Strona 103 z 149 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #1021
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    AF w R6 jest świetny. Śledzi oko w każdych warunkach, a po ostatniej aktualizacji jest jeszcze lepiej. Co do obiektywów. Wiadomo, najlepiej mieć RF. Ile masz tych szkieł? Na pewno jest Ci, aż tyle potrzeba?

  2. #1022

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Na koniec. Temat R6 ostatecznie upadł, bo moje kluczowe obiektywy nie osiągają pełnej prędkości kl/s. 6 czy 8 klatek na sekundę to dla mnie już wystarczająco mało. Żałuję, bo R6 wygląda na świetny aparat ale wymiana całej szklarni nie ma większego sensu.
    Nie wnikam w Twoje decyzje. Są Twoje i tylko Ty znasz algorytm ich podejmowania. Ja mocno siedziałem w Sony i przesiadłem się bez żalu i w ramach budżetu na R6, które do zdjęć sportowych jest jak dla mnie fenomenalne. Mam do obrobienia zdjęcia z zawodów skimboardowych z zeszłego roku, których nie jestem w stanie ogarnąć, ponieważ mam ich zbyt dużo. Nie wyobrażam sobie, gdybym miał mieć ich 40% więcej, niż mam. 12 klatek/s to absolutny dla mnie max, chociaż wiem, że tracę inne ujęcia, których nie zarejestruję z taką prędkością. Uważam jednak, że siedzenie w starociach, nawet jeśli jakoś tam działają, to droga do frustracji. Mówię o mojej perspektywie. Ty być może sfrustrowany nie będziesz, choć jak czytam, co piszesz o zdjęciach w halach, to lekką frustrację wyłapuję.

    Moje doświadczenia z Sony są takie, że R6 ma lepszy (i miało lepszy jeszcze przed dwoma updatami) AF-C. Nie bawiłem się A1, ale to już przerost formy nad kasą jak dla mnie, amatora.
    Tak, czy siak, uważam, że decyzja o Twoim wyjściu z DSLR to nie CZY, tylko KIEDY. Blackberry też było fajnym telefonem, ale świat poszedł do przodu, a BB zostało z tyłu. Tak samo jest z DSLR C1/4.

    Poza tym, żebyś nie wiem co czytał, to i tak wszystko wyjdzie w praniu. Ja mając Sony A6500 i Sigmę 18-35, które jest mega szkłem, uwierzyłem, że Sigma trio APSC jest lepsza, więc sprzedałem Sigmę 18-35, kupiłem trio 16/30/56 F1.4 i żałowałem, ponieważ 16 to mydło do F2.2. 30tka to też mydło. Zostawiłem jedynie 56F1.4, a Sigmę odkupiłem. I jak tylko na forum Sony dzieliłem się swoim doświadczeniem, to był hejt i banowanie. I takich przygód ze sprzętem miałem sporo.

    Powodzenia w poszukiwaniu tego, co potrzebujesz
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  3. #1023
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Temat R6 ostatecznie upadł, bo moje kluczowe obiektywy nie osiągają pełnej prędkości kl/s. 6 czy 8 klatek na sekundę to dla mnie już wystarczająco mało. Żałuję, bo R6 wygląda na świetny aparat ale wymiana całej szklarni nie ma większego sensu.
    O nie! Pożycz ten korpus chociaż na 1 dzień
    Miłego dnia
    moja www

  4. #1024
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS
    12 klatek/s to absolutny dla mnie max, chociaż wiem, że tracę inne ujęcia, których nie zarejestruję z taką prędkością.
    Niestety owe 10-12 kl/s to dla mnie praktycznie minimum. Robiłem pełnym zakresem aparatów od 400D, przed 40D i 7 D i dopiero 1d dał mi odpowiednią ilość klatek, żeby piłka była tam gdzie chcę żeby była. Kiedyś wystarczyło minimalne spóźnienie lub pośpiech i było po zdjęciu.

    Cytat Zamieszczone przez TPS
    Ty być może sfrustrowany nie będziesz, choć jak czytam, co piszesz o zdjęciach w halach, to lekką frustrację wyłapuję.
    Niestety frustracja wynikała z aparatu. Wczoraj zrobiłem przy pomocy 1Dx Mark II mecz ręcznej który bywał sporym wyzwaniem dla 1dmk4 i różnica w pracy AF i jakości zdjęcia jest drastyczna. Frustracja minęła, nadszedł lekki zachwyt.

    Cytat Zamieszczone przez TPS
    Uważam jednak, że siedzenie w starociach, nawet jeśli jakoś tam działają, to droga do frustracji.
    Zależy o jakich obiektywach mówimy. 70-200 2.8 choć jest starociem jak mówisz, premiera 1995 i bez zmian do tej pory, to jednak jest fenomenalnym obiektywem. Po ponad 10 latach posiadania nadal nie kusi mnie żeby go zmienić na wersję ze stabilizacją. 300 2.8 IS podobnie. Są szybkie, ciche, ostre.

    Cytat Zamieszczone przez TPS
    Tak, czy siak, uważam, że decyzja o Twoim wyjściu z DSLR to nie CZY, tylko KIEDY.
    Zdecydowanie jak mówisz, nie CZY, tylko KIEDY. Jest zbyt dużo plusów, dział bezlusterkowców rozwija się dynamicznie, wchodzą nowe technologie i pełne lustra w końcu prawdopodobnie wypadną z rynku. Ale moja zmiana musi się zgrać z budżetem, bo wymiana całej szklarni sporo kasy za sobą pociągnie. Trzeba wymienić cały zakres od szerokątnego, przez zooma po tele i stałki. A niestety szkła trzeba zmienić bo nie po to kupuje się aparat z 12 kl/s, żeby je potem limitować szybkość starszymi szkłami. Samo 70-200 2.8 to wydatek powyżej 10 tysięcy, używek nawet za bardzo na rynku nie ma.

  5. #1025
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Serio nie kumam. Stare 70-200 czy 300 2.8 nie daje rady przy 12kl/s czy o co chodzi? Przecież R6 daje taka mozliwosc.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #1026
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Może to jest kwestia zasilania z body, może wina przejściówki? Nie wiadomo, ale faktem jest że z tymi dwoma R6 osiąga max 6-8 kl/s. Canon stworzył listę z którymi obiektywami R6 pracuje 12kl/s i są to nowe słoiki, cała reszta może ale nie musi osiągać 12 czy 20 kl/s.

  7. #1027
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 282

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Chodzi o współpracę obiektywu z aparatem - przy 12 kl/s naprawdę trzeba się sprężać (np. z domykaniem przysłony, wysłaniem potwierdzenia itd.), więc tego nie przeskoczysz - szczególnie gdy obiektyw był projektowany ponad 30 lat temu, gdzie 10 kl/s było abstrakcją. I właśnie po to są wersje II i III obiektywów, gdzie te czasy skracano i zwiększano kl/s.

    Z instrukcji do R6:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-04-02 182944.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	218,0 KB
ID:	7818

    Z tej samej instrukcji - Obiektywy EF obsługujące serie zdjęć w tempie 12 zdjęć/sek.:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-04-02 183824.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	151,0 KB
ID:	7819

    BTW, Właśnie, R6 potrafi pstrykać do 20 kl/s.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  8. #1028
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6


    człowiek się uczy całe życie..
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #1029
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    no i R6 rozczarował mnie dziś na maxa, w sumie to nie wiem czy aparat, czy adapter, czy obiektyw.

    pojchałem do parku pofocić ptaszory, warunki świetlne bardzo dobre, obiekt oddalony ode mnie 2-3m, pływa sobie w randomowych kierunkach w sitowiu i coś tam skubie. Niska perspektywa, śledzę przez ekranik, ustawiony AF na Servo i śledzenie zwierzaków. W pierwszych minutach działał, a potem przestał. I to przestał w najdogodniejszym momencie, gdzie kadry mi uciekały, a AF szuka w kadrze wszystkiego tylko nie ptaka, który powinien wypełnić spokojnie 20% kadru. Niebieski kwadracik ustawił się w lewym dolnym rogu i ani myśli się zmienić, af obiektywu szuka od min.do nieskonczoności. Wiele świetnych kadrów mi przepadło, mam mgłę zamiast foty.

    Restart aparatu nie pomaga, drugi na chwilę pomógł, po czym znowu to samo - kwadracik w lewym dolnym roku, a af błądzi, a powinien w tych warunkach celować bezbłędnie. Wreszcie musiałem się przełączyć na one-shot, i tylko dzięki temu kilka kadrów mam uratowanych. Dodam, że kilka dni temu robiłem update firmwaru, który miał wynieść af w kosmos. Po powrocie przetarłem styki, nie wiem czy to coś pomoże czy nie.

    Co się sp$%^&*?
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 09-04-2022 o 12:42
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #1030
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Chełm
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Coś w tym jest. Ostatnio też miałem taki przypadek. Patrząc przez wizjer wszystko ok af śledzi można powiedzieć bezbłędnie, ale na ekranie porażka. Af błądzi wszędzie tylko nie na obiekcie.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Strona 103 z 149 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •