Strona 38 z 149 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888138 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #371
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    ja myślę, że nie ma co się bać innych firm, Adata, Transcend, Delkin, Lexar to są mimo wszystko poważne firmy,

    Adata Premier ONE 256GB UHS-II V90 275/155MB/s kupiłem za 645 zł i uwazam to za swietny zakup, ma parametry lepsze niż podaje producent bo zapis blisko 290 MB/s a odczyt ponad 230MB/s

    polecam też stronkę z testami kart:
    https://www.cameramemoryspeed.com/reviews/sd-cards/
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  2. #372
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Skoro jesteśmy w temacie Canon R6 to pojawiła się nowa wersja firmware.

  3. #373
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez parman Zobacz posta
    Skoro jesteśmy w temacie Canon R6 to pojawiła się nowa wersja firmware.
    Upierdliwe to jest, że co wyjdzie nowa puszką albo szło to trzeba wszystko aktualizować nie jest to oczywiście jakieś problematyczne, ale nie wszyscy śledzą wiadomości w internatach i niekoniecznie wiedzą o takiej potrzebie.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #374
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    ja myślę, że nie ma co się bać innych firm, Adata, Transcend, Delkin, Lexar to są mimo wszystko poważne firmy,

    Adata Premier ONE 256GB UHS-II V90 275/155MB/s kupiłem za 645 zł i uwazam to za swietny zakup, ma parametry lepsze niż podaje producent bo zapis blisko 290 MB/s a odczyt ponad 230MB/s

    polecam też stronkę z testami kart:
    https://www.cameramemoryspeed.com/reviews/sd-cards/
    To sa testy w czytnikach USB. O predkosci zapisu w aparatach zupelnie nic nie mowiace. I nie, szybki zapis w czytniku nie przeklada sie na szybka prace w aparacie. Szczegolnie w Canonie widac spore roznice wydajnosci w stosunku do takich testow teoretycznych. Tej samej generacji Sandisk Extreme potrafi byc szybszy niz Lexar odpowiadajacy Extreme Pro

  5. #375
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    To sa testy w czytnikach USB. O predkosci zapisu w aparatach zupelnie nic nie mowiace. I nie, szybki zapis w czytniku nie przeklada sie na szybka prace w aparacie. Szczegolnie w Canonie widac spore roznice wydajnosci w stosunku do takich testow teoretycznych. Tej samej generacji Sandisk Extreme potrafi byc szybszy niz Lexar odpowiadajacy Extreme Pro
    oczywiście, ale daje to jakieś rozeznanie w temacie,

    myślę, że R5 i R6 wykorzystują akurat karty do maximum,

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez parman Zobacz posta
    Skoro jesteśmy w temacie Canon R6 to pojawiła się nowa wersja firmware.
    kilka drobnych zmian, ale dodanie automatycznej jasności wizjera to akurat rewelacja!
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  6. #376
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    kilka drobnych zmian, ale dodanie automatycznej jasności wizjera to akurat rewelacja!
    Lepiej mieć, niż nie mieć. Ale osobiście w każdej puszce od razu to wyłączam, bo można się na tym przejechać korygując niepotrzebnie ekspozycję. Co kto lubi
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #377
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Lepiej mieć, niż nie mieć. Ale osobiście w każdej puszce od razu to wyłączam, bo można się na tym przejechać korygując niepotrzebnie ekspozycję. Co kto lubi
    Przy słabym oświetleniu jest istotne/potrzebne.
    Robię w RAW, mam ustawiony/widzę histogram.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #378
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    oczywiście, ale daje to jakieś rozeznanie w temacie,
    no wlasnie tlumacze: mocno niekoniecznie.
    rozne chipy USB (gniazdo SD tez komunikuje sie przez magistrale USB, nie mowimy tylko o komunikacji z kompem!) maja bardzo rozne zachowanie. rozne pamieci flash tez moga sie roznie dogadywac z tymi chipami.

    wezmiesz jeden czytnik i pokaze 10% lepsze wyniki karty X od karty Y. wezmiesz drugi i nagle jest 15% na korzysc Y.

    a w ogole to tutaj mowimy o porownaniu z reguly najnowszych chipow USB z tym co japonscy ksiegowi kupuja masowo do aparatow. i to nigdy nie ma nic wspolnego nawet z nowszymi (bez naj) rozwiazaniami na rynku.

    zeby nie gadac po proznic: tu jest specyfikacja Canona R6 (https://www.canon-europe.com/cameras...pecifications/), gdzie wymienione jest 802.11n. standard z 2008 roku i nie robmy sobie zludzen, ze elektronika, ktora Canon tam pakuje do obslugi wlan jest "state-of-the-art" teraz dla porownania wikipedia i lista standardow wifi, ktore pojawily sie od 2008 roku: https://en.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi#Uses . mozna rowniez popatrzyc co sie wydarzylo w dziejach USB: https://en.wikipedia.org/wiki/USB#USB_3.x od 2017 roku. gdzie i tak sukcesem jest implementacja USB 3.1 Gen 2 w korpusie R6, to i tak szalenstwo w porownaniu z moim 6D2, bo ten model z 2017 roku ma USB 2.0 arigato gozaimasu, inzynierowie z Tokio, ze tkwicie mentalnie w epoce aparatow na klisze (macie w d* co uzytkownik robi z filmem po jego naswietleniu) a potem dziwicie sie, ze smartfony robia waszej sprzedazy z d* jesien sredniowiecza!

    i wreszcie: Canon i Lexar nigdy ze soba dobrze nie gadaly. Lexar pakuje duzo optymizacji w swoje karty, ktore Canon konsekwentnie od dekad juz ignoruje. podobnej klasy SanDisk bedzie w Canonie dzialal wyraznie szybciej niz Lexar. gdzie w Nikonie bedzie dokladnie odwrotnie.

    w zwiazku z czym takie teksty syntetyczne... jakies rozeznanie moze i daja, ale w momencie kiedy przychodziloby do wydawania pieniedzy nie traktowalbym tego powazniej niz... testu w Chipie


    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    myślę, że R5 i R6 wykorzystują akurat karty do maximum,
    jestem pewny, ze nic takiego nie ma miejsca. nawet nie upieralbym sie, ze to jest maximum jak na mozliwosci ksiegowych Tokio
    www albo tez flickr

  9. #379
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ..... inzynierowie z Tokio, ze tkwicie mentalnie w epoce aparatow na klisze (macie w d* co uzytkownik robi z filmem po jego naswietleniu) a potem dziwicie sie, ze smartfony robia waszej sprzedazy z d* jesien sredniowiecza!
    Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
    Pomijam już że dla tych którzy używają sprzętu Canona do pracy zdanie w nawiasie jest co najmniej wątpliwe.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #380
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
    nie ma zwiazku miedzy tym, ze ludzie najpierw zaczeli odkladac dedykowane aparaty do torby, zeby "tylko zrobic i wyslac fotke ze smakfona", a kilka lat pozniej pozostawili te aparaty juz zupelnie w domu? i nie, to nie jest kwestia duzo lepszej jakosci zdjec z tych smarkfonow (juz 10 lat temu wystarczala, byla podobnie drewniana)..

    nie wydaje ci sie, ze fakt ze w 2020 roku nowoczesny aparat ma nadal g* kontakt ze swiatem (biedny apps producenta aparatu, z zenujaca predkoscia transferu i mizerna integracja z reszta "smarkfonowosci") jest duzym powodem ucieczki amatorow przed dedykowanym aparatem? bo przy jego ergonomii i mozliwosciach nie da sie zwalic wszystkiego na dodatkowy gabaryt do dzwigania.

    DSLR/kompakty powinny 10 lat temu miec lacznosc ze swiatem. na poziomie zblizonym do owczesnych smarkfonow. 3 sekundy na sparowanie aparatu z komorka i wysylanie zdjec z ekraniku aparatu do whatsappa czy ryjobuka. wtedy obecny rynek foto nie wygladalby tak, ze pozostaje tylko sprzet dla pro i ewentualnie kasiastych pasjonatow. bo spore grono tych klasycznych uzytkownikow "Rebeli" by nadal przetrwalo. to jest rzesza ludzi, o wiele wieksza niz nasze pokolenie brodatych dziadkow, ktorzy jeszcze sie bawia w urzadzenia, z ktorych produkcji nie mozna wymiotowac na socjalne kolchozy w ciagu 5 sekund od zrobienia. ze skaczacym pieskiem i zestawem serduszek


    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pomijam już że dla tych którzy używają sprzętu Canona do pracy zdanie w nawiasie jest co najmniej wątpliwe.
    tzn. uwazasz za sukces, ze 1% dawnych klientow producentow aparatow jest jeszcze zadowolona?
    bo ja widze raczej 99% osob, ktore nie jest zadowolone. 95% ma noszenie sprzetu bez lacznosci ze swiatem w d* (i naprawde nie chodzi o to, ze zajmuja miejsce/waza) a 4% to marudy takie jak ja, uzywajace sprzetu, ktory spokojnie moglby sciagac sobie dane GPS z komorki, korygowac sobie przez nia zegarek i na biezaco backupowac zdjecia. a nie robi tego bo Tokio ma to w d*
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 20-11-2020 o 14:53
    www albo tez flickr

Strona 38 z 149 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888138 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •