Strona 91 z 149 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #901
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    To może jakiś kolega na plenerze zrobił Tobie psikusa i coś przedstawił.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jest jeszcze jedna możliwość:
    jeżeli masz ISO przypisane do pierścienia na obiektywie i przypadkowo nim obróciłeś to ISO ze 100 w automacie przeskoczyło na 160 i tak zostało bo do Auto już samo nie wróci. A wtedy czasy dostosowują się do stałej wartości ISO 160.
    Też o tym myślałem. A to, czy wraca do auto, czy nie, można sobie ustawić: https://cam.start.canon/pl/C004/manu...stom_0030.html -≥ Czułość z pomiaru/Autom. ISO (trzecia pozycja).
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  2. #902
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    To może jakiś kolega na plenerze zrobił Tobie psikusa i coś przedstawił.

    --- Kolejny post ---



    Też o tym myślałem. A to, czy wraca do auto, czy nie, można sobie ustawić: https://cam.start.canon/pl/C004/manu...stom_0030.html -≥ Czułość z pomiaru/Autom. ISO (trzecia pozycja).





    Tak jest jak piszesz, i tak mam ustawione - Przywróć auto po pomiarze, ale jest jedna drobna uwaga . . .
    Otóż jak mam ISO auto i pokręcę pierścieniem na obiektywie
    to dzieją się dwie rzeczy:
    - po pierwsze ISO zmienia się na takie jak ustawię,
    - po drugie napis auto pod napisem ISO jest wyszarzony czyli auto nie działa
    i teraz drobnostka, jeżeli od razu nacisnę spust migawki, żeby zrobić kolejne zdjęcie to nie mam auto, jest to ISO zmienione.
    żeby wróciło do poprzedniego ustawienia muszę poczekać dokładnie 20 sek, po takim czasie wyszarzenie auto zmienia się na białe.
    Gdybym robił zdjęcia jedno po drugim, auto nie będzie, tylko to co wybrałem, wiedząc o tym muszę poczekać, żeby powróciło do ustawień.

    Kolega mi nie przestawił, robię coś takiego jak multiekspozycja, czy hdr, robię zdjęcia bez obiektywu, - grzebię w menu
    być może sam przestawiłem, ale dopóki nie ustawiałem ISO auto, Czas auto - to o tym nie wiedziałem.
    Ja nie jestem onanistą sprzętowym, czytam instrukcję w takim zakresie jaki mi jest potrzebny do wykonania konkretnego zadania.

  3. #903
    Początki nałogu Awatar punky
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Kwidzyn
    Wiek
    42
    Posty
    483

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    tu pisze ze dziala
    "Hi,

    I hope I can help a bit. The IS Mode option will only show up in the menu you attach a non-IS lens. In my case I use a Lensbaby and it works. You press half way and it freeze. Even without any lens attached, I can see the IBIS works.

    Try without IS lens or with no lens at all, chose the camera menu (red pages) go to page 7 and when you go into IS (Image Stabilizer) Mode you will have the option to enable it.

    In the manual, you can refer to page 238 for that information. It is in the caution note."

    https://www.dpreview.com/forums/thread/4556707

    --- Kolejny post ---

    Wątek na tyle stron, takiej rzeczy nikt nie napisal/sprawdził. Przecież to aparat tez do filmowania, gdzie używa się filmowych manualnych obiektów, więc chyba powinna działać.
    Mi działa.
    R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

    Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

  4. #904
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Co poprzednio było przyczyną blokady automatyki nadal nie wiem, ale na razie po problemie.
    Przecież miałeś to napisane już w kilku postach zanim zrobiłeś reset- boisz się czytania ze zrozumieniem?

  5. #905
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Przecież miałeś to napisane już w kilku postach zanim zrobiłeś reset- boisz się czytania ze zrozumieniem?
    O ile mi wiadomo, nie ma opcji aby w auto kosztem iso wydłużać czas do absurdalnych wręcz wartości.

  6. #906
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    O ile mi wiadomo, nie ma opcji aby w auto kosztem iso wydłużać czas do absurdalnych wręcz wartości.
    Nie ma bo nie ma. Jest za to opcja aby te "absurdalne czasy" ograniczyć na kilka sposobów.
    Domyślnie jest "auto-dopasowanie". ale jak ktoś jest na tyle yntelygętny że ją wyłączy to później płacze na forach że aparat ma do d...

    --- Kolejny post ---

    sory sa sarkazm. Rozumiem niewiedzę ale nie lenistwo.

  7. #907
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Nie ma bo nie ma. Jest za to opcja aby te "absurdalne czasy" ograniczyć na kilka sposobów.
    Domyślnie jest "auto-dopasowanie". ale jak ktoś jest na tyle yntelygętny że ją wyłączy to później płacze na forach że aparat ma do d...

    --- Kolejny post ---

    sory sa sarkazm. Rozumiem niewiedzę ale nie lenistwo.
    Proszę zacytować mój wpis, że aparat jest do d..... albo nie kłamać.

    Zawsze chwaliłem aparat jak bardzo dobry.
    Prosze czytać ze zrozumieniem.

    To, że w jakiej tam opcji nie chciał robić jak podaje w instrukcji nie oznaczało, że się tego samego nie dało tego zrobić w innej.
    sformułowania: lata po forum i płacze.....księżniczka na ziarnku grochu....idź zapytaj wnuków - to jest delikatnie mówiąc prostackie.

  8. #908
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Bardziej "prostackie" jest bezmyślne grzebanie w menu i poruszenie studni na 1/10s ze stabilizacją. Ja tak nie potrafię, tu potrzeba co najmniej- zasłużonego artysty powiatowego.

  9. #909
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Bardziej "prostackie" jest bezmyślne grzebanie w menu i poruszenie studni na 1/10s ze stabilizacją. Ja tak nie potrafię, tu potrzeba co najmniej- zasłużonego artysty powiatowego.
    Prostackie jest obrażanie dyskutanta w chwili kiedy brak argumentów.
    Proszę zacytować gdzie napisałem aparat jest do d.....

  10. #910
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Ja Was pogodzę. Do całej tej dyskusji idealnie pasuje poniższa historyjka...

    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

Strona 91 z 149 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •