Strona 58 z 149 PierwszyPierwszy ... 848565758596068108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #571
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Potwierdzam dodam, że można lepiej skonfigurować AF. Normalnie single point+joy a pod AF-ON eyeAF z od razu włączonym servo. Niby niewielka zmiana, ale przez to duuuużo lepiej używa mi się tego body niż R.

    Na minus gorsza jakość wizjera i ...może to zabrzmi śmiesznie, ale R miało ciekawszy design a tak poza tym to body idealne
    Nie wiedziałem że aż tak fajnie można AFa ustawić, teraz mam na to body jeszcze większą chrapkę Gdyby tylko jeszcze asysta AF (ten kwadracik pokazujący bliżej-dalej) działała z obiektywami bez styków...

    Pod jakimi względami gorszy wizjer? Chodzi tylko o to, że 0.76 zamiast 0.71 przy takiej samej rozdzielczości, czy coś jeszcze? Mocno widać tą różnicę?
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

  2. #572
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Tmwstw Zobacz posta
    Nie wiedziałem że aż tak fajnie można AFa ustawić, teraz mam na to body jeszcze większą chrapkę Gdyby tylko jeszcze asysta AF (ten kwadracik pokazujący bliżej-dalej) działała z obiektywami bez styków...

    Pod jakimi względami gorszy wizjer? Chodzi tylko o to, że 0.76 zamiast 0.71 przy takiej samej rozdzielczości, czy coś jeszcze? Mocno widać tą różnicę?
    Aż mnie zmusiłeś żeby sprawdzić tą rozdzielczość Byłem przekonany, że evf w R6 ma niższą niż R. Nie wiem może to kwestia tego powiększenia albo softu. Czasami mam wrażenie, że na niektórych krawędziach jest takie jakby ząbkowanie. Ogólnie różnica i tak jest bardzo subtelna. Ten wizjer jest bardzo OK. Np. w Sony a7III jest wiele poziomów gorszy.
    Co do ostrzenia na manualach to bardzo polecam włączyć sobie picture style B&W. Wtedy super widać ten kolorowy peaking.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #573

    Dołączył
    May 2021
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    kupiłem canona R6 i przy pracy z obiektywem sigma 85 mm 1,4 przy robieniu zdjęć pojawiają mi się dwa koła w obiektywie i potem na zdjęciu. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	474,4 KB
ID:	6255. w innym aparacie tego problemu nie mam. Może ktoś zna problem.
    Załączone miniatury Załączone miniatury 358A7900.JPG  


  4. #574
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    to kara od canona za używanie obcych szkieł :-)
    a tak na poważnie, to wyłącz w body wszystkie wspomagacze/optymalizacje dla obiektywów i na wszelki wypadek zaktualizuj soft w sigmie
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  5. #575

    Dołączył
    May 2021
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Bardzo dziękuję, jak sprawdzę to dam znać czy pomogło. pozdrawiam

  6. #576
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Ja tak miałem po zaszczepieniu się asrą-zenecą
    Miłego dnia
    moja www

  7. #577
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    czy mogę prosić o krótkie podsumowanie + przesiadki z R na R6?
    bo się zastanawiam ale nie wiem czy jest sens
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #578
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Aż mnie zmusiłeś żeby sprawdzić tą rozdzielczość Byłem przekonany, że evf w R6 ma niższą niż R. Nie wiem może to kwestia tego powiększenia albo softu. Czasami mam wrażenie, że na niektórych krawędziach jest takie jakby ząbkowanie. Ogólnie różnica i tak jest bardzo subtelna. Ten wizjer jest bardzo OK. Np. w Sony a7III jest wiele poziomów gorszy.
    W obydwu modelach aparatów montowany jest ten sam typ wizjera:

    https://www.canon.pl/cameras/eos-r/specifications/

    https://www.canon.pl/cameras/eos-r6/specifications/

    Natomiast jego obsługa przez obydwa modele aparatów jest różna.

    W największym skrócie:

    EVF blackout in the R6 vs the EOS R's freeze frame / pause - The EOS R is better in that regard.
    EVF Update is slower on the R6 than the EOS R in scenes requiring higher ISO.
    Ten wyżej cytowany fragment posta pochodzi z tego wątku https://www.canonrumors.com/forum/th...houghts.39244/ opublikowanego na początku września 2020 roku, gdzie znajdziesz znacznie więcej dokładniejszych informacji w tym temacie.

  9. #579
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    czy mogę prosić o krótkie podsumowanie + przesiadki z R na R6?
    bo się zastanawiam ale nie wiem czy jest sens
    Moge ja? Używałem R jakieś 3 sezony i od tego przesiadłem się na R6. Generalnie obsługa to krok wstecz( bardzo dobry krok) w kierunku 5d. Wszytko wyjęte na wierzch i masz pełną kontrolę w pokrętłach i przyciskach. Plus wielki dla r6! Wyświetlacze, szybkość Af na podobnym poziomie. Nie ma szału z Af w r6 jak się umie Af w R. Jakość obrazka i responsywność kolejny plus dla R6. ISO wspaniałe, kolor i DR lepszy od R. Pliki RAW w C1 gęste jak budyń. IMO warto go nabyć ale tylko i wyłącznie jeśli zarabiasz na foto, inaczej R wystarczy w 100%.

  10. #580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    czy mogę prosić o krótkie podsumowanie + przesiadki z R na R6?
    bo się zastanawiam ale nie wiem czy jest sens
    W reportażu jest wg mnie znaczny skok. Cicha migawka, responsywność, brak zacięcia po zdjęciu, ilość klatek/s, AF - face, eye, head - wykrywa w większej ilości sytuacji, celniej. Na szerszych jasnych szkłach af jest celniejszy. Ergonomia też na plus ale nie aż tak. Jeśli chodzi np o portrety/arch/krajobraz to raczej krok wstecz bo to już widać trochę ubytek rozdzielczości. Te 30 Mpix daje naprawdę dużą elastyczność jeśli chodzi o kropowanie czy większe wydruki. Mnie jeszcze trochę mierzi psychicznie ten downgrade bo miałem 5dIV + R i się przyzwyczaiłem. W sumie dlatego R nadal posiadam i nie zamierzam się pozbywać ze względu właśnie mpix i w ogólnie to jest całkiem dobry aparat.

    Podsumowując, jeśli bdb kadrujesz i 20 mpix jest dla Ciebie OK to praktycznie we wszystkim jest odczuwalny skok.
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

Strona 58 z 149 PierwszyPierwszy ... 848565758596068108 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •