich iso jakosc obrazowania praktycznie identyczna jak z wymienionych aparatow.

    wspolczesny aparat na wspolczesnym poziomie obrazowania , trudno znalezc cos lepszego.

    Cale szczescie ze cena jest "ludzka"

  2. #172
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Cale szczescie ze cena jest "ludzka"
    Aha.

    Czyli ceny za obiektywy RF 12.000 zł i 15.000 zł też są "ludzkie"?

    Dla uściślenia obecna cena sklepowa R6 wynosi: 12.389 zł

    Cztery szkiełka + aparat i mamy "ludzkie" 60-70k zł
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-09-2020 o 13:31
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #173
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Aha.

    Czyli ceny za obiektywy RF 12.000 zł i 15.000 zł też są "ludzkie"?

    Dla uściślenia obecna cena sklepowa R6 wynosi: 12.389 zł

    Cztery szkiełka + aparat i mamy "ludzkie" 60-70k zł
    Mam R5 i R6 i mam jedno kitowe szkło RF. Cała reszta to szkła EF, które są w tej chwili tanie jak barszcz (również używki). Nic więcej mi nie potrzeba. Szkła EF mają sporo zalet na R, zwłaszcza dla kogoś kto filmuje, to często lepsze rozwiązanie; szary filtr variable ND w przejściówce, możliwość podpięcia speedboostera w nowej kamerze z mocowaniem RF (C70). Dziwię się, że jeszcze Ci się to szczekanie nie znudziło, zwłaszcza, że nowe szkła Sony też nie są tanie, a jakościowo do szkieł R im sporo brakuje (RF 50/1,2 85/1,2 28-70/2 15-35/2,8 24-70/2,8 70-200 to wszystko są lepsze szkła niż odpowiedniki Sony). I jeszcze jedno; w stajni Sony AF zbliżony do tego co oferuje R5 i R6 ma tylko A9 za 24 tyś (niestety to jedyna zaleta tego A9 w porównaniu do Canonów).
    Ostatnio edytowane przez sv ; 30-09-2020 o 14:23

  4. #174
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Mnie nie przeszkadza, że fotografujesz jakimś złomem od Sony, ale mam nadzieję, że do Ciebie dotrze, że to jest forum Canona i Twoje teksty są lekko nie na miejscu.
    To bardzo miło, że nie przeszkadza Tobie to, czym inni fotografują. Bo ja fotografuję szkłami Sigmy Art, Tamronem i kilkoma szkłami Canona EF (które ze mną zostaną na zawsze), podobnie jak większość użytkowników aparatów z serii R Canona na CB.

    BTW - Sony FE 85 1.8 sprzedałem bo kupiłem nową Sigmę Art 85 1.4 DG DN, tak więc rzekomych "złomów" nie posiadam.

    ps.
    Ale jakoś nie spodziewam się, że coś z tego, co napisałem wyżej (https://www.canon-board.info/threads...=1#post1414780) do Ciebie dotrze. Miłego dzionka!
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-09-2020 o 14:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #175
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Aha.

    Czyli ceny za obiektywy RF 12.000 zł i 15.000 zł też są "ludzkie"?

    Dla uściślenia obecna cena sklepowa R6 wynosi: 12.389 zł

    Cztery szkiełka + aparat i mamy "ludzkie" 60-70k zł
    Tyle że to tak nie działa. Ze znanych mi użytkowników eRek praktycznie nikt nie posiada szkieł (chyba jedno) z mocowaniem RF. Posiadając pokaźną szklarnię EF rzeczywiście wystarczy kupić tylko samo body R.
    BTW: kwestia cen jest bardzo umowna. Dla jednego to "waciki" a drugi się popuka po głowie jak usłyszy że ktoś na aparat che wydać 12 tysięcy.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 30-09-2020 o 14:54
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #176
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Zgodnie z prezentowanymi tu teoriami niektórych wielebnych użytkowników Sony i ML w ogóle, dziś przecież nie potrzeba nic więcej niż bezlusterkowe body oraz szeroki kąt. Resztę można sobie wyciąć, odciąć czy przyciąć. Więc argument o cenach jest chybiony.

  7. #177
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tyle że to tak nie działa. Ze znanych mi użytkowników eRek praktycznie nikt nie posiada szkieł (chyba jedno) z mocowaniem RF. Posiadając pokaźną szklarnię EF rzeczywiście wystarczy kupić tylko samo body R.
    BTW: kwestia cen jest bardzo umowna. Dla jednego to "waciki" a drugi się popuka po głowie jak usłyszy że ktoś na aparat che wydać 12 tysięcy.
    Znasz pojęcie "autosugestia"? Po raz N-ty wracamy do punktu wyjścia. Dla większości (w tym mnie)zwolenników bezlusterkowców głównym powodem zmiany dużych DSLR i dużych szkieł FF do DSLR jest miniaturyzacja systemu, jego odchudzenie wielkościowe i wagowe poprzez zakup małych korpusów oraz na nowo zaprojektowanych pod ML obiektywów, które są mniejsze i lżejsze oraz lepsze od odpowiedników w DSLR. Przykładowo mieszczę w małej torbie aparat z trzema obiektywami i pełnowymiarową lampą błyskowa. Gdybym miał używać dużych szkieł z DSLR przez adaptery - to musiałbym używać plecaka.

    Co do cen foto. Nie uważam, że cena powyżej 12k zł za aparat i 12k zł za obiektyw jest "ludzka" dla każdego pasjonata fotografii. Być może dla wielu to będzie tylko na "waciki" , ale w naszych realiach, gdzie mnóstwo osób fotografię traktuje stricte hobbystycznie będzie to już cena zaporowa.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-11-2020 o 23:14 Powód: nie komentujmy osób, tylko merytoryka
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #178
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Znasz pojęcie "autosugestia"? Po raz N-ty wracamy do punktu wyjścia. Dla większości (w tym mnie)zwolenników bezlusterkowców głównym powodem zmiany dużych DSLR i dużych szkieł FF do DSLR jest miniaturyzacja systemu, jego odchudzenie wielkościowe i wagowe poprzez zakup małych korpusów oraz na nowo zaprojektowanych pod ML obiektywów, które są mniejsze i lżejsze oraz lepsze od odpowiedników w DSLR. Przykładowo mieszczę w małej torbie aparat z trzema obiektywami i pełnowymiarową lampą błyskowa. Gdybym miał używać dużych szkieł z DSLR przez adaptery - to musiałbym używać plecaka.
    Ale nikt Ci nie każe tego używać. Ja w ogóle nie rozumiem po co wylewać żale nad czymś czego się nie kupi i jak komuś będzie z tym niewygodnie.
    To tak jakbyś zatrzymał kogoś jadącego BMW na skrzyżowaniu i zaczął mu opowiadać, że kupowanie takiego drogiego auta to bezsens i w ogóle to ono jest do niczego bo nie przewiezie nim tony piasku .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #179
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale nikt Ci nie każe tego używać. Ja w ogóle nie rozumiem po co wylewać żale nad czymś czego się nie kupi i jak komuś będzie z tym niewygodnie.
    A gdzie ja napisałem, że komuś byłoby " z tym niewygodnie"? Wydając 12k zł, lub 20k zł za cokolwiek każdy by trąbił na całym osiedlu jakie to dobre i niezawodne (biel jest jeszcze bielsza) Już teraz mogę napisać w ciemno bez ich kupowania i testowania, że R5 i R6 to świetne aparaty.


    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To tak jakbyś zatrzymał kogoś jadącego BMW na skrzyżowaniu i zaczął mu opowiadać, że kupowanie takiego drogiego auta to bezsens i w ogóle to ono jest do niczego bo nie przewiezie nim tony piasku
    BMW to akurat bardzo dobry przykład tego, że nie powinno się niczego kupować bez podstawowej wiedzy technicznej (która potrzebna jest przy każdych zakupach) -> https://wrc.net.pl/bmw-rozszerza-akc...h-sie-silnikow
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-09-2020 o 17:11
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #180
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A gdzie ja napisałem, że komuś byłoby " z tym niewygodnie"? Wydając cokolwiek za 12k zł, lub 20k zł na całym osiedlu bym trąbił jakie to dobre i niezawodne Rozumiem oczywiście, że R5 i R6 już kupiłeś, albo zamierzasz kupić, bo o nich piszesz?
    A co Ciebie obchodzi co kto kupuje i za ile? Naprawdę to takie ważne że użytkownicy Canona chcą wydać tyle na aparat? I co to ma za znaczenie że Ty uważasz jako użytkownik innego systemu że to bezsens. Nie rozumiesz że nikogo tu od dłuższego czasu nie interesuje Twoja opinia na ten temat.

    BTW: przykład z BMW był jednak trafiony w dziesiątkę ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 18 z 149 PierwszyPierwszy ... 816171819202868118 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •