Strona 33 z 150 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 1491

Wątek: Canon EOS R6

  1. #321

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    ale jaka uniwersalna Prawda ogolna wynika z tego dla pozostalych , ze warto o tym pisac ?
    Utarczki słowne, żeby nie powiedzieć złośliwości, nie wnoszą niczego merytorycznego do jakości forum. A gdyby zrobić analizę wszystkich postów, z pewnością można by wiele z nich usunąć, ponieważ zupełnie nic nie wnoszą. Pomijam zupełnie, że wyciąłeś linijkę z dłuższej odpowiedzi skierowanej do innego rozmówcy. Na autostradzie w PL takie zachowanie przypomina szeryfa na lewym. Po co?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Rozwiniesz tą myśl bardziej?

    Pytam z ciekawości , bo cały czas bezproblemowo używam puszek i szkieł z kilku rożnych systemów
    Ja cały czas ważę plusy i minusy rozbudowy swojego systemu do tego, do czego potrzebuję. Chciałbym mieć dwa body, ponieważ nie musiałbym żonglować obiektywami podczas zawodów - taka oczywista oczywistość. Wcześniej nie miałem okazji się przekonać jakie to jest upierdliwe. Wymyśliłem sobie zatem, że zostawię sobie A6600, które jest dobrą puszką i rozbuduję się o D500 plus Tokinę 11-20F2.8 oraz Nikkora 70-200VRII. Miałbym wtedy pokryty zakres od 11 do 200 na dwóch systemach E i F. D500 to wciąż doskonała puszka, ale po zrobieniu wnikliwej analizy swoich potrzeb i przyzwyczajeń DSLR przegrywa na 9 z 14 aspektów mojej fotografii w zderzeniu z A9/R6. Wielu dylematów bym nie miał, gdybym traktował zakup sprzętu jako inwestycję, a to tylko hobby, więc wydawanie zarobionych monet inaczej wpływa na decyzje zakupowe. Jak mam wydać pieniądze i się wściekać, że coś mi jednak nie pasuję to wolę tego uniknąć. W A6600 nie pasuje mi bufor i brak jasnego szerokiego szkła, które dobrze współpracuje. Adaptowana Tokina 11-20F2.8 od Canona działa świetnie ale tylko do 3FPS z AF-C. A ja często strzelam serię. Dlatego kupiłem Tokinę 11-20F2.8 pod Nikona D500. Lubię szerokość i szybkostrzelność.

    Nikon D500 urzeka mnie AF-C 3D tracking i cena całego systemu, ale to wciąż DSLR, czyli nie mam live view na LCD nadającego się do sportu (lag). Nie mam stabilizacji, która się przydaje przy panningu i wolnej migawce. No i to wciąż APS-C (F2.8 APS-C vs F1.8 FF)

    Pewne moje wybory , czy komentarze mogą być niezrozumiałe dla kogoś, kto nie pstryka tego co ja i nie ma doświadczenia z czym ja się zmuszę zmierzyć, żeby sfotografować to co chcę, jak chcę.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  2. #322
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Utarczki słowne, żeby nie powiedzieć złośliwości, nie wnoszą niczego merytorycznego do jakości forum. A gdyby zrobić analizę wszystkich postów, z pewnością można by wiele z nich usunąć, ponieważ zupełnie nic nie wnoszą. Pomijam zupełnie, że wyciąłeś linijkę z dłuższej odpowiedzi skierowanej do innego rozmówcy. Na autostradzie w PL takie zachowanie przypomina szeryfa na lewym. Po co?

    --- Kolejny post ---



    Ja cały czas ważę plusy i minusy rozbudowy swojego systemu do tego, do czego potrzebuję. Chciałbym mieć dwa body, ponieważ nie musiałbym żonglować obiektywami podczas zawodów - taka oczywista oczywistość. Wcześniej nie miałem okazji się przekonać jakie to jest upierdliwe. Wymyśliłem sobie zatem, że zostawię sobie A6600, które jest dobrą puszką i rozbuduję się o D500 plus Tokinę 11-20F2.8 oraz Nikkora 70-200VRII. Miałbym wtedy pokryty zakres od 11 do 200 na dwóch systemach E i F. D500 to wciąż doskonała puszka, ale po zrobieniu wnikliwej analizy swoich potrzeb i przyzwyczajeń DSLR przegrywa na 9 z 14 aspektów mojej fotografii w zderzeniu z A9/R6. Wielu dylematów bym nie miał, gdybym traktował zakup sprzętu jako inwestycję, a to tylko hobby, więc wydawanie zarobionych monet inaczej wpływa na decyzje zakupowe. Jak mam wydać pieniądze i się wściekać, że coś mi jednak nie pasuję to wolę tego uniknąć. W A6600 nie pasuje mi bufor i brak jasnego szerokiego szkła, które dobrze współpracuje. Adaptowana Tokina 11-20F2.8 od Canona działa świetnie ale tylko do 3FPS z AF-C. A ja często strzelam serię. Dlatego kupiłem Tokinę 11-20F2.8 pod Nikona D500. Lubię szerokość i szybkostrzelność.

    Nikon D500 urzeka mnie AF-C 3D tracking i cena całego systemu, ale to wciąż DSLR, czyli nie mam live view na LCD nadającego się do sportu (lag). Nie mam stabilizacji, która się przydaje przy panningu i wolnej migawce. No i to wciąż APS-C (F2.8 APS-C vs F1.8 FF)

    Pewne moje wybory , czy komentarze mogą być niezrozumiałe dla kogoś, kto nie pstryka tego co ja i nie ma doświadczenia z czym ja się zmuszę zmierzyć, żeby sfotografować to co chcę, jak chcę.
    Do sportu to raczej bym szukał DSLRa z dużym FPS , z OVF, z dużym buforem i szybkim AF-em potrafiącym utrzymać ostrość na obiekcie
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #323

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Do sportu to raczej bym szukał DSLRa z dużym FPS , z OVF, z dużym buforem i szybkim AF-em potrafiącym utrzymać ostrość na obiekcie
    Tak, ale czasami żabia perspektywa wymusza na mnie użycie LCD. Nie ułożę ciała tak, żeby móc włożyć oko w OVF, chociaż jak na 50latka jestem wysportowany i jeszcze gibki. Lag na LCD w D500 jest zbyt duży. Znam zalety OVF, ale nie zawsze mogę z niego skorzystać. Walczę z lagiem w A6600, bo ta puszka została stworzona przez Sony tylko po to, żeby wkurzyć jej posiadaczy i zmusić do kupienia A9. A6500 mniej lagowało. Tu przewaga A9 jest bezsprzeczna. No blackout screen i lag w zakresie 20 ms sa do zaakceptowania.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  4. #324
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Tak, ale czasami żabia perspektywa wymusza na mnie użycie LCD. Nie ułożę ciała tak, żeby móc włożyć oko w OVF,
    no a takie cos jak uchylany ekranik?

    fajna rzecz, dostepna w praktycznie kazdym DSLR po 2013 bodajze roku, oprocz tych pancernie zbudowanych 5D/1DX.

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    chociaż jak na 50latka jestem wysportowany i jeszcze gibki. Lag na LCD w D500 jest zbyt duży.
    nie kopmy lezacego. to jest antyczna technologia, DPAF w Canonie nawet w starutkim 70D jej robi z d* jesien sredniowiecza.

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Znam zalety OVF, ale nie zawsze mogę z niego skorzystać. Walczę z lagiem w A6600, bo ta puszka została stworzona przez Sony tylko po to, żeby wkurzyć jej posiadaczy i zmusić do kupienia A9. A6500 mniej lagowało. Tu przewaga A9 jest bezsprzeczna. No blackout screen i lag w zakresie 20 ms sa do zaakceptowania.
    sportow nie robie, to sie nie wypowiem. mialem Canona M5 i go* obslugi tego wynalazku inzynierow od Powershotow doprowadzala mnie do szewskiej pasji.
    zamienilem go na tego starutkiego 70D. dziala jak zloto, wszystko jak trzeba. sprawdzona ergonomia i dzialajace fiuczery. nie jakies nowoczesne wynalazki, ladnie wygladajace na papierze, ale potem nie przetestowane w warunkach bojowych.

    co do jakosci AF na LCD w DSLR - Canon wpakowal to swoj DPAF w 1DX i profesjonalni reporterzy nawykli do 1-kowego AF-a sikali w majty z radosci co mozna dzieki temu ekranikowi zrobic. i jakie to nowe mozliwosci daje (wykrywanie twarzy, szybkie przelaczanie, itd. itp.). to naprawde nie jest prehistoria jak w D500, tylko cos uzytecznego nie tylko w sytuacjach awaryjnych i nie dla amatora, tylko dla wymagajacego pro.
    www albo tez flickr

  5. #325
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Tak, ale czasami żabia perspektywa wymusza na mnie użycie LCD. Nie ułożę ciała tak, żeby móc włożyć oko w OVF, chociaż jak na 50latka jestem wysportowany i jeszcze gibki.
    Jest coś takiego jak wizjer kątowy. Sam z tego cały czas korzystam. Możesz wtedy leżeć na ziemi i wygodnie patrzeć w dół.
    Jednak i ja będę przechadził na bezlustro, najprawdopodobniej właśnie R6. Wreszcie nie będę miał problemów z płoszeniem zwierzyny, no i nareszcie skończą się poucinane zwierzęta, przy bardzo bliskich soptkaniach, gdzie skrajny ppunkt AF nie jest w stanie dosięgnąć oka.

    Zejście nisko z wizjerem kątowym.


    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  6. #326
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Tak, ale czasami żabia perspektywa wymusza na mnie użycie LCD. Nie ułożę ciała tak, żeby móc włożyć oko w OVF, chociaż jak na 50latka jestem wysportowany i jeszcze gibki. Lag na LCD w D500 jest zbyt duży. Znam zalety OVF, ale nie zawsze mogę z niego skorzystać.
    To po jakiego grzyba w ogóle rozważać D50?. Jak chcesz używać dslr z LCD to bym poszedł na skróty i kupił bezlustro ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #327

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To po jakiego grzyba w ogóle rozważać D50?. Jak chcesz używać dslr z LCD to bym poszedł na skróty i kupił bezlustro ...
    D500 kusiło mnie ceną całości zestawu (puszka plus 3 szkła). To jednak czas przeszły. Miałem chwilowe zauroczenie bądź co bądź bardzo dobrym DSLRem od Nikona ;-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Jest coś takiego jak wizjer kątowy. Sam z tego cały czas korzystam. Możesz wtedy leżeć na ziemi i wygodnie patrzeć w dół.
    Jednak i ja będę przechadził na bezlustro, najprawdopodobniej właśnie R6. Wreszcie nie będę miał problemów z płoszeniem zwierzyny, no i nareszcie skończą się poucinane zwierzęta, przy bardzo bliskich soptkaniach, gdzie skrajny ppunkt AF nie jest w stanie dosięgnąć oka.
    Daj znać jak kupisz R6. Jestem ciekaw jak Ci będzie służył z ptactwem w locie.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  8. #328
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jak kupię to dam znać, coć obecnie to działam z czatowni na trochę spokojniejszych kadrach. Z tego so wiem od znajomych to jest bardzo dobrze i nie są to opinie od youtuberów co se sfocili ptaka z ponad 100m.
    Mnie bardziej przeraża cena tej puszki. Żeby ją kupić prawdopodobnie będę musiał sprzedać 5DIII i 1DIV i jeszcze dołożyć kasy. Czyli w sumie pozbędę się dwóch profesjonalnych aparatów + dam kase, żeby kupić jeden klasy amatorskiej. Fakt faktem, że zyskam puszkę która ma wszystko co te oba razem wzięte, ale jednak cena boli.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  9. #329

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Jak kupię to dam znać, coć obecnie to działam z czatowni na trochę spokojniejszych kadrach. Z tego so wiem od znajomych to jest bardzo dobrze i nie są to opinie od youtuberów co se sfocili ptaka z ponad 100m.
    Mnie bardziej przeraża cena tej puszki. Żeby ją kupić prawdopodobnie będę musiał sprzedać 5DIII i 1DIV i jeszcze dołożyć kasy. Czyli w sumie pozbędę się dwóch profesjonalnych aparatów + dam kase, żeby kupić jeden klasy amatorskiej. Fakt faktem, że zyskam puszkę która ma wszystko co te oba razem wzięte, ale jednak cena boli.
    A ja dość przypadkowo trafiłem na gościa, który zrobił recenzję R6 i podzielił się kilkoma spostrzeżeniami, które mnie wystudziły, ale tylko dlatego, że waham się między A9 a R6. Pierwsza rzecz - dla mnie mega ważna - spadek FPS w zależności od poziomu naładowania baterii i użytych szkieł. To już drugie źródło z takimi newsami, więc to spory minus.

    Druga rzecz - wolniejsze "przeliczanie ekspozycji/migawki" niż A9. A9 ma 60/s, R6 20/s, więc rolling shutter jest bardziej prawdopodobny, aczkolwiek nie jest to dla mnie jakaś wielka udręka. Zamierzam wypożyczyć R6 i samemu sprawdzić RS.

    Więcej napiszę o R6 jak będę miał to w rękach i dam mu swój wycisk, na ile warunki pozwolą - czyli z pewnością niczego statycznego fotografować nie będę.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  10. #330
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    A ja dość przypadkowo trafiłem na gościa, który zrobił recenzję R6 i podzielił się kilkoma spostrzeżeniami, które mnie wystudziły, ale tylko dlatego, że waham się między A9 a R6. Pierwsza rzecz - dla mnie mega ważna - spadek FPS w zależności od poziomu naładowania baterii i użytych szkieł. To już drugie źródło z takimi newsami, więc to spory minus.

    Druga rzecz - wolniejsze "przeliczanie ekspozycji/migawki" niż A9. A9 ma 60/s, R6 20/s, więc rolling shutter jest bardziej prawdopodobny, aczkolwiek nie jest to dla mnie jakaś wielka udręka. Zamierzam wypożyczyć R6 i samemu sprawdzić RS.

    Więcej napiszę o R6 jak będę miał to w rękach i dam mu swój wycisk, na ile warunki pozwolą - czyli z pewnością niczego statycznego fotografować nie będę.
    W każdym aparacie spada liczba klatek na sekunde przy mocniej rozładowanym akumulatorze.
    A9 ma tylko 5fps mechanicznej.
    Jeśli używasz często lampy błyskowej to pamiętaj że z nią jestes ograniczony do 5fps. Lampy nie działają z migawka elektroniczną.
    A9 właściwie nie ma efektu rolling shuter. Matryca jest z czytana partiami (pasami) i chyba dodatkowo soft coś robi. Za to A9 mają problem ze światłem sztucznym właśnie przy migawce elektronicznej. Efekt uboczny braku rolling shuter.
    Ostatnio edytowane przez sebcio80 ; 05-11-2020 o 23:38

Strona 33 z 150 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383133 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •