Strona 66 z 149 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #651

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Dopóki takich testów nie będziemy normalizować, to porównywanie raczej mija się z celem.
    Porównywanie szumu per-pixel z matrycy 20MPix do matrycy 61Mpix to raczej hobby dla fanbojów.
    Choćby dlatego, że jak obrazek z takiego A7R4 zbinujemy do rozdzielczości R6, to ten pierwszy wyjdzie lepiej - jedym słowem albo mamy więcej detalu i węcej szumu albo mamy tyle samo detalu ale mniej szumu (w A7R4).
    Trzeba jeszcze pamiętać, że w R6 i R5 szum na niskich ISO jest oszukany - przed zapisem RAW niestety Canon uskutecznia odszumianie.

    Na zdecydowanie najlepszej porównywarce już nie jest tak kolorowo na cześć R6: DR R6 vs A7R4

    P,paw.
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 12-06-2021 o 19:29
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  2. #652

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Dopóki takich testów nie będziemy normalizować, to porównywanie raczej mija się z celem....
    Te testy są też i normalizowane tylko trzeba je umić obsługiwać

    https://www.dpreview.com/reviews/ima...44247579256836

    I czar pryska

    Btw zakładałem że piszący w tym wątku robią sobie jaja z tymi telewizorami sony ..
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

  3. #653

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Te testy są też i normalizowane tylko trzeba je umić obsługiwać
    To miałem na myśli.
    Choć do mnie cyferki i tak bardziej przemawiają.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  4. #654
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Zaraz, zaraz? Jeśli ktoś nie robi reportażu? Rozdzielczość drugorzędna sprawa?
    Być może trochę niefortunnie sformułowałem to zdanie pisząc szybko na telefonie stąd nieporozumienie. Oczywiście "rozdzielczość to drugorzędna sprawa" tyczyło się aparatu wybieranego do reportażu i miałem na myśli R6.

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Po drugie AF w R jest genialny.
    W statycznych scenach idealny. Przy weselach, przy tańczących ludziach a w szczególności przy moich dzieciakach trochę się zawiodłem.

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Może ten w R6 jest trochę lepszy
    Ciężko wyrazić o ile jest lepszy w %, czy punktach. Osobiście ująłbym to raczej jako "znacząco lepszy" lub ew. "odczuwalnie lepszy".

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    ... ale już ten w R daje kapitalnie radę we wszelkich dynamicznych scenach. Nawet w ciemnicy.
    Jesteś mega optymistą ;P

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Reportaż? Żaden problem dla R! Dynamiczne sceny, wymagające super śledzenia AF? Bez problemu!
    Musisz serio bardzo lubić ten aparat

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Jedyna (dla mnie) realna przewaga R6, to szybkość serii i IBIS. Ale akurat w reportażu to nie ma większego znaczenia.
    Większość osób fotografujących śluby chwali sobie 2gi slot. Sporo ludzi nie kupiło R, kiedy wyszło właśnie z tego powodu. Ja mogę żyć z 1 slotem

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Ergonomia - to rzecz dyskusyjna. Mimo, że szybko polubiłem się z R, to pewnie wolałbym tą bardziej klasyczną z R6. Ale to mocno subiektywne.
    Mi bardzo się spodobała innowacyjność R-ki, ale R6 używa mi się wygodniej.

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Ja to widzę tak, że do reportażu w 150% wystarczy R. A R6 warto brać, jeśli ktoś potrzebuje bardzo szybkiej serii, lub skuteczna stabilizacja w każdym szkle to dla niego konieczność.
    Tak jak pisałem - pewnie, że R wystarczy. Jednak teraz jest dostępne lepsze narzędzie w postaci R6 w cenie w miarę "do przełknięcia".

    Z punktu widzenia fotografii ślubnej przewagę R6 nad R-ką wskazałbym w takich cechach:
    - lepszy AF (szczególnie eyeAF i dynamiczne sceny),
    - brak opóźnienia, freeza i zwiechy w wizjerze. Szczególnie, gdy robi się ciemniej,
    - możliwość lepszego skonfigurowania przełączania z single point+one-shot (mam jako domyślny) na eyeAF+servo (mam pod AF-ON),
    - jednak JOY-stick do obsługi punktu AF jest lepszy (jeśli uważacie inaczej to udajcie, że tego nie napisałem )
    - 2 sloty (dla mnie nie jest to jakoś bardzo istotne, ale dla wielu wręcz niezbędne, bez tego nie kupiliby aparatu)

    Tylko tyle i aż tyle. jedyne 4k zł dopłaty Każdy musi zdecydować sam.
    Mi R6 foci się lepiej, ale gdybym został z R-ką to też bym był szczęśliwy Na pewno oba aparaty przerastają mój talent pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 13-06-2021 o 00:07
    Miłego dnia
    moja www

  5. #655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta

    ciach

    Z punktu widzenia fotografii ślubnej przewagę R6 nad R-ką wskazałbym w takich cechach:
    - lepszy AF (szczególnie eyeAF i dynamiczne sceny),
    - brak opóźnienia, freeza i zwiechy w wizjerze. Szczególnie, gdy robi się ciemniej,
    - możliwość lepszego skonfigurowania przełączania z single point+one-shot (mam jako domyślny) na eyeAF+servo (mam pod AF-ON),
    - jednak JOY-stick do obsługi punktu AF jest lepszy (jeśli uważacie inaczej to udajcie, że tego nie napisałem )
    - 2 sloty (dla mnie nie jest to jakoś bardzo istotne, ale dla wielu wręcz niezbędne, bez tego nie kupiliby aparatu)
    Na forum FredMiranda zwrócono mi uwagę, że EVF w R6 wcale taki rewelacyjny nie jest (względem Sony A9II), zwłaszcza przy dynamicznych scenach lag potrafi zaskoczyć. Ty piszesz, że - brak opóźnienia, freeza i zwiechy w wizjerze, szczególnie, gdy robi się ciemniej, pewnie odnosząc to do Rki. Nie wiem jak bardzo dynamiczne sceny fotografujesz, ale intryguje mnie Twoja opinia.

    24 strony do poczytania o lagu i blackoucie w R6
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  6. #656
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    na szczęście nie ma oficjalnego zakazu posiadania Sony, zatem nie trzeba obgryzać z bezsilności paznokci tylko zakupić TV w pakiecie z aparatem
    po co się tak umartwiacie?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #657
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Na forum FredMiranda zwrócono mi uwagę, że EVF w R6 wcale taki rewelacyjny nie jest (względem Sony A9II), zwłaszcza przy dynamicznych scenach lag potrafi zaskoczyć. Ty piszesz, że - brak opóźnienia, freeza i zwiechy w wizjerze, szczególnie, gdy robi się ciemniej, pewnie odnosząc to do Rki. Nie wiem jak bardzo dynamiczne sceny fotografujesz, ale intryguje mnie Twoja opinia.

    24 strony do poczytania o lagu i blackoucie w R6
    Nie mam niestety porównania do Sony. Nie fotografuje też sportu. Dynamiczne sceny dla mnie to tańczący ludzie i ew. fotografia bawiących się/szalejących dzieci. Faktycznie piszę w kontekście R. Wg mnie jest odczuwalna poprawa. Może nie jest idealnie, ale przy R te zjawiska mi przeszkadzały a w R6 praktycznie nie zwracam na to uwagi.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #658

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Nie mam niestety porównania do Sony. Nie fotografuje też sportu. Dynamiczne sceny dla mnie to tańczący ludzie i ew. fotografia bawiących się/szalejących dzieci. Faktycznie piszę w kontekście R. Wg mnie jest odczuwalna poprawa. Może nie jest idealnie, ale przy R te zjawiska mi przeszkadzały a w R6 praktycznie nie zwracam na to uwagi.
    Niestety problem laga w wizjerze jest dość duży kiedy jest mało światła. Problem robi się od iso3200.
    Lag ok 20fps w wizjerze załącza się przy różnych wartościach iso dla różnych obiektywów.

    U mnie dla ef 50 stm występuje od iso 3200 a dla ef 28mm/1.8 od ok iso6400 (chodzi o ilość światła w scenie, bo sam efekt występuje niezależnie od wybranego trybu - PASM - i ustawionego iso). Kolega przy zestawie R6 + grip i 28-70/2 ten problem występuje przy bateriach poniżej 50%.

    Co ciekawe w R niezależnie jak jest ciemno obraz zawsze jest płynny, co najwyżej mocno szumi, ale laga nie ma (tylko ten po zrobieniu zdjęcia).
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

  9. #659
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Na tej stronie,
    https://www.digicamdb.com/compare/ca...-canon_eos-r6/
    przy porównaniu R i R6 pojawia się komunikat:

    Note:
    You are comparing cameras of different generations.
    There is a 2 year gap between Canon R (2018) and Canon R6 (2020).
    All things being equal, newer sensor generations generally outperform the older.

  10. #660
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W statycznych scenach idealny. Przy weselach, przy tańczących ludziach a w szczególności przy moich dzieciakach trochę się zawiodłem.
    W dynamicznych również. Śledzenie tańczących par w ruchu to bajka przy tym aparacie. Robiłem nim turnieje tańca towarzyskiego i już na pierwszym turnieju zaliczyłem totalny opad szczeny! Trzymał śledzenie jak przysłowiowy "głupi"
    Jedyne co zauważyłem, a muszę o tym uczciwie wspomnieć, to w totalnej ciemnicy AF nie wyrabia w trybie servo. Jednak wystarczy przełączyć na ostrzenie pojedyncze i aparat ustawia ostrość wręcz w niewyobrażalnych warunkach. I robi to na tyle szybko, że nawet w takim trybie da się spokojnie fotografować obiekty w ruchu, na małej głębi.
    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jesteś mega optymistą ;P
    Nie, w tym przypadku po prostu praktykiem. Na pewno masz aktualizowany firmware w aparacie?
    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Musisz serio bardzo lubić ten aparat
    Fakt, bardzo go lubię. Bo po przesiadce z lustrzanki dał mi zupełnie inny komfort pracy. Zwłaszcza przy dynamicznych scenach, kiedy nie ma czasu na zabawę z ręcznym wybieraniem punktów ostrości. Odkąd go mam, wreszcie praca na małej głębi ostrości, w dynamicznych scenach, przestała być dla mnie mordęgą.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ja wymieniłem eRki na r6 z jednego powodu. Wysokie ISO i dwa sloty. Tego eRka nie miała.
    Z ciekawości: co to znaczy wysokie ISO? Ile to jest dla Ciebie? Ja w R regularnie używam ISO do 12800, a dla pojedynczej klatki nie miałbym żadnych skrupułów, żeby pójść z tym jeszcze wyżej. To jest mało? To ile da się wycisnąć z R6? Pytam serio.
    Nie wiem, może to dlatego, że nie oglądam na co dzień fot w powiększeniu 100%
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

Strona 66 z 149 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •