Strona 57 z 149 PierwszyPierwszy ... 747555657585967107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #561
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Potwierdzam dodam, że można lepiej skonfigurować AF. Normalnie single point+joy a pod AF-ON eyeAF z od razu włączonym servo. Niby niewielka zmiana, ale przez to duuuużo lepiej używa mi się tego body niż R.

    Na minus gorsza jakość wizjera i ...może to zabrzmi śmiesznie, ale R miało ciekawszy design a tak poza tym to body idealne
    Ustawienia Af... jak by ktoś czytał w myślach Jeszcze fps i dźwięk migawki i rawy w c1... ale jednak eRka lepiej leży w ręce,to fakt. Raczej leżała, bo juz nie
    Pierwsze wrażenia - jak małe dziecko z lizakiem

  2. #562
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    @robertskc7 a jak wrażenia "organoleptyczne"? Jest lżejszy od 5d III? Wykonany z takiego samego materiału, czy inaczej? Mniejszy?

  3. #563
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    @robertskc7 a jak wrażenia "organoleptyczne"? Jest lżejszy od 5d III? Wykonany z takiego samego materiału, czy inaczej? Mniejszy?
    5dIII jest większy i sprawia wrażenie bardziej pancernego. Pomimo tego R6 na bardzo wygodny grip i świetnie się go trzyma. Myślę, że z trwałością też nie będzie problemu.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #564
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Pomimo tego R6 na bardzo wygodny grip i świetnie się go trzyma.
    mówisz o bg-r10 czy profilowaniu uchwytu body?
    od zawsze do kazdego body miałem dodatkowy grip, teraz planem było mić małe, poreczne body bez gripa... ale jakos walcze z soba czy przypadkiem jednak nie dokrecic ;-) do RP kupiłem ten canonowski pseudo grip, i jest rewelacyjnie, chwyt taki że nie mam uwag, i także dlatego mam dylemat w kwestii R6...
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  5. #565
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    mówisz o bg-r10 czy profilowaniu uchwytu body?
    od zawsze do kazdego body miałem dodatkowy grip, teraz planem było mić małe, poreczne body bez gripa... ale jakos walcze z soba czy przypadkiem jednak nie dokrecic ;-) do RP kupiłem ten canonowski pseudo grip, i jest rewelacyjnie, chwyt taki że nie mam uwag, i także dlatego mam dylemat w kwestii R6...
    Mam na myśli profilowanie body. Do R6 też można dokupić coś w stylu tego oryginalnego uchwytu do RP.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #566
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Mam na myśli profilowanie body. Do R6 też można dokupić coś w stylu tego oryginalnego uchwytu do RP.
    dawaj! gdzie i co? :-)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  7. #567
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Gdzieś mi się to rzuciło w oczy, ale nie mogę teraz znaleźć. Tu coś w tym stylu, ale do R-ki:

    https://4.img-dpreview.com/files/p/T...8ece3c8e6e0200
    Wiem, że to L-bracket, ale chyba spełni podobną funkcję.


    Szukałbym na alliexpress.
    Tu jakiś tam przykład: https://www.aliexpress.com/item/1005001451005867.html
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 29-04-2021 o 10:46
    Miłego dnia
    moja www

  8. #568
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Gdzieś mi się to rzuciło w oczy, ale nie mogę teraz znaleźć. Tu coś w tym stylu, ale do R-ki:

    https://4.img-dpreview.com/files/p/T...8ece3c8e6e0200

    Szukałbym na alliexpress. Wiem, że to L-bracket, ale chyba spełni podobną funkcję.
    no tak róznego rodzaju klatki i płytki montazowe, widziałem i tez o tym myslałem,
    swoja droga szkoda, że canon nie poszedł za ciosem i nie zrobił "dokretki" do innych body... brałbym jak komornik ciągnik :-)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  9. #569
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    @robertskc7 a jak wrażenia "organoleptyczne"? Jest lżejszy od 5d III? Wykonany z takiego samego materiału, czy inaczej? Mniejszy?
    To jest eRka po lekkiej "siłowni" Tak bym to określił. Co jak co, ale ergonomiką Canon zaorał S. na amen. O dziwo eRka wydaje się lepiej zbudowana niż R6, ale to tylko pierwsze wrażenie takie. Po dwóch dniach obcowania z R6 - lepi się do ręki idealnie. Tak, jest zdecydowanie mniejszy i lżejszy od 5d. Niepotrzebna żadnych gripów !

  10. #570
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    O dziwo eRka wydaje się lepiej zbudowana niż R6
    to nic dziwnego. R-ka była pierwszym poważnym bezlusterkowcem, nie mogło być wtopy, stąd lepsza jakośc wykonania. R6 jest już sprzętem budżetowym, w przeciwieństwie do R5 i tych nowych wynalazków z tego roku

Strona 57 z 149 PierwszyPierwszy ... 747555657585967107 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •