Strona 4 z 149 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #31
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    W sumie system R zapowiada się ciekawie i taka skorupa jak R6 może sprzedawać się całkiem dobrze. Największy problem tego systemu to brak szkieł - problem wieku dziecięcego. Na razie mamy same wielkie, drogie i ciężkie słoiki (oprócz RF35mm). Nie ma lekkiej 50-tki (RF50/1.8)
    EF 50 STM + adapter

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    , nie ma małych stałek jak RF20/4,
    takiej egzotyki Canon dawno nie robil. a czy bedzie w RF to zobaczymy. to faktycznie moze byc cos latwiejszego do zrobienia w nowym mocowaniu niz bylo w EF

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    nie ma naleśnika jak RF40/2.8,
    EF 40/2.8 + adapter

    nie wiem czy ogniskowa do ktorej da sie zrobic szklo nalesnik nie zalezy od flange'u bagnetu. to moze byc cos innego niz 40mm

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    nie ma portfel-friendly ultrazooma jak RF17-35/4.
    EF 17-40. skoro piszesz tylko o niskiej cenie i nie wspominasz jakosci optycznej

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    Na pewno kiedyś będą, ale to jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie.
    i tu bym sie nie upieral. dopoki Canon walil takie pierdy jak R czy RP to mozna bylo sie nabijac z RF-a. natomiast to R6 wyglada wreszcie jak prawdziwy canonowski korpus. bez betatestingu porabanej galkologii na uzytkownikach. tylko Canon ktory dziala i zachowuje sie jak Canon. a to znaczy, ze to juz jest na serio, zabawa sie skonczyla. to i pojawia sie obiektywy dla kogos wiecej niz tylko pro i tylko milosnicy nowosci dla samego mania nowosci...
    www albo tez flickr

  2. #32
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Mam naleśnika z R i jest mniejszy i lżejszy od adaptera Zestaw waży tyle samo co naleśnik podpięty do 6d, ale za to trzyma się lepiej. Od biedy są chińskie lżejsze adaptery, ale bez uszczelki.

  3. #33
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    + adapter
    Ja wiem, że są szkła EF, ale to jest dobre dla kogoś kto ma już lustrzankę i chce się przesiąść na R. Gdybym miał wchodzić w ten system od zera to bym na pewno nie chciał kupować szkieł EF i bawić się w jakieś adaptery. Albo Canon mi zrobi natywne szkła albo idę gdzie indziej.

  4. #34
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    Górny LCD czasem się może i przydaje, ale niezbędny nie jest..
    jak wiele innych rzeczy w aparacie.

    Natomiast twierdzenie JP, że zubożenie sprzętu o pożyteczną rzecz czyni sprzet lepszym to jakieś kuriozum.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    jak wiele innych rzeczy w aparacie.

    Natomiast twierdzenie JP, że zubożenie sprzętu o pożyteczną rzecz czyni sprzet lepszym to jakieś kuriozum.
    Rozumiem że jest to Twoja reakcja na #29

    Patrząc na koło trybów mam zawsze ustawione 1 lub 2 lub 3 i doskonale wiem jakie w danym zestawieniu są zaprogramowane ustawienia.
    Bez patrzenia gdziekolwiek.
    I jest ich znacznie więcej niż wyświetla górny LCD

    Ale cieszę się że masz info w 3 miejscach, przyzwyczaiłeś się i że Ci "pasuje".
    I zgadzam się że LCD na górze jest "podbijający" psychikę tak samo jak gwiazdka mercedesa i tak samo zbędny we współczesnych ML

    Musisz być jednak świadomym że jesteś epigonem starej technologii której atrybutu (....,górny LCD, ....) są "zbędne" w nowej technologii.
    Zgoda, wierzę Ci że dla Ciebie brak potrzeby górnego LCD to kuriozum

    Liczy się wiedza jaki będzie obraz gdy nacisnę spust, jego widok "na żywo", liczy się histogram, zebra, wyświetlanie zarysu,...., czyli co i jak muszę ewentualnie zmienić by dostosować do swoich wyobrażeń i kontrolować/widzieć skutek tych zmian na obrazie przed naciśnięciem spustu.
    Czyli to co się dzieje gdy przyłożę oko do EVF w ML a nie zanim przyłożę oko

    To znacznie lepsze niż wiedza tylko jakie są ustawienia parametrów które mogą zmieniać obraz pod moje oczekiwania, obraz który będę widział gdy zrobię zdjęcie o ile dobrze ustawiłem te parametry.
    A te parametry gdy chcę to widzę gdy są potrzebne, gdy je zmieniam.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-07-2020 o 08:06
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Musisz być jednak świadomym że jesteś epigonem starej technologii której atrybutu (....,górny LCD, ....) są "zbędne" w nowej technologii.



    jp

    brak LCD nie jest przejawem nowoczesnosci aparatu a wynika z koniecznosci obnizenia ceny.

    Nikt nie ma pretensji o to ze R6 nie ma LCD, zauwazylem jedynie , ze jest tak zewnetrznie dobrze wyposazony , iz gdyby mial ten LCD to odpowiadalby wyposazeniem dotychczasowej lini 5.


    w aparatach analogowych mielismy 3 -4 pokretla jednofunkcyjne i byly one opisane jednoznacznie.

    W aparatach nowszych nadal sa 3 - 4 pokretla przewaznie wielofunkcyjne i nie moga byc opisane jednoznacznie - stad koniecznosc odczytu na monitorze - albo LCD gornym lub tylnym. Lcd Gorny Jest ulatwieniem obslugi.
    Ale powatrzam jeszcze raz , nie ma sensu krytyka r6 za brak LCD , gdyz z zalozenia ma to byc aparat tanszy.
    Krytyka moze sie pojawic po opublikowaniu danych matrycy - jesli nie bedzie na poziomie sony ( czyli sprzed paru lat ) , to bedzie ona zasluzona.


    To ze korzystasz wylacznie z nastaw zapisanych w " custom " nie jest przejawem nowoczesnosci a jedynie nieopanowania w pelni aparatu .
    Te fukcje sa stosowane od zarania DSLR a wiec jak moze byc cos nowoczesne skoro jest znane i stosowane od niemal 20 - lat?

    - jest to tylko jedna z wielu mozliwych drog nastaw aparatu , niemal tak stara jak stare sa DSLR-y

  7. #37
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rozumiem że jest to Twoja reakcja na #29

    Patrząc na koło trybów mam zawsze ustawione 1 lub 2 lub 3 i doskonale wiem jakie w danym zestawieniu są zaprogramowane ustawienia.
    Bez patrzenia gdziekolwiek.
    I jest ich znacznie więcej niż wyświetla górny LCD
    Czy ty wiesz ile aparatów ja obsługuje? To jest kilka różnych Canonów (750D,760D, 800D, 77D), kilka Nikonów. Pomijając to, że nie wszystkie z tych aparatów (a nawet mniejszość) nie ma U1, U2 i że tymi aparatami posługuje sie kilka osób to sądzisz, że ja bym wiedział i pamiętał co który ma pod U1. Może kolejny z użytkowników zmienił ustawienie U1?
    Nawet w swoim prywatnym aparacie nie używam banków, bo nigdy nie pamiętam co tam gdzie kiedyś ustawiłem. Ja za wiele mieszam w ustawieniach, bo często pracuje na .. jpg (+RAW na wszelki wypadek) i wtedy aparat musi być konfigurowany idealnie. Jak ktoś robi w RAW to połowę olewa, bo sobie pozmienia np WB wywołując w ACR. Samo WB - czasami używam WB PRE (nastawa własna), czasami K, czasami słoneczko, czasami błysk.

    Ja rozumiem, że z dobroci serca dzielicie się waszymi przekonaniami co do pożyteczności czegośtam, ale naprawdę sa ludzie którzy mają inne potrzeby/wymagania, które mają sens dla nich.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 09-07-2020 o 10:45
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czy ty wiesz ile aparatów ja obsługuje? To jest kilka różnych Canonów (750D,760D, 800D, 77D), kilka Nikonów. Pomijając to, że nie wszystkie z tych aparatów (a nawet mniejszość) nie ma U1, U2 i że tymi aparatami posługuje sie kilka osób to sądzisz, że ja bym wiedział i pamiętał co który ma pod U1. Może kolejny z użytkowników zmienił ustawienie U1?
    Nawet w swoim prywatnym aparacie nie używam banków, bo nigdy nie pamiętam co tam gdzie kiedyś ustawiłem. Ja za wiele mieszam w ustawieniach, bo często pracuje na .. jpg (+RAW na wszelki wypadek) i wtedy aparat musi być konfigurowany idealnie. Jak ktoś robi w RAW to połowę olewa, bo sobie pozmienia np WB wywołując w ACR. Samo WB - czasami używam WB PRE (nastawa własna), czasami K, czasami słoneczko, czasami błysk.

    Ja rozumiem, że z dobroci serca dzielicie się waszymi przekonaniami co do pożyteczności czegośtam, ale naprawdę sa ludzie którzy mają inne potrzeby/wymagania, które mają sens dla nich.
    Masz rację, zgadzam się z Tobą ... i nigdy nie twierdzę że to kuriozum że ktoś ma inne potrzeby/wymagania/poglądy.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-07-2020 o 12:56
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    takiej egzotyki Canon dawno nie robil. a czy bedzie w RF to zobaczymy. to faktycznie moze byc cos latwiejszego do zrobienia w nowym mocowaniu niz bylo w EF

    ...

    i tu bym sie nie upieral. dopoki Canon walil takie pierdy jak R czy RP to mozna bylo sie nabijac z RF-a. natomiast to R6 wyglada wreszcie jak prawdziwy canonowski korpus. bez betatestingu porabanej galkologii na uzytkownikach. tylko Canon ktory dziala i zachowuje sie jak Canon. a to znaczy, ze to juz jest na serio, zabawa sie skonczyla. to i pojawia sie obiektywy dla kogos wiecej niz tylko pro i tylko milosnicy nowosci dla samego mania nowosci...
    Te nowe korpusy faktycznie wyglądają na poważne również do zastosowań komercyjnych/pro. Dla wielu korpusy bez 2 slotów i joy-a nie kwalifikują się do takiej pracy. Teraz nie ma już wątpliwości. Nowe R5 i R6 sporo ludzi dokupi do dslr-a, zamieni go albo wymieni EOSa R. Ogólnie za parę chwil rynek ML-ów FF canona będzie miał na tyle rozsądną wielkość, aby opłacało się robić szkła również producentom typu Sigma, Tamron itd. Samyang już coś pokazał. Obstawiam, że wspomniane szkło typu 20/f4 wyjdzie właśnie od takiej firmy. Canon na razie ostrożnie. Nie wiadomo, czy te zapowiadane 50/1.8 i 85/1.8 wyjdą już teraz. Za godzinę na prezentacji coś się wyjaśni
    Miłego dnia
    moja www

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    A nie mówiłem !!!! Pytanie tylko na ile "zepsuli" tą "nową" matrycę w R6

    Wprost informują, że do R6 "zrobili inną matrycę tylko "bazującą na technologii" z 1Dx III (cokolwiek to znaczy) i będącej "połączeniem linii 6D i 7D"

    Już się boję... że mam rację w tym wszystkim, co pisałem wcześniej

    https://www.youtube.com/watch?v=D_8Y...f2nMvZgW5QWDXI


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r6.JPG
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	4795
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r6 1.JPG
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	59,2 KB
ID:	4796
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-07-2020 o 14:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 4 z 149 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •