Strona 88 z 149 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098138 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #871
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    Nie pracuję na ustawieniach, w których mam dwie wartości ustawione na auto, może dlatego R6 jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
    Ale rzeczywiście, czas 1/10 s wybrany przez automatykę aparatu wydaje się dość optymistyczny. Z włączoną stabilizacją w obiektywie i IBIS można przy odrobinie doświadczenia (odpowiednia postawa/uchwyt) lub szczęścia wykonać nieporuszone zdjęcie na 70 mm z czasem 1/10 s, ale chyba nie o to chodzi, żeby automatyka działała na granicach możliwości (szczególnie, że finalnie serwuje bardzo niskie ISO - 160).
    W powyższym przykładzie możemy mówić o błędzie automatyki lub osób, które są odpowiedzialne za algorytm.

    --- Kolejny post ---



    Jakkolwiek miałby ustawiony pomiar światła, automatyka nie powinna proponować czasu 1/10 s dla ogniskowej 70 mm.
    ponawiam pytanie
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #872
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    ponawiam pytanie
    Zazwyczaj robiłem na Av korygując czas przez obrót pierścienia na obiektywie zmieniającego ISO a ono zmieniało czas.
    Kłopotów nie było, z poruszeniem, ani ostrością.
    Kłopoty zaczęły się jak poczytałem forum i bawiłem w automatykę.

    Zazwyczaj stosuję pomiar światła wieloelementowy, jak duże zróżnicowanie kontrastu a zależy mi na jakimś detalu to punktowy.
    Tutaj był wielosegmentowy.

  3. #873
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    dokładnie TAK, 80% zdjęc robie w M ( to najbardziej przewidywalny dla mnie tryb, drabinka pradę Ci powie), jakies 19% w Av i może 1% Tv
    W sumie w dobie R i EVF (symulacja ekspozycji) oraz możliwości wyświetlania histogramu "live" drabinka traci sens IMHO.

  4. #874
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Zazwyczaj robiłem na Av korygując czas przez obrót pierścienia na obiektywie zmieniającego ISO a ono zmieniało czas.
    każdy ma swoje sposoby, ale Twojego nie rozumiem :-)
    czysto teoretycznie, robie w trybie av, wybrałem wartośc f jaka mi odpowiada, mam tez ustawione jakies iso (np. opierając sie na doswiadczeniu i poziomie akceptowalnego szumu) i jesli cos jest nie tak (budzi moje wątpliwości) to w granicach rozsądku/utrzymania ogniskowej używam korekty ekspozycji (drabinka na dole wyswietlacza ;-) a nie kombinuje z iso jesli trzeba przekroczyc jakąs granice to dopiero wtedy siegam po inne iso, ,ale w drugiej kolejnosci

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    W sumie w dobie R i EVF (symulacja ekspozycji) oraz możliwości wyświetlania histogramu "live" drabinka traci sens IMHO.
    od czasów analogowych tak robie, dla mnie jest OK, i jakos nie płacze na forach, ze sprzet robi co chce,automatyka jest do du..y i zdjecia mam poruszone ;-)
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 30-09-2021 o 14:48
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  5. #875
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    A czy w ustawieniach minimalnego czasu naświetlania dla Auto ISO nie masz przypadkiem ustawionego przesunięcia w stronę dłuższych czasów na -3 (patrz zdjęcie)?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210930_143536799.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	2,61 MB
ID:	6884

    W takim przypadku w ciemniejszym miejscu dla ogniskowej 70 mm aparat (w moim przypadku akurat EOS R) dobiera czas właśnie ok. 1/10 s.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  6. #876
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    A czy w ustawieniach minimalnego czasu naświetlania dla Auto ISO nie masz przypadkiem ustawionego przesunięcia w stronę dłuższych czasów na -3 (patrz zdjęcie)?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210930_143536799.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	2,61 MB
ID:	6884

    W takim przypadku w ciemniejszym miejscu dla ogniskowej 70 mm aparat (w moim przypadku akurat EOS R) dobiera czas właśnie ok. 1/10 s.
    I to moze być to, właśnie sprawdzałem m50 i na P zawsze maxuje iso a potem schodzi z czasem. Wogóle pierwszy raz się spotykam z akcja, gdzie w auto iso zostaje na 160 a czas jest wyciagany do 1/10.

  7. #877
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Ludzie zacznijcie czytać ze zrozumieniem. Kilka razy już było tu napisane USTAWCIE AUTOMATYKĘ W MENU PUSZKI i przestańcie biadolić jak jakaś księżniczka na ziarnku grochu. Jak macie problem z menu to poproście dzieci lub wnuczków i wam ustawią.

  8. #878
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Ludzie
    Do kogo ten tekst? Do mnie też? Ja wiem, co mam ustawione. A jak widać, automatykę można ustawić na kilka sposobów. Próbujemy pomóc koledze wyjaśnić, dlaczego u niego jest tak, a nie inaczej, co zdalnie, bez zajrzenia do ustawień jego aparatu, jest nieco utrudnione. A nie każdy ma pod ręką kogoś, nawet dziecko lub wnuczka, kto mu wyjaśni. Poza tym tak naprawdę niewiele dzieci i wnuków wiedziałoby z marszu, o co chodzi w ustawieniach aparatu fotograficznego, jeśli samemu na co dzień fotografią się nie interesuje (poza używaniem do zdjęć smartfona). Więc Twoja rada jest od czapy. No chyba że chciałeś po prostu komuś ubliżyć. Jeśli tak, to niegrzecznie w Twojej strony, że tak eufemistycznie powiem.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  9. #879
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Panowie uspokójcie się, po co to ubliżanie.
    Teraz nie wiem, czy miałem na drabince czasu minimum auto - 3 plus, czy minus, i tego sprawdzić się nie da.
    Co ważne innym też ustawia - 1/10 i ISO 160, czyli to nie jest sprawa awarii mojego aparatu,
    kwestia ustawień programowych. Jak to wiem to postaram się ominąć!!!

    Nigdy nie narzekałem na aparaty CANON!!!
    Dzięki nim zdobyłem ponad 160 nagród w Międzynarodowych Konkursach Fotograficznych,
    oraz
    OSCARA fotografii multimedialnej,
    tego Wam Życzę
    Jacek

  10. #880
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    I to moze być to, właśnie sprawdzałem m50 i na P zawsze maxuje iso a potem schodzi z czasem. Wogóle pierwszy raz się spotykam z akcja, gdzie w auto iso zostaje na 160 a czas jest wyciagany do 1/10.
    Ja też dlatego nie chce zmylić i nieco wycofałem się z pomocy w tym temacie (ja zawsze gdy używam auto iso - używam manual min shutter spd. i takich problemów na Rce nie widziałem).
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 30-09-2021 o 21:52

Strona 88 z 149 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098138 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •