Strona 92 z 149 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #911
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Miłego dnia
    moja www

  2. #912
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Mam pyt, czy fotografując R6 w RAW w sRGB i obrabiając zdjęcia w DPP będę miał ciepłe kolory jak np. w lustrzance 7D? W wątku przeczytałem, ze kolory są kiepskie w R6 a przymierzam się do kupna R6 ew. 5D Mark 4 (w R6 przemawia do mnie stabilizacja, z wiekiem nie jestem w stanie dobrze utrzymać aparatu na krótrzych czasach). Fotografuję zwierzęta, ludzi, budynki, różne imprezy w plenerze (obraz jednocześnie częściowo w cieniu i w pełnym słońcu też sie zdarza), czasem makro. Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tornado17 ; 27-10-2021 o 15:08

  3. #913
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tornado17 Zobacz posta
    czy fotografując R6 w RAW w sRGB
    ustawienie aparatu (sRGB) jest nieistotne jeśli fotografuje się w rawach
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 28-10-2021 o 08:50

  4. #914
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tornado17 Zobacz posta
    Mam pyt, czy fotografując R6 w RAW w sRGB i obrabiając zdjęcia w DPP będę miał ciepłe kolory jak np. w lustrzance 7D? W wątku przeczytałem, ze kolory są kiepskie w R6 a przymierzam się do kupna R6 ew. 5D Mark 4 (w R6 przemawia do mnie stabilizacja, z wiekiem nie jestem w stanie dobrze utrzymać aparatu na krótrzych czasach). Fotografuję zwierzęta, ludzi, budynki, różne imprezy w plenerze (obraz jednocześnie częściowo w cieniu i w pełnym słońcu też sie zdarza), czasem makro. Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam
    Obrabiając w dpp powinieneś mieć bardzo podobne kolory. Ludzie narzekają tak na prawdę nie na kolory z R6 tylko na profile kolorystyczne do tego aparatu przygotowane przez Adobe. Ma to znaczenie tylko jeśli RAWy wywołują w ACR lub Lightroom. Niektórzy rozwiązują ten problem przez zastosowanie innych profili, inni w ogóle nie widzą takiego problemu a jeszcze inni korzystają z innych programów. Ja używam C1 i jestem zachwycony plikami z tej puszki
    Miłego dnia
    moja www

  5. #915
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    tak, ale spotakałem się z opinia że R6 ma zimniejsze kolory niz lustrzanka a na twarzach ludzi w R6 widać wszystkie "niedoskonałosci" tj. R6 ma gorszą "plastykę" zdjęcia twarzy w porównaniu do listrzanki Canona(przy fotografowaniu w RAWach) Stąd pytanie do osób które miały do czynienia i z lustrzanką i z R6 czy to prawda

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Obrabiając w dpp powinieneś mieć bardzo podobne kolory. Ludzie narzekają tak na prawdę nie na kolory z R6 tylko na profile kolorystyczne do tego aparatu przygotowane przez Adobe. Ma to znaczenie tylko jeśli RAWy wywołują w ACR lub Lightroom. Niektórzy rozwiązują ten problem przez zastosowanie innych profili, inni w ogóle nie widzą takiego problemu a jeszcze inni korzystają z innych programów. Ja używam C1 i jestem zachwycony plikami z tej puszki
    Jestem amatorem i pracuję tylko w DPP. I zastanawiam się jak to jest w DPP

  6. #916
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    przestań spotykać się z opiniami bo ci robią wodę z mózgu
    rób zdjęcia
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #917
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tornado17 Zobacz posta
    Jestem amatorem i pracuję tylko w DPP. I zastanawiam się jak to jest w DPP
    Doradzę Ci najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Ściągnij trochę Rawów z R6 np. z dpreview.com, wrzuć do DPP i już będziesz wiedział, czy to jest TO
    Miłego dnia
    moja www

  8. #918
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Muszę zmienić procesor w kompie stacjonarnym żeby szybko otwierał RAW CR3 z Canona R6 w DPP. W instrukcji zalecają Intel Core i7 lub nowszy ale nie piszą której generacji. Może byc tak, że i5 nowszej genaracji będzie szybsze niż i7 starszej. Jaki macie procesor w kompie i jak długo otwiera CR3 dopóki kółko w prawym dolnym rogu zdjecia nie przestanie sie krecić? Z góry dzięki za odp.

  9. #919
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tornado17 Zobacz posta
    Muszę zmienić procesor w kompie stacjonarnym żeby szybko otwierał RAW CR3 z Canona R6 w DPP. W instrukcji zalecają Intel Core i7 lub nowszy ale nie piszą której generacji. Może byc tak, że i5 nowszej genaracji będzie szybsze niż i7 starszej. Jaki macie procesor w kompie i jak długo otwiera CR3 dopóki kółko w prawym dolnym rogu zdjecia nie przestanie sie krecić? Z góry dzięki za odp.
    To dłuższe otwieranie przez DPP4 plików CR3 w porównaniu do CR2 jest głównie efektem tego że DLO jest włączone od razu w korpusie R6. Można to wyłączyć jeśli nie korzystasz z DLO do każdej klatki i tylko dla wybranych kadrów włączysz sobie w DPP4 -będzie szybciej. Można też w menu DPP zrezygnować z otwierania wdg. nastaw puszki i samemu określić opcje otwierania.

  10. #920
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    A gdzie jest to DLO w R6 (poznaje dopiero aparat). W DPP gdzie się wyłączą wdg? Dzięki i pozdrawiam

Strona 92 z 149 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102142 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •