Strona 85 z 149 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #841
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    @Jacek - wielka prośba - używaj funkcji "odpowiedz z cytatem" (jest pod każdym postem. Jak tego nie robisz tworzy się totalny mętlik i nie wiadomo o co chodzi .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #842
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Ustaw na M, dobierz raz przesłonę jaką lubisz, czas jaki zapewnia Ci nieporuszone zdjęcie z ręki i cykaj - bez dodatkowego kręcenia.

    Tak mi nie pasuje, regulacja przysłoną to jest podstawowy warunek, przy każdym zdjęciu może być inna,
    raz jest pełna dziura drugim razem potrzeba 8, czy więcej.

    Jakie będzie ISO jest mi obojętne, czas jeszcze gra rolę, żeby nie było poruszone.
    Ciagle nawiązujesz do przyzwyczajenia robienia zdjęć w trybie AV to ja mam pytanie dlaczego tego nie skonfigurujesz jak należy i nie cieszysz się zmianą tylko przysłony jak mówi nazwa trybu?

    Ustawiasz auto ISO w jakimś tam zakresie i dla trybu AV najdłuższy akceptowalny dla siebie czas żeby nie poruszyć i masz wszystko kręcisz sobie przysłoną resztę robi automatyka, ewentualnie ten najdłuższy akceptowany dopasowujemy po zmianie obiektywu na inny bo dla 200 mm bez stabilizacji czas bezpieczny jest inny niż dla 35 z IS.

    https://gdlp01.c-wss.com/gds/9/03000...r_Guide_PL.pdf (Strona 142-144)

  3. #843
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    @Jacek - wielka prośba - używaj funkcji "odpowiedz z cytatem" (jest pod każdym postem. Jak tego nie robisz tworzy się totalny mętlik i nie wiadomo o co chodzi .
    przepraszam piszac na smartfonie nie umialem tego znaleźć, postaram się poprawić

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Ciagle nawiązujesz do przyzwyczajenia robienia zdjęć w trybie AV to ja mam pytanie dlaczego tego nie skonfigurujesz jak należy i nie cieszysz się zmianą tylko przysłony jak mówi nazwa trybu?

    Ustawiasz auto ISO w jakimś tam zakresie i dla trybu AV najdłuższy akceptowalny dla siebie czas żeby nie poruszyć i masz wszystko kręcisz sobie przysłoną resztę robi automatyka, ewentualnie ten najdłuższy akceptowany dopasowujemy po zmianie obiektywu na inny bo dla 200 mm bez stabilizacji czas bezpieczny jest inny niż dla 35 z IS.

    https://gdlp01.c-wss.com/gds/9/03000...r_Guide_PL.pdf (Strona 142-144)
    Próbowałem tak ustawić, żeby ISO było auto i czas auto, a tylko regulować przysłoną, dało się,
    ale mnie to nie satysfakcjonowało bo w ciemniejszych warunkach ISO waliło do 25600 a czas się nie wiele zmieniał.
    Za cienki bolek jestem, albo menu dla mnie jest za skomplikowane.
    Przy wyborze ISO auto, mam pełną regulację przysłony - jest ok
    zmiana przysłony zmienia ISO - jest ok, ale nie do końca
    bo czas bez względu na opcję (czy auto czy ręcznie) zmienia się tylko o dwie działki
    i jak jest ciemnica to ISO wali mi na 25600 a ja wolałbym mieć czas np 30 sek, zamiast takiego ISO
    Robiłem to dokładnie z instrukcji str 142-144

  4. #844
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    przepraszam piszac na smartfonie nie umialem tego znaleźć, postaram się poprawić

    --- Kolejny post ---



    Próbowałem tak ustawić, żeby ISO było auto i czas auto, a tylko regulować przysłoną, dało się,
    ale mnie to nie satysfakcjonowało bo w ciemniejszych warunkach ISO waliło do 25600 a czas się nie wiele zmieniał.
    Za cienki bolek jestem, albo menu dla mnie jest za skomplikowane.
    Przy wyborze ISO auto, mam pełną regulację przysłony - jest ok
    zmiana przysłony zmienia ISO - jest ok, ale nie do końca
    bo czas bez względu na opcję (czy auto czy ręcznie) zmienia się tylko o dwie działki
    i jak jest ciemnica to ISO wali mi na 25600 a ja wolałbym mieć czas np 30 sek, zamiast takiego ISO
    Robiłem to dokładnie z instrukcji str 142-144
    Nie wiem dlaczego ale odnoszę wrażenie, że nie do końca rozumiesz zasadę działania tego trybu auto ISO plus AV.

    Pozwól, że opiszę poniżej (sam nie mam R6 tylko R ale to nie ma takiego znaczenia)

    Ustawiasz ISO Max jakie uważasz za akceptowalne np. 6400, ustawiasz coś co w menu nazywa się minimalny czas naświetlania np. 1/30 sekundy (korzystasz z czegoś co w R6 nazywa się manualnie nastawiany czas minimalny) i teraz tak aparat będzie dążył żeby czas nie ustawił się dłuższy niż 1/30 kosztem dopasowywania ISO dla wyznaczonej przez Ciebie przysłony gdy dojedzie do bandy wyznaczonej maksymalnym ISO np. 6400 dopiero wtedy nie mogąc nic zrobić zacznie przesuwać czas i nurkować na czasy dłuższe niż 1/30.

    Czyli jeśli pozwoliłeś żeby aparat ustawił ISO aż 25600 to w ciemnicy jak to określasz z tego korzystał, ale czas dalej jakiś tam trzymał. Jeśli będzie jeszcze ciemniej, a twój Max ISO to 25600 zacznie wymuszać dłuższy czas, natomiast nie wiem jak musi być ciemno żeby dojechał forsując czas do 30 sekund…

  5. #845
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego ale odnoszę wrażenie, że nie do końca rozumiesz zasadę działania tego trybu auto ISO plus AV.

    Pozwól, że opiszę poniżej (sam nie mam R6 tylko R ale to nie ma takiego znaczenia)

    Ustawiasz ISO Max jakie uważasz za akceptowalne np. 6400, ustawiasz coś co w menu nazywa się minimalny czas naświetlania np. 1/30 sekundy (korzystasz z czegoś co w R6 nazywa się manualnie nastawiany czas minimalny) i teraz tak aparat będzie dążył żeby czas nie ustawił się dłuższy niż 1/30 kosztem dopasowywania ISO dla wyznaczonej przez Ciebie przysłony gdy dojedzie do bandy wyznaczonej maksymalnym ISO np. 6400 dopiero wtedy nie mogąc nic zrobić zacznie przesuwać czas i nurkować na czasy dłuższe niż 1/30.

    Czyli jeśli pozwoliłeś żeby aparat ustawił ISO aż 25600 to w ciemnicy jak to określasz z tego korzystał, ale czas dalej jakiś tam trzymał. Jeśli będzie jeszcze ciemniej, a twój Max ISO to 25600 zacznie wymuszać dłuższy czas, natomiast nie wiem jak musi być ciemno żeby dojechał forsując czas do 30 sekund…

    ******************

    Wszystko jest tak jak piszesz, odkryłem gdzie popełniam błąd, że nie mogę tego uzyskać.
    Sprawa jest banalna, ale tu w menu jest dużo info, a ja jestem stary i łapię po woli.
    Nie mogłem ustawić tak jak proponowałeś, bo miałem migawkę elektroniczną, a na niej tylko do 0,5 sek i koniec.
    Po przestawieniu na migawkę mechaniczną czas mi się wydłuża a ISO nie podnosi ponad 6400, i jest OK.
    Dziękuję, podziwiam za cierpliwość.

  6. #846

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez kisman Zobacz posta
    Witajcie, mam pytanie dotyczące "dSLR workflow" w Eos R6/R.
    Czy da się tak skonfigurować aparat (R6, R) aby:
    1. Miał aktywny EVF tylko w momencie przyłożenia do niego oka,
    2. Miał otwarty wyświetlacz ale żeby ten działał tylko jako podgląd zdjęcia.

    Czy jest to możliwe?. Jeśli nie to czy macie sposoby aby chociaż się do takiego zachowania zbliżyć (coś słyszałem o trybie oszczędzania energii)?
    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    ad 1. - tak
    ad 2. - ja nie umiem tak zrobić, moge wyłaczyc wyświetlacz ale wowczas podgladu tez nie ma.
    Dzięki za odpowiedź.
    Czy właczenie / wyłaczenie wyświetlacza (przypadek kiedy jest "otwarty") można skonfigurować przez przypisane takiej funkcji do wybranego przycisku?

  7. #847
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez kisman Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź.
    Czy właczenie / wyłaczenie wyświetlacza (przypadek kiedy jest "otwarty") można skonfigurować przez przypisane takiej funkcji do wybranego przycisku?
    Można, ale jeśli robisz zdjęcia i przesyłasz na kompter przez wifi, ekrany nie zgasną.

  8. #848
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    ******************

    Wszystko jest tak jak piszesz, odkryłem gdzie popełniam błąd, że nie mogę tego uzyskać.
    Sprawa jest banalna, ale tu w menu jest dużo info, a ja jestem stary i łapię po woli.
    Nie mogłem ustawić tak jak proponowałeś, bo miałem migawkę elektroniczną, a na niej tylko do 0,5 sek i koniec.
    Po przestawieniu na migawkę mechaniczną czas mi się wydłuża a ISO nie podnosi ponad 6400, i jest OK.
    Dziękuję, podziwiam za cierpliwość.
    Nie ma sprawy, cieszę się, że wspólnymi siłami doszliśmy do rozwiązania i mogłem trochę pomóc.
    Jestem zdania, że po to są fora żeby sobie pomagać.

    Udanych kadrów!

  9. #849
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Niestety nie mogę się zgodzić. Eye AF działa jak chce. Czesto jest precyzyjny, a czasem gdy człowiek mu zaufa łapie brzuch, czy nawet zdarzyło mi się kałuże, bo uznał, że jest ważniejsza niż człowiek. Wyprowadzenie go z błędu było niemożliwe.

    Przereklamowana puszka i tyle. Dla mnie skutek, bo aparat nie nadaje się do szybkiej reporterki. Aparat "na siłę" próbuje robić wszystko za użytkownika, niestety robi to źle.
    LOL, w życiu nie miałem lepszego narzędzia do szybkiej reporterki niż R6, zjada 5d4 na śniadanie generalnie. Mam wrażenie że zupełnie nie opanowałaś działania aparatu i przyszłaś się wyżalić swoją ignorancją. Albo atak konkurencji...

  10. #850
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Nie ma sprawy, cieszę się, że wspólnymi siłami doszliśmy do rozwiązania i mogłem trochę pomóc.
    Jestem zdania, że po to są fora żeby sobie pomagać.

    Udanych kadrów!
    Pierwszy dzień nauki nie pomógł, wręcz przeciwnie.
    Po ustawieniu ISO auto i czas minimum pozostaje mi kręcenie tylko pierścieniem przysłony???

    Wszystkie zdjęcie jaki dzisiaj zrobiłem w plenerze wyszły rewelacja,
    ale we wnętrzach już zabrakło mi wyobraźni co mam dalej robić.

    Przysłona - pełen otwór, czas 1/8, ISO 160, - zdjęcia poruszone.
    Jeżeli mam tak ustawione a przysłona pełen otwór to co mogę dalej zrobić, ISO auto aparat sam dobiera, czas minimum 1/125, też sam dobiera a w przysłonie już ściana, koniec.

    A mam zakres ISO od 100 do 6400 dlaczego on nie wymusił wiekszego ISO?
    A że miałem ISO auto, a aparat nie chciał sam zwiększyć, musiałem wejść w menu - ISO i zwiększyć ręcznie.
    Czyli jednak nie było jednego pokrętła a bieganie po menu.
    Aparat jest wspaniały, ale ja coś jeszcze robię źle, nie wiem co.
    W końcu zmusiłem go do tego, żeby zrobił to co chciałem, ale to nie było szybko i łatwo.

    W poprzedniej metodzie zdjęcie wyszłoby za pierwszym razem.
    Jest jeszcze tryb M ale ja go nie cierpię ze względu na drabinkę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 29-09-2021 o 18:15

Strona 85 z 149 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •