Strona 45 z 149 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #441
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez ludwich Zobacz posta
    Dzisiaj odebrałem z cyfrowe.pl :-) Czekałem ponad 2 tygodnie od złożenia zamówienia.
    W dzisiejszych czasach wypada pogratulować
    ja już w zasadzie złożyłem zamówienie, ale dziś się dowiedziałem, że może będą mieć 2 sztuki w grudniu a jestem 8-my w kolejce
    Jeśli w tym roku nie dostanę faktury to chyba zrezygnuje i może wrócę do tematu na wiosnę. A może mi do tej pory przejdzie
    Mogę też sprzedać miejsce w kolejce
    Miłego dnia
    moja www

  2. #442
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W dzisiejszych czasach wypada pogratulować
    ja już w zasadzie złożyłem zamówienie, ale dziś się dowiedziałem, że może będą mieć 2 sztuki w grudniu a jestem 8-my w kolejce
    Jeśli w tym roku nie dostanę faktury to chyba zrezygnuje i może wrócę do tematu na wiosnę. A może mi do tej pory przejdzie
    Mogę też sprzedać miejsce w kolejce
    Przy zamówieniu było trochę zamieszania. Cyfrowe.pl zrobiło konkurs, kto pierwszy ten lepszy, mieli dwie sztuki do sprzedania natychmiast. Zgłosiłem się, byłem pierwszy czy drugi i następnego dnia miałem odebrać R6. Później się okazało, że ktoś czegoś nie przekazał i aparat sprzedany w sklepie. Wyszło głupio, przepraszali mnie i obiecali, że jestem pierwszy w kolejce!Do tego jutro jadę odebrać w Gdańsku adapter, a ten co mam odebrać za darmo za dwa miesiące sprzedam. Podobno mają kilka sztuk w cyfrowe.pl na stanie.

  3. #443
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jestem na etapie kupna puszki pod teleobiektyw canon EF 400mm f2.8 L IS USM II, zastanawiam sie nad dwiema opcjami, canon r6 i 1dx mark II. Jako ze nawet nie trzymalem w rekach tych aparatow, chcialbym zapytac Was o zdanie. Ktora opcja bedzie lepsza dla fotografa dzikiej perzyrody. Nie ukrywam ze ciagnie mnie w strone r6, chociazby ze wzgledu na wage i duzo mniejsze gabaryty.
    Ostatnio edytowane przez Fahrer ; 11-12-2020 o 12:55

  4. #444
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    @Fahrer jeszcze pare miesięcy temu, byłem prawie zdecydowany na 1dxII, którego myślałem używać jak bezlusterkowca, ale pomyslełem o wstrzymaniu się, jako że zapowiedzi R6 i R5 wyglądały bardzo obiecująco.
    Dysponując takim sprzętem, domyślam się że wiesz czego potrzebujesz. Dla mnie bezlusterkowiec ma pewne zalety których lustrzanki ze względu na to jak są zbudowane nie przeskoczą.
    To co na dzień dzisiejszy jest dla mnie kluczowe to:
    1. Zupełnie bezgłośna migawka - tu nie chodzi nawet o płoszenie, ale o dłuższe utrzymanie zwierza przy sobie i możliwość jego naturalnego zachowania. Czasem musze nawet cmoknąć, żeby przypomnieć lisowi o spojżeniu się w moją stronę. nawet mechaniczna jest znacznie cichsza niż tryd cichy w lustrze.
    2. AF ze śledzeniem oka i przede wszystkim jego pokrycie prawie całej matrycy. Ile kurde potraciłem fajnych kadrów bo lustro nie było w stanie dojechać skrajnym punktem przez co ucinałem albo nie trafiałem. Czasem jednak oko zgubi.




    Tu oko zgubił z jakiegoś powodu


    3. 20kl/s i dość duży bufor jeśli masz szybką karte i niższe ISO.
    4. Co do lotnych to nie miałem jeszcze za bardzo okazji przetestować bo siedzę na lisie, ale jest o niebo lepiej niż w 5dIII. Czasem jakaś wrona przyleci.
    Tu masz pokaz z 20kl/s kiedy ptak podrywa się do lotu. Może nie wszędzie trafiło oko, ale ptak jest trafiony, a to było na bliskiej odległości. Z twoim szkłem powinno być nawet lepiej. W przypadku lustra, miałbym ich jeszcze mniej i wogóle nietrafionych.

    5. Czułość AF jest bardzo dobra i to już naprawdę w ciemnościach. We mgle też była wyraźnie lepsza VS 5dIII

    Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, a znam osoby wśród przyrodników, którzy w domu zostawiają 1dxIII a idą w teren z tańszą r6.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  5. #445
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Podpisuję się pod tym co napisane wyżej, R6 do fotografii przyrody to aparat rewelacyjny. Dodam jeszcze, że oprócz śledzenia oka AF dobrze śledzi całe zwierzę bądź głowę. Śledzenie oka rzeczywiście zachowuje się dość nerwowo, mam nadzieję, że uda mi się to lepiej skonfigurować odpowiednimi parametrami AF ew. producent poprawi w kolejnych wersjach firmware. Z wad aparatu wymieniłbym zasilanie, zwłaszcza w przypadku większych tele ze stabilizacją. Idąc na cały dzień do lasu z obiektywem 100-400 II zabieram ze sobą przynajmniej 3 x LP-E6. Oczywiście można dokupić grip BG-R10.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 11-12-2020 o 15:00

  6. #446

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Podpisuję się pod tym co napisane wyżej, R6 do fotografii przyrody to aparat rewelacyjny. Dodam jeszcze, że oprócz śledzenia oka AF dobrze śledzi całe zwierzę bądź głowę. Śledzenie oka rzeczywiście zachowuje się dość nerwowo, mam nadzieję, że uda mi się to lepiej skonfigurować odpowiednimi parametrami AF ew. producent poprawi w kolejnych wersjach firmware. Z wad aparatu wymieniłbym zasilanie, zwłaszcza w przypadku większych tele ze stabilizacją. Idąc na cały dzień do lasu z obiektywem 100-400 II zabieram ze sobą przynajmniej 3 x LP-E6. Oczywiście można dokupić grip BG-R10.
    Nie jestem jeszcze posiadaczem R6, ale opisz proszę swoje wrażenia z korzystania z servo i wpływu naładowania baterii na dostępną szybkość FPSów. Na DPReview piszą, że 12 FPS jest rzadko dostępne, ponieważ musi być spełniona określona kombinacja naładowania baterii i konkretnych szkieł EF.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  7. #447
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    @Fahrer jeszcze pare miesięcy temu, byłem prawie zdecydowany na 1dxII, którego myślałem używać jak bezlusterkowca, ale pomyslełem o wstrzymaniu się, jako że zapowiedzi R6 i R5 wyglądały bardzo obiecująco.
    Dysponując takim sprzętem, domyślam się że wiesz czego potrzebujesz. Dla mnie bezlusterkowiec ma pewne zalety których lustrzanki ze względu na to jak są zbudowane nie przeskoczą.
    To co na dzień dzisiejszy jest dla mnie kluczowe to:
    1. Zupełnie bezgłośna migawka - tu nie chodzi nawet o płoszenie, ale o dłuższe utrzymanie zwierza przy sobie i możliwość jego naturalnego zachowania. Czasem musze nawet cmoknąć, żeby przypomnieć lisowi o spojżeniu się w moją stronę. nawet mechaniczna jest znacznie cichsza niż tryd cichy w lustrze.
    2. AF ze śledzeniem oka i przede wszystkim jego pokrycie prawie całej matrycy. Ile kurde potraciłem fajnych kadrów bo lustro nie było w stanie dojechać skrajnym punktem przez co ucinałem albo nie trafiałem. Czasem jednak oko zgubi.
    https://imagizer.imageshack.com/v2/xq90/923/oEXL3l.jpg

    https://imagizer.imageshack.com/v2/xq90/923/j1cBeK.jpg

    Tu oko zgubił z jakiegoś powodu
    https://imagizer.imageshack.com/v2/xq90/922/pJkqCl.jpg

    3. 20kl/s i dość duży bufor jeśli masz szybką karte i niższe ISO.
    4. Co do lotnych to nie miałem jeszcze za bardzo okazji przetestować bo siedzę na lisie, ale jest o niebo lepiej niż w 5dIII. Czasem jakaś wrona przyleci.
    Tu masz pokaz z 20kl/s kiedy ptak podrywa się do lotu. Może nie wszędzie trafiło oko, ale ptak jest trafiony, a to było na bliskiej odległości. Z twoim szkłem powinno być nawet lepiej. W przypadku lustra, miałbym ich jeszcze mniej i wogóle nietrafionych.
    https://imagizer.imageshack.com/v2/xq90/923/u8TkLS.jpg
    5. Czułość AF jest bardzo dobra i to już naprawdę w ciemnościach. We mgle też była wyraźnie lepsza VS 5dIII

    Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, a znam osoby wśród przyrodników, którzy w domu zostawiają 1dxIII a idą w teren z tańszą r6.
    Dzieki z obszerna odpowiedź.
    Kupujac body, na pierwwsym miejscu stawiam na AF, musi byc niezawodny. W tym wypadku jak widze r6 spisuje sie znakomicie. Szczegolnie przypadla mi do gustu funkcja sledzenie oka, pisales ze czasem potrafi je zgubic. Moje pytanie czy często sie to zdarza? Myślę ze dzieki tej funkcji bardziej mozna się skupic na kadrowaniu. 1dx II takich bajerow zdaje sie nie ma. Kolejna kwestia ktora mnie interesuje to ISO.

  8. #448
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jest dobrze, ale nie będę kłamał że jest tak znakomicie że już nie ma miejsca na kolejne puszki.
    Druga sprawa, to myślę że jakby podpiąć dedykowane RF400/2.8 (jak się pojawi) to też inaczej by gadały.
    Ale w przypadku AF duże znaczenie mają też "Kejsy" czyli te zakładki które mówią aparatowi jak ma zachowywać się obiekt fotografowany. I tak np. jeśli lis mi stanie i patrzy się w obiektyw nieruchomo, a w aparacie ustawione chaotyczne poryszanie to AF potrafi na ułamek sekundy przeskoczyć na ucho/ogon i zaraz wrócić. Jednak i tak jest bardzo dobrze, bo w przypadku lisa i jego czarnych uszu, wogóle mógłby śledzić uszy, a bardzo ładnie wyłapuje oko. Nawet w przypadku wron, gawronów potrafi je wyłapać.
    Nie wiem jaki masz aparat, ale myślę że obecnie R5/R6 to najlepsze puchy do ogólnej fotoprzyrody. Mi odpowiada bo jest podobna w ergonomi do 5dIII/1dIV.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  9. #449
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    No i jest w domu R6 - będzie zabawa.
    Po pierwszym zdjęciu wyłączyłem aparat a na LCD pojawił się napis: wyłączyłeś aparat załóż dekiel na obiektyw!!!

    RP sprzedałem bowiem denerwowały mnie guziki z tyłu, w R6 jest inaczej, jest ok, ale . . . .
    być może na wiosnę znowu kupię RP, jak drugie body, żeby obiektywów nie wymieniać.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 15-12-2020 o 16:09

  10. #450
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    No i jest w domu R6 - będzie zabawa.
    Ile czekałeś na sprzęt?

Strona 45 z 149 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595145 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •