Strona 36 z 149 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #351
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    R1 wieszczy koniec Sony i Nikona :-) (choć patrząc na wyniki finansowe Nikona, nie wiem czy dożyje połowy przyszłego roku).
    Na rynku foto nic nie jest czarno-białe

    https://www.sonyalpharumors.com/inte...-of-its-value/

    Od 2016 do dzisiaj wartość firmy Sony wzrosła z 27–105 miliardów
    https://www.zacks.com/stock/chart/SN...tal/market-cap

    Wartość firmy Canon spadła z 32 do 19 miliardów
    https://ycharts.com/companies/CAJ/market_cap

    Top 10 manufacturers of CMOS Image Sensors
    https://evertiq.com/design/33804

    W wypadnięcie z rynku Nikona to nie wierzę w ogóle. Co trzeci użytkownik DSLR używa Nikona a bagnet Z też im napędza zyski. Bardziej bałbym się o Fuji i Panasonica: https://www.optyczne.pl/15325-news-R...aficznego.html Canon zawsze był liderem i to się nie zmieni.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-11-2020 o 23:27
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #352
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Sven napisał:
    ...Dlaczego przeszkadza mi to nieszczęsne kółko nastaw trybów? Często na jednym zleceniu robię zdjęcia i film. Przestawienie aparatu z trybu foto na tryb filmowy w R i R5 nie wymaga oderwania aparatu od oka. W R6 nie dość, że muszę oderwać aparat od oka, to jeszcze muszę na tym durnym kółku znaleźć odpowiednią ikonę. Wszystko jest ok do czasu kiedy jest jasno. Jeżeli pracuję w ciemności to staje się to niewykonalne. ...

    Już w Trabancie RP, przy obrocie kółka trybów nastaw, odpowiednia informacja o tym co wybraliśmy pokazywała się w wizjerze, nie było potrzeby odrywania oka, dziwne byłoby gdyby R6 było pozbawione takiej prostej jak cep funkcji???

  3. #353
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jak to jest z tymi dotykowymi ekranami? Nigdy nie miałem problemu z porysowanymi wyświetlaczami mimo ciorania po krzakach, ale nigdy palcami upapranymi w błocie nie musiałem po nich jeździć. A po smartfonie widzę że jednak ekran się bardziej rysuje i matowieje.
    Druga sprawa to pierścień programowalny tzw. "Control ring". Zamówiłem aparat z tym pierścieniem głównie z myślą o zmianach ekspozycji dla trybu M + AutoISO, bo ponoć fajna sprawa. Bardzo przydało by mi się takie szybkie przestawianie np. przy fotografowaniu białych ptaków, które przechodzą z jasnego na ciemniejsze tło. Ale te zmiany chyba można też wprowadzać górnym kółkiem z tyłu obudowy, bez potrzeby dodatkowego pierścienia.
    Trzecia sprawa to karta pamięci. Macie jakieś sprawdzone szybko opróżniające bufor? Myślę o czymś okoo 64-128 BG UHS-II. Podobno z niektórymi Lexarami są problemy (zawieszenia), Sandiski trochę drogie, a i ostatnio na ich jakość też ludzie zaczeli psioczyć. Prograde, ponoć dobre, ale bardziej sprawdzone w R5.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  4. #354
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Z kart pamięci proponuję najszybsze Adata.
    Na ekran zawsze można nakleić ochronę.
    Ja 99% zdjęć zawsze robię na manualu posiłkując się czasami auto iso w tym trybie. Wszystko można sobie ustawić pod programowalne ustawienia C.

    Problem z R5 i R6 jest taki nie można ustawić pomiaru światła powiązanego z puntem AF. To ogromna wada i nie rozumiem dlaczego tego nie ma.

  5. #355
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Z kart pamięci proponuję najszybsze Adata.
    Na ekran zawsze można nakleić ochronę.
    Ja 99% zdjęć zawsze robię na manualu posiłkując się czasami auto iso w tym trybie. Wszystko można sobie ustawić pod programowalne ustawienia C.

    Problem z R5 i R6 jest taki nie można ustawić pomiaru światła powiązanego z puntem AF. To ogromna wada i nie rozumiem dlaczego tego nie ma.
    Adata najszybsze w czym? W kłopotach z odzyskaniem danych? Jeżeli tak to się zgadzam. No i po jaki ch. jakaś ochrona naklejana na ekran? Miałem i mam kilka różnych modeli canona. NIGDY nie musiałem nic naklejać na ekran.

  6. #356
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Adata najszybsze w czym? W kłopotach z odzyskaniem danych? Jeżeli tak to się zgadzam. No i po jaki ch. jakaś ochrona naklejana na ekran? Miałem i mam kilka różnych modeli canona. NIGDY nie musiałem nic naklejać na ekran.
    Najszybsze w ofercie Adaty, stosunek wydajność/cena mają chyba najlepsze.
    Co do awaryjności nie ma co rozmawiać. Co osoba to inna opinia.

    Sam też nic nigdy nie naklejam. Ale kolega się marwi więc podrzucam najprostsze rozwiązanie.

  7. #357

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Jak to jest z tymi dotykowymi ekranami? Nigdy nie miałem problemu z porysowanymi wyświetlaczami mimo ciorania po krzakach, ale nigdy palcami upapranymi w błocie nie musiałem po nich jeździć. A po smartfonie widzę że jednak ekran się bardziej rysuje i matowieje.
    Druga sprawa to pierścień programowalny tzw. "Control ring". Zamówiłem aparat z tym pierścieniem głównie z myślą o zmianach ekspozycji dla trybu M + AutoISO, bo ponoć fajna sprawa. Bardzo przydało by mi się takie szybkie przestawianie np. przy fotografowaniu białych ptaków, które przechodzą z jasnego na ciemniejsze tło. Ale te zmiany chyba można też wprowadzać górnym kółkiem z tyłu obudowy, bez potrzeby dodatkowego pierścienia.
    Trzecia sprawa to karta pamięci. Macie jakieś sprawdzone szybko opróżniające bufor? Myślę o czymś okoo 64-128 BG UHS-II. Podobno z niektórymi Lexarami są problemy (zawieszenia), Sandiski trochę drogie, a i ostatnio na ich jakość też ludzie zaczeli psioczyć. Prograde, ponoć dobre, ale bardziej sprawdzone w R5.
    Gratuluje zakupu,jak już ogarniesz aprat w boju podziel się spostrzezeniami

  8. #358
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 416

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    No i po jaki ch. jakaś ochrona naklejana na ekran? Miałem i mam kilka różnych modeli canona. NIGDY nie musiałem nic naklejać na ekran.
    Zawsze naklejam na ekran jakieś szkiełko. W moim G7X dwa razy już je potłukłem. Wyświetlacz nie popękał ale diabli wiedzą czy to ochroniło czy nie. Noszę to "body" bez paska, kładę byle gdzie i się porobiło.
    W moim 5DII po kilku latach ta naklejka było dosyć sfatygowana. Wyświetlacz po jej zdjęciu - idealny.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #359
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    karty pamięci to jednak bardziej firmowe bym kupował ostatnio miałem do czynienia z ssd adaty którym jakiś idiota "wyprodukował" zoptymalizowane cenowo netbooki della - nigdy więcej - działało dwa dni, a potem 3 miesiące w serwisie wiądącego dostawcy który jakoś ne miał ochoty nic z tym zrobić

  10. #360
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    karty pamięci to jednak bardziej firmowe bym kupował
    uscislij. mowiac firmowe masz na mysli Sandiska, ktorego sa takie ilosci podrobek, ze kupic oryginal moze byc niezlym wyzwaniem? czy Lexara, gdzie placi sie ekstra za cuda-wianki, ktore korpusy Canona konsekwentnie olewaja szerokim lukiem. no bo chyba nie Kingstona, ktory od wielu lat znany jest z problemow w body Canona

    uprzedzajac pytania: sam od kilku lat mam glownie karty z naklejkami Sandisk (cokolwiek by tam w srodku nie bylo), przed "wdrozeniem do produkcji" troche testowane na sucho na kompie a potem przed jakimkolwiek dluzszym wyjazdem przepstrykane "do pelna" w warunkach lokalnych.

    ale poniekad dopiero jak karte z pol roku pouzywam, to wieczorem po dniowce zdjeciowej nie mam imperatywu backupowania, tylko spokojnie jeszcze piwko dopije albo nawet odloze backup na "przed sniadaniem"


    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    ostatnio miałem do czynienia z ssd adaty którym jakiś idiota "wyprodukował" zoptymalizowane cenowo netbooki della - nigdy więcej - działało dwa dni, a potem 3 miesiące w serwisie wiądącego dostawcy który jakoś ne miał ochoty nic z tym zrobić
    mam sluzbowy laptop Della. wiec nie wiem, czy wlasciwe drzewo obszczekujesz. w porownaniu z moim poprzednim sluzbowym Lenovo ten Dell to taki badziew, ze az zeby bola
    www albo tez flickr

Strona 36 z 149 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686136 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •