Strona 10 z 149 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #91
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6


  2. #92
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    takie bla bla bla o guzikach... dobrze słyszałem ze zrobił 280 zdjęć na jednej baterii?
    Nie ma odpowiedzi czy wizjer laguje i jak spisuje się migawka elektroniczna w ciężkich warunkach. Pod vlogerów raczej niż fotografów ten review

  3. #93
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    takie bla bla bla o guzikach... dobrze słyszałem ze zrobił 280 zdjęć na jednej baterii?
    Nie ma odpowiedzi czy wizjer laguje i jak spisuje się migawka elektroniczna w ciężkich warunkach. Pod vlogerów raczej niż fotografów ten review
    Obejrzałeś cały film? Było o czasie odczytu przy elektronicznej migawce.
    Poza tym było też o jakości obrazu, AF, stabilizacji i wielu innych aspektach, a Ty zapamiętałeś tylko guziki.
    A o baterii było tylko, że ZGODNIE ZE SPECYFIKACJĄ powinna wytrzymać 250 zdjęć PRZY 120 FPS W WIZJERZE. Ani słowa o tym, ile zdjęć w praktyce udało się zrobić i przy jakich ustawieniach, a liczba 280 się nie pojawiła.

  4. #94
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Obejrzałeś cały film? Było o czasie odczytu przy elektronicznej migawce.
    Poza tym było też o jakości obrazu, AF, stabilizacji i wielu innych aspektach, a Ty zapamiętałeś tylko guziki.
    A o baterii było tylko, że ZGODNIE ZE SPECYFIKACJĄ powinna wytrzymać 250 zdjęć PRZY 120 FPS W WIZJERZE. Ani słowa o tym, ile zdjęć w praktyce udało się zrobić i przy jakich ustawieniach, a liczba 280 się nie pojawiła.
    no i po co mi takie review? Nie chodzi mi o czasy odczytu ale np o migotanie w świetle ledowym. Się robi review to się nie mówi ile powinno wytrzymać tylko ile się robi w rzeczywistości. Dla mnie bla bla bla nic więcej. Sorry.

  5. #95

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Aż specjalnie odkurzyłem swoje stare konto aby dodać swoje 3 grosze odnosnie nazewnictwa w bezlusterkowcach Canona

    Eos R5 - kontynuacja serii 5D, 5 w nazwie jest nieprzypadkowa. I nie jest to odpowiednik 5DS\R
    Eos R6 - połączenie 6D i 7D z zachowaniem FF, Canon oznaczając go nr 6 jasno daje do zrozumienia że nie będzie odpowiednika 7D w serii R,

    Eos R - Bezlusterkowy odpowiednik 5DIV, otwierjącym furtkę do "poważnych" bezlusterkowców Canona. Prawdopodobnie R mark II będzie mocno okrojonym R5, 30mpix?
    Eos Rp - Bezlusterkowy odpowiednik 6D2 ale nie jego kontyunacja, Entry level dla semi-pro/amatorów.

    Brakuje w zestawieniu 3 modeli:

    Eos R1 - Gdyby R5 miało by zastępować 1DX3 znaczyło by że to Top Canon'a a wiadomo że Canon swoje Top oznacza pod numerem 1. Prawdopodobnie pracę nad 1-nką trwają już od jakiegoś czasu, wjedzie tam coś rewolucyjnego, 8K które
    nie będzie przegrzewać aparatu może 30-40fps, nowa matryca, kto wie... na pewno czołg

    Eos R3/R5S - Tutaj już jest coś bardziej oczywistego. Przecieki oraz sama prezentacja Canon'a matrycy 120Mpix w 2018r https://youtu.be/40yruxcr-yQ wskazuje że Canon nad taką matrycą już
    od dawna pracuje.

    Eos R8/9 - Kontynuacja serii 90D, Matryca APS-C w bezlusterkowcu, ale tutaj całkowita spekulacja. Równie dobrze Następcy R/Rp mogą miec odpowiednio nazwę R8/9

    Od takie moje małe wypociny, oczywiście mogę być w błędzie
    Ostatnio edytowane przez lukiv3 ; 19-07-2020 o 04:51 Powód: wyłączenie starej jak świat sygnatury ;)

  6. #96
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Warto dodać że R5 i R6 przy nagrywaniu w 4k i 8k przegrzewają się, w dwóch trybach i ciepłych dniach można nagrać tylko 8 i 11 minut. warto sprawdzić przed zakupem dokładnie
    https://youtu.be/ByQu7e0n6Wk

  7. #97
    Bywalec Awatar aciek_l
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Poznań, Częstochowa
    Wiek
    35
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Ja osobiście bardzo chętnie zmienię Rkę na R6.
    A co do wyświetlacza z parametrami - jest fajny, ale gdy wszystko i tak widzę w wizjerze, czy na ekranie live View przez cały czas, na górny wyświetlacz praktycznie nie patrzę.
    Ostatnio edytowane przez aciek_l ; 19-07-2020 o 11:51

  8. #98
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    Warto dodać że R5 i R6 przy nagrywaniu w 4k i 8k przegrzewają się, w dwóch trybach i ciepłych dniach można nagrać tylko 8 i 11 minut. warto sprawdzić przed zakupem dokładnie
    https://youtu.be/ByQu7e0n6Wk
    Ty to sprawdziłeś i koleś z YouTube też? A nie, czekaj, skąd mieliście produkcyjne wersje tych aparatów już tydzień wcześniej?

  9. #99
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Ty to sprawdziłeś i koleś z YouTube też? A nie, czekaj, skąd mieliście produkcyjne wersje tych aparatów już tydzień wcześniej?
    To są oczywiste fakty, nie chcę znowu marudzć na poziom wiedzy forum ale...
    Czemu wypierasz rzeczywistość?
    Canon wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie napisz wiadomość to wyślę niezależne testy i odpowiedź canona.

    Canon nawet stworzył oficjalną tabelkę pokazującą ile minut można nagrać w temperaturze pokojowej w jakim trybie, zanim nastąpi przegrzanie matrycy.

    Canon just issued an official statement regarding the Canon EOS R5 and EOS R6 overheating during video recording. The company says they used a magnesium alloy body and “overheat control” for better heat management. Canon didn’t want to include a fan to keep the body compact and weather-sealed.

    After that, the camera needs up to 20 minutes to recover before starting to record again.
    Mogę prosić o metytoryczną dyskusję? a nie robienie offtopa i wycieczki osobiste

    https://www.cinema5d.com/wp-content/...640x104@2x.jpg
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 19-07-2020 o 12:36

  10. #100

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    To są oczywiste fakty, nie chcę znowu marudzć na poziom wiedzy forum ale...
    Czemu wypierasz rzeczywistość?
    Canon wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie napisz wiadomość to wyślę niezależne testy i odpowiedź canona.

    Canon nawet stworzył oficjalną tabelkę pokazującą ile minut można nagrać w temperaturze pokojowej w jakim trybie, zanim nastąpi przegrzanie matrycy.



    Mogę prosić o metytoryczną dyskusję? a nie robienie offtopa i wycieczki osobiste

    https://www.cinema5d.com/wp-content/...640x104@2x.jpg
    Ale informacja, ze nie masz dostępu do wersji produkcyjnej jest jak najbardziej merytoryczna

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    To są oczywiste fakty, nie chcę znowu marudzć na poziom wiedzy forum ale...
    Czemu wypierasz rzeczywistość?
    Canon wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie napisz wiadomość to wyślę niezależne testy i odpowiedź canona.

    Canon nawet stworzył oficjalną tabelkę pokazującą ile minut można nagrać w temperaturze pokojowej w jakim trybie, zanim nastąpi przegrzanie matrycy.



    Mogę prosić o metytoryczną dyskusję? a nie robienie offtopa i wycieczki osobiste

    https://www.cinema5d.com/wp-content/...640x104@2x.jpg
    Ale informacja, ze nie masz dostępu do wersji produkcyjnej jest jak najbardziej merytoryczna. Druga merytoryczna informacja jest taka, że niezależnym badaczom z jednej firmy w niezależnych testach wyszło, że matryca EOS 1Dx mark III jest do niczego, ale pod wpływem zależnej opinii użytkowników odkryli w jeszcze bardziej niezależnym teście, że ta matryca, co prawda z przewagą Duda Trzaskowski, ale jednak przeskakuje na niskich czułościach te z Sony.

Strona 10 z 149 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •