Strona 52 z 149 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #511
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Vilku Zobacz posta
    Mhm, tak xd

    Zmień pracę wez kredyt xddd

    Jeden jest jpg bo z DDP nie będziesz mieć podglądu zmian na Rawie w bridgu a chciałem dać porównanie.

    Ogólnie zobaczę ten O1 ale na razie jak dla mnie R6 jest dyskwalifikowana na zlecenie przez kolory. 16? letni 5Dmkii miażdży pod tym względem ta r6

    Ten przykład to jeszcze pikuś. Może potem wrzucę coś jeszcze.

    Ogólnie to jakaś padaka że nigdy w testach o tym nie piszą

    --- Kolejny post ---



    Czy to działa z bridgem aby w nim robić selekcję?

    I wtedy dng czy cr3?
    Możliwe, że jak nadasz gwiazdki w bridge to C1 to będzie widział. Myślę jednak, że w C1 można zrobić lepiej selekcję. Ściągnij trial na miesiąc i sam się przekonaj.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #512
    Uzależniony Awatar Robert Dy
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Świątniki Górne
    Wiek
    58
    Posty
    556

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Polecam profil Color Fidelity Standard V4.
    https://www.colorfidelity.com/canon.htm
    EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, EF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2

    flickr, Facebook

  3. #513
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Robert Dy Zobacz posta
    Polecam profil Color Fidelity Standard V4.
    https://www.colorfidelity.com/canon.htm
    Kupiłem i używałem ten profil z R-ką, byłem zadowolony, ale R6 nie obsługuje. Może jest na to sposób, ale ja jestem za krótki.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  4. #514
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    A to nie tak, że musisz do każdego aparatu kupić ten profil osobno? Tak by wynikało z opisu (choć nie wczytywałem się dokładnie) tego profilu.

  5. #515
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    To chyba oczywiste, że robią profil dla konkretnego modelu. Do R6 trzeba kupić właściwy dla tej puszki.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #516

    Dołączył
    Jan 2021
    Miasto
    Polska
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Vilku Rawy sa jak rawy przecież to nie jpg. Moje obrabia sie pięknie i kolorek miodzio jak w C.

  7. #517

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Robert Dy Zobacz posta
    Polecam profil Color Fidelity Standard V4.
    https://www.colorfidelity.com/canon.htm
    Dla potwierdzenia film jakie rezultaty daje ten profil:
    https://www.youtube.com/watch?v=Rew0fNWie-E
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

  8. #518
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Dzisiaj miałem takie coś, body wyzwoliło migawkę w trakcie zamykania ekranika z tyłu. Miałem migawkę mechaniczną więc było słychać trzask. W związku z powyższym zrobiłem dwie kolejne próby, otwierałem ekranik i zamykałem, specjalną uwagę zwracając, czy nie trzymam palca na spuście migawki. Body zrobiło kolejne dwa zdjęcia. Być może powodem wyzwalania migawki było to, że "kłapałem" ekranikiem. popychałem go w kierunku body a on się dalej sam zamykał, robiąc "kłap". Zrobiłem ON/OFF aparatu i jeszcze kilka razy otwierałem i zamykałem ekranik, ale do końca hamowałem go palcem, migawka się nie wyzwalała. Zmieniłem migawkę na elektroniczną i "kłapnąłem" kilka razy ekranikiem, body nie zrobiło zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 28-03-2021 o 16:36

  9. #519
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Dzisiaj miałem takie coś, body wyzwoliło migawkę w trakcie zamykania ekranika z tyłu. Miałem migawkę mechaniczną więc było słychać trzask. W związku z powyższym zrobiłem dwie kolejne próby, otwierałem ekranik i zamykałem, specjalną uwagę zwracając, czy nie trzymam palca na spuście migawki. Body zrobiło kolejne dwa zdjęcia. Być może powodem wyzwalania migawki było to, że "kłapałem" ekranikiem. popychałem go w kierunku body a on się dalej sam zamykał, robiąc "kłap". Zrobiłem ON/OFF aparatu i jeszcze kilka razy otwierałem i zamykałem ekranik, ale do końca hamowałem go palcem, migawka się nie wyzwalała. Zmieniłem migawkę na elektroniczną i "kłapnąłem" kilka razy ekranikiem, body nie zrobiło zdjęcia.
    Podobnie miałeś z RP z tego co pamiętam

    Stawiam na przypadkowe włączenie migawki dotykowej.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 28-03-2021 o 17:11
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #520
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    W RP miałem tak, że migawka wyzwalała się po naciśnięciu guzika podglądu.
    Tutaj na 100% nie zadziałała migawka dotykowa, bo jest wyłączona. Podejrzewam, że jest jakiś związek stabilizacji z wyzwoleniem migawki.
    Dlaczego stabilizację podejrzewam, bo to jest pierwsza rzecz w body uaktywniona na wstrząsy. To jest do sprawdzenia, trzeba założyć obiektyw bez stabilizacji, a stabilizację w body wyłączyć, jak wówczas przy kłapaniu wyzwoli, to powód leży gdzie indziej.
    Wyobrażam to sobie tak - matryca leży zaraz za tylną ścianką body o którą "opiera" się ekranik, jak ekranik kłapnie w tą ściankę, to stabilizacja zadziała i wyzwoli migawkę. Nie powinno tak być, ale nie powinienem też chyba kłapać ekranikiem???
    Migawka dotykowa gdyby zadziałała, to w momencie dotknięcia ekranika, a tu zdjęcie robiło się w momencie kiedy ekranik kłapnął w tylną ściankę.
    Nie przejmuję się tym bo nie jestem onanistą sprzętowym, a to co opisałem nie ma wpływu na jakość zdjęć. Jak do tej pory R6 mi pasuje, bardzo, bardzo. Leży w ręce, i już się naumiałem większości funkcji jakie mi są potrzebne. Ekranik otwieram tylko jak coś zmieniam w menu, szybciej mi idzie zmiana z ekranika niż z wizjera, choć też da się.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 28-03-2021 o 17:36

Strona 52 z 149 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •