Strona 75 z 149 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #741
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Spróbuj kiedyś zapalić papier przy pomocy takiego 100-400 - przy pełnym słońcu dzieje się to bardzo szybko. - korci mnie taka próba, zrobie to, bo ciekaw jestem ile czasu potrzeba żeby stopić plastik czy zapalić papier???

  2. #742
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Standard. Każdy użytkownik analogowej, dalmierzowej Lajki ma zakodowane żeby zasłaniać obiektyw przy ostrym słońcu. W aparatach bez lustra i z płócienną migawką wystarczyły sekundy żeby powstała w niej dziura. Naprawdę sekundy. Wystarczyło postać nieruchomo albo położyć aparat w niefartownym miejscu.

  3. #743
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2020
    Miasto
    3miasto
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    "The EOS R and R6 viewfinders share the same characteristics: 0.5-in size, 3.69M dots of resolution, 0.76x magnification and a 23mm eyepoint. The only difference is the refresh rate: that of the EOS R is 30Hz by default, or up to 60Hz when you half press the shutter button."

    Tak się zastanawiam jaką wartość mają te wszystkie specyfikacje i testy... Mam R, jak i R6, i obraz w wizjerze R6 jest wyraźnie większy (lepiej), przez co np. zdecydowanie łatwiej dojrzeć w nim pikselizację (gorzej).

    AF w słabym oświetleniu to podobno (zgodnie ze specyfikacją) 0,5 EV różnicy na korzyść R6. Serio? Próbowaliście? Z moich doświadczeń to zdecydowanie więcej niż 1 EV. Z tego miejsca gorąco pozdrawiam zagorzałych fanów lustrzanek szukających ostrości w ciemnych pomieszczeniach

    Ekran LCD w R6 ma znacząco cieplejsze (i jak na mój gust ładniejsze) kolory niż w R. Niestety jest wyraźnie mniejszy.

    Najbardziej genialny obiektyw 35mm F1.4 do systemu Canon, czyli Tamron (pomijam celowo systemowego Canona w wersji II z uwagi na horrendalną cenę i nieco niższą od Tamrona rozdzielczość) generuje błędy we współpracy z Canonem R (Err01), a z Canonem R6 współpracuje bez problemów (w obu aparatach i obiektywie najnowszy firmware).

    Doszukaliście się innych różnic w specyfikacji i użytkowaniu obu aparatów?

    I jeszcze jedno pytanie:
    Czy ktoś jeszcze łudzi się, że obiektywy innych firm z mocowaniem RF Canona i autofokusem powstaną jeszcze w tym dwudziestoleciu (patrz case Samyanga, choć marka Rokinon jakoś się jeszcze trzyma i wciąż sprzedaje obiektywy RF)?

  4. #744
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Odniosę się do ostatniego akapitu. Wygląda na to, że w identycznej do samyanga sytuacji znalazło się również yongnuo. Mają w ofercie 35 i 85 pod RF. Niestety brak dystrybucji na Europę. W USA szkła Samyanga, Rokinona i YN są dostępne bez problemu np. na andoramie.
    Trochę mnie to zdziwiło, bo akurat tam bardzo szanuję się prawa patentowe i nikt nie ryzykowałby procesu z gigantem typu Canon.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #745
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    259

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    >audioart...

    Pozwól,ze przy okazji zapytam skoro masz jednocześnie Rke i R6... jak duża róznica pomiędzy nimi w AF-ie? Rózne aktualizacje Rka miała i chyba mocno to poprawiono,ale czy da sie ja porównać z R6 czy nawet jednak tańszym Sony a7III ? Z obiektywami to chyba zdecydowana wiekszość bazuje ciągle na przejściówce EF...
    Ostatnio edytowane przez g69 ; 22-09-2021 o 17:04

  6. #746
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 431

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    >audioart...

    Pozwól,ze przy okazji zapytam skoro masz jednocześnie Rke i R6... jak duża róznica pomiędzy nimi w AF-ie? Rózne aktualizacje Rka miała i chyba mocno to poprawiono,ale czy da sie ja porównać z R6 czy nawet jednak tańszym Sony a7III ? Z obiektywami to chyba zdecydowana wiekszość bazuje ciągle na przejściówce EF...
    Erka lepiej śledzi martwe/nie poruszające się obiekty R6 zdecydowanie lepiej śledzi twarz. Czy z przejściówką czy bez działa to tak samo. R po aktualizacjach super ale R6 zdecydowanie lepsza i pewniejsza do ludzi i ruchu. Za to migawka w R to dramat w porównaniu do R6 - głośna i mam wrażenie, że trzęsie całym aparatem.

  7. #747
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    259

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Dzieki za wpis! szukam od dłuzszego czasu czegoś do przejscia na ML, więc zbieram opinie użytkowników

  8. #748
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 059

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    ^Robert chyba nie miales w rekach 5D classic tamten strzelał niczym armata
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #749
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2020
    Miasto
    3miasto
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    >audioart...

    Pozwól,ze przy okazji zapytam skoro masz jednocześnie Rke i R6... jak duża róznica pomiędzy nimi w AF-ie? Rózne aktualizacje Rka miała i chyba mocno to poprawiono,ale czy da sie ja porównać z R6 czy nawet jednak tańszym Sony a7III ? Z obiektywami to chyba zdecydowana wiekszość bazuje ciągle na przejściówce EF...
    Różnice są duże (nie tylko w AF) i - o dziwo - o wielu z nich nie mówi się tutaj czy w dziesiątkach obejrzanych przeze mnie youtube'owych recenzji. Pracę samego AF można opisać to krótko...

    Jeśli jesteś fotografem portretowym pracującym jednocześnie tylko z jednym, współpracującym modelem to R-ka z firmwarem od 1.4 jest zdecydowanie wystarczająca - AF działa wystarczająco sprawnie i co najważniejsze skutecznie, a dokładność/odległość wykrywania oka jest na bardzo dobrym poziomie. W tym konkretnym modelu pracy, w moim odczuciu R-ka spełnia 90% moich oczekiwań. Jednak R6 to już maszyna którą cieżko oszukać, nawet jeśli model nie współpracuje (np. fotografia dzieci) lub dynamicznie się porusza (np fotografia modowa, w której ruch w niektórych sytuacjach jest nieodzowny). W dodatku możliwości konfiguracyjne AF są w R6 na znacząco innym poziomie, co pretenduje aparat do zostania popularnym wołem roboczym, ze szczególną dedykacją dla reportażystów.

    AF R6 jest nawet na wyższym poziomie niż Sony A7 III (ale osobiście byłbym daleki od porównywania obu tych aparatów, to zupełnie inna liga - wyższa w przypadku R6). Może A7 IV będzie dobrym aparatem, tymczasem A7 III przy R6 to (oczywiście przerysowując nieco) plastikowa zabawka Takimi zabawkami można zrobić dobre repo, o ile dokupimy przedłużkę dla zbyt krótkiego uchwytu i pogodzimy się z kanciastymi rysami aparatu, które są odczuwalne przy dłuższej pracy.

    Kolosalną różnicę zauważa się w pracy migawki. Ta w R6 jest jest cicha i "miękka", podczas gdy migawka w R-ce jest głośna i "twarda". W tym miejscu przypomina mi się oficjalne video Canona dotyczące premiery 5D IV, gdzie reklamowali znacząco usprawnioną pracę migawki, która miała powodować mniejsze drgania aparatu. Pamiętam, że przechodząc z 6D na 5D IV odczułem bardzo niewielką poprawę, ale różnica między R a R6 jest zdecydowanie bardziej odczuwalna, a pomimo tego Canon tym razem niczym się nie chwali. Zauważmy, że migawka jest także przewidziana na 300k, podczas gdy w 5D IV miała starczać na 150k (200k w R).

    O przejściówce, którą wspomniałeś można również napisać krótko... Nikon chciałby mieć w swojej ofercie tak dobrą przejściówkę, niestety Nikoniarze muszą być bardziej ostrożni przy przejściu na system bezlustrowy Nikona, tzn. zweryfikować dokładniej pracę obecnie posiadanych obiektywów z adapterem. W przypadku Canona można w 99% przypadków założyć, że nie będzie problemów, a odczuwalnie będzie oczywiście tylko lepiej (skuteczność AF).

  10. #750
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    259

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Dzięki. Dla takich wpisów warto śledzić fora R6 byłaby dla mnie idealnym przejściem z lustrzanki,ale póki co jest to kosztowny sprzęt. W zwykłej Rce brak również stabilizacji,która staje się standardem i ten pasek na który wielu narzeka.. promocje cenowe podejrzewam nie szybko.Canon chyba wychodzi na lidera w ML,ale też jest drogo.. Nikoniarze nie mają różowo,bo szkła drogie,przejściówki słabsze i ciągle ten AF,kóremu brakuje chyba tak do Canona jak i Sony,który podażą szkieł robi teraz za lidera.

Strona 75 z 149 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •