Strona 68 z 149 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #671
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Czy ktoś już instalował firmware 1.4.0 do R6, pytam bo ostatnio byłem za szybki i musiałem instalować poprawki?
    Jeśli masz samyanga to może na razie nie ryzykuj
    Miłego dnia
    moja www

  2. #672
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jeśli masz samyanga to może na razie nie ryzykuj
    Nie mam, mam tylko szkła canona (z kundelków wyleczyłem się 15 lat temu).
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  3. #673

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Samayang 85 rf nadal dobrze działa (stabilizacja, af itd) po update firmware-a canona r6 do wersji 1.4

  4. #674

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Bardzo się cieszę, że zmieniłem system, przesiadając się z Sony A6600/A7RIII. Oto kilka moich przemyśleń po przesiadce.

    Czy 20 MPX wystarczy? Tak - nie widzę różnicy w pracy z 20 vs 24 mpx w LR.
    Czy AF-C w trybie servo jest efektywny? - Oh, tak! Mam kilka nietrafionych zdjęć z sesji, ale tzw keeper ratio jest bardzo wysoki. Śledzenie AF-C jest rewelacyjne i lepkie.
    Czy elektroniczna migawka jest lepsza od mechanicznej? - Nie bardzo. 20 FPS to dla mnie za dużo. 12 FPS to wystarczająca liczba klatek do wyboru ujęcia.
    Czy rolling shutter jest problemem? - Trochę przy panningu, ale da się to opanować w PS jeśli chodzi o przekrzywione piony.
    Czy opóźnienie EVF jest problemem przy 12 FPS? Nie bardzo - od razu nauczyłem się jak kadrować zdjęcie przez EVF i nie zgubić obiektu. Jest trochę opóźnienia, ale jest to do opanowania.
    Czy kolory są lepsze niż w Sony? - W mojej bardzo subiektywnej opinii bardziej podobają mi się kolory Canona. Może byłem trochę zmęczony/znudzony kolorami Sony.
    Czy ergonomia jest w porządku? - Zbyt wiele lat zajmowałem się fotografią i zbyt wiele lat łudziłem się, że małe korpusy są OK. Nie są, zwłaszcza z dużymi obiektywami. Ergo jest świetne! Dostosowałem wszystkie przyciski do swoich potrzeb i gdy trzeba coś zmienić, mogę to zrobić w locie.
    Czy większy jest lepszy niż mniejszy? Z dużym, jasnym obiektywem 100-400 USM II i korpusem R6 przyciągnąłem dużo uwagi podczas zawodów jeździeckich, co było dla mnie nowością. Im większy sprzęt, tym bardziej profesjonalnie wyglądam Zabawne, bo nigdy nie pomyślałbym, że dla ludzi ważne jest to, co fotograf trzyma w rękach.
    Jak wypada porównanie IQ Canon vs Sony? Ku mojemu największemu zaskoczeniu, mam wiele zdjęć, których nie bałbym się opublikować SOOC. Nigdy nie zdarzyło mi się to z Sony (A5100/A6300/A6500/A6600/A7RIII), ale nie chcę zaczynać żadnej wojny między systemami. Po prostu dzielę się swoją opinią, że przy RAW-ach Sony zawsze musiałem używać suwaków w LR.

    Więcej zdjęć z sesji https://justimpress.me/#gallery-1-1

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9878.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	1,97 MB
ID:	6568
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  5. #675
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Bardzo się cieszę, że zmieniłem system, przesiadając się z Sony A6600/A7RIII. Oto kilka moich przemyśleń po przesiadce.
    Super, że Ci się udało, i fajnie, że podzieliłeś się przemyśleniami. Mnie pomogły, bo sam się nad tymi rzeczami zastanawiałem - choć tylko teoretycznie, bo zakupu nie rozważam.

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Zabawne, bo nigdy nie pomyślałbym, że dla ludzi ważne jest to, co fotograf trzyma w rękach.
    A dla mnie akurat to jest zabawne, bo jednak na ogół ludzie sądzą fotografów po aparacie, jego wielkości w szczególności.

  6. #676
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zostaje wymiana flasha na EL-1, tam wspomaganie jest i pewnie działa.
    wymieniłem ;-), ale wspomagania z diody jak nie było tak nie ma, trudno, będę musiał z tym żyć ;-)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  7. #677

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Orientujecie się może z czego wynika, że w trybie migawki elektronicznej jest na stałe 20 fps?
    Czy to tylko kwestia firmware'u żeby zrobili coś w stylu możliwości 1DX gdzie mozna ustawić fps dla wolnej i szybkiej serii osobno?
    [ 500px ]

  8. #678

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez KrZyChUM Zobacz posta
    Orientujecie się może z czego wynika, że w trybie migawki elektronicznej jest na stałe 20 fps?
    Czy to tylko kwestia firmware'u żeby zrobili coś w stylu możliwości 1DX gdzie mozna ustawić fps dla wolnej i szybkiej serii osobno?
    W R5 jest tak samo - na początku było to dla mnie bardzo nieintuicyjne, szczególnie, że da się dalej ustawić Hi,Hi+ itp.
    To chyba "ficzer" w firmware - nie bardzo widzę inną przyczynę.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  9. #679
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Kupisz R3 albo ten zapowiadany R7 i powiesz, że wreszcie możesz skonfigurować tak jak chcesz
    Miłego dnia
    moja www

  10. #680
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez KrZyChUM Zobacz posta
    Orientujecie się może z czego wynika, że w trybie migawki elektronicznej jest na stałe 20 fps?
    Czy to tylko kwestia firmware'u żeby zrobili coś w stylu możliwości 1DX gdzie mozna ustawić fps dla wolnej i szybkiej serii osobno?
    Marketing i pozycjonowanie. W gruncie rzeczy te 20fps do niczego sie nie nadaje. Rolong shutter daje się we znaki.

Strona 68 z 149 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078118 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •