Strona 32 z 149 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #311
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Lista nie zawiera błędów. Podłączałem 400mm II do mojego R5 i było max 6,8fps przy migawce mechanicznej.




    Wszystko zależy co fotografujesz?
    Dzika przyrode, głównie ptaki.
    Ciekawy jestem dlaczego r6 i r5 maja taki problem akurat z 400mm II.

  2. #312
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Fahrer Zobacz posta
    Dzika przyrode, głównie ptaki.
    Ciekawy jestem dlaczego r6 i r5 maja taki problem akurat z 400mm II.
    To nie problem. Tylko specyfikacja. I nie tylko z 400mm II. Nie jestem pewny w 100% ale to jest związane z zasilaniem i poborem prądu przez obiektywy. Ze wszystkimi starszymi sprzed 2012 roku tak jest. Podobnie z Sigmami.

    Myślę że przy bardzo szybkich ruchach sprzydel migawka elektroniczna może rzeczywiście je nieco deformować. Pytanie czy ktoś to zobaczy? Wątpię. Ten problem jest głównie przy prostych długich przedmiotach jak np kij baseballowy, kij golfowy, itp.

  3. #313
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Lista nie zawiera błędów. Podłączałem 400mm II do mojego R5 i było max 6,8fps przy migawce mechanicznej.
    To jest zastanawiające. Bo jednak moje źródła (pisane i ustne) potwierdzają 12 fps dla r6 i obiektywu EF400mm f/2.8L IS II USM. Czy na pewno piszemy o tym samym obiektywie? Bo była kiedyś wersja II BEZ stabilizacji.

  4. #314
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    348

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Czy w R6 i R5 nadal występuje freze? Jak się sprawdza autofocus przy śledzeniu szybko poruszających sie obiektów.
    Na przykład w M50, to oczywiście nie ta klasa sprzętu, to chwilowe zamrażanie obrazu, przy robieniu zdjęć w serii w trybie servo, uniemożliwiało skuteczne fotografowanie. W pewnym momencie traci się obiekt i nie ma do końca pewności czy to co widzimy w wizjerze, to jeszcze jest rzeczywisty obraz. Tego nie ma w lustrzance, oczywiście widać klapiące lustro, ale to nie przeszkadza w śledzeniu obiektów tak jak to jest w tym bezlusterkowcu.

  5. #315
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    To jest zastanawiające. Bo jednak moje źródła (pisane i ustne) potwierdzają 12 fps dla r6 i obiektywu EF400mm f/2.8L IS II USM. Czy na pewno piszemy o tym samym obiektywie? Bo była kiedyś wersja II BEZ stabilizacji.
    Tak 400mm II IS. Skąd wniosek Twojego informatora ze mial 12fps?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Diabeł Zobacz posta
    Czy w R6 i R5 nadal występuje freze? Jak się sprawdza autofocus przy śledzeniu szybko poruszających sie obiektów.
    Na przykład w M50, to oczywiście nie ta klasa sprzętu, to chwilowe zamrażanie obrazu, przy robieniu zdjęć w serii w trybie servo, uniemożliwiało skuteczne fotografowanie. W pewnym momencie traci się obiekt i nie ma do końca pewności czy to co widzimy w wizjerze, to jeszcze jest rzeczywisty obraz. Tego nie ma w lustrzance, oczywiście widać klapiące lustro, ale to nie przeszkadza w śledzeniu obiektów tak jak to jest w tym bezlusterkowcu.
    Przy migawce mechanicznej i 12fps występuje pokaz slajdów. (pokazywane są ostatnio zrobione zdjęcia)

    Przy elektronicznej cały czas na żywo bez przerw.

  6. #316
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Tak 400mm II IS. Skąd wniosek Twojego informatora ze mial 12fps?
    Tak twierdzi. Jest jeszcze to:

    https://canoncanada.custhelp.com/app...ing-high-speed

  7. #317
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Oczywiście mój błąd. Cały czas miałem na myśli 400mm pierwsza wersję z IS.

  8. #318

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez scooter Zobacz posta
    Zastanów się nad olympusem omd em1mk3 lub omd em1x, zerknij na zdjęcia Przemysława Jakubczyka, on takimsprzętem robi motorsport z szerokim zoomem 7-14/2.8 ...
    Mój pierwszy cyfrowy aparat to Olympus Ultra Zoom 2100 (do kupienia na Allegro za mnie niż 100 PLN :-)

    Nie wejdę w ten system, ponieważ Oly kończy z tym biznesem. Obawiam się też, że iPhone 12 Pro z rewelacyjnym jak dla amatorów aparatem zaorze jeszcze bardziej rynek DSLR i będzie się działo. Tym co pokazał Jared Polin w kwestii możliwości iPhone Pro 12 dla wielu fotopstrykaczy to spełnienie marzeń w kwestii portretów i rozmytego tła (bokeh).

    Mało brakowało a miałbym dwa systemy A6600 i D500. Nawet kupiłem Tokinę 11-20F2.8 pod Nikona, ponieważ byłem przekonany, że D500 kupię jako drugie body. Cena Tokiny była więcej niż bardzo okazyjna, więc zarobię na sprzedaży. Zrobiłem jednak zestawienie + / - DSLR vs bezlustro i DSLR, nawet to bardzo dobre jakim jest D500 odstaje w zderzeniu z A9. Oczywiście zestaw szkła + D500 ceną wygrywa i deczko uległem takim emocjom.

    W chwili obecnej A9 mocno u mnie wygrywa. Co więcej, jestem skłonny zostawić sobie A6600 jako drugie body i mieć szklarnię wyłącznie od Sony. Dwa body mają swoją niezaprzeczalna zaletę, zwłaszcza w jednym systemie.

    Na R6 wciąż zerkam.
    Ostatnio edytowane przez TPS ; 03-11-2020 o 12:11
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  9. #319
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta

    W chwili obecnej A9 mocno u mnie wygrywa. Co więcej, jestem skłonny zostawić sobie A6600 jako drugie body i mieć szklarnię wyłącznie od Sony. Dwa body mają swoją niezaprzeczalna zaletę, zwłaszcza w jednym systemie.

    Na R6 wciąż zerkam.
    ale jaka uniwersalna Prawda ogolna wynika z tego dla pozostalych , ze warto o tym pisac ?

  10. #320
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Dwa body mają swoją niezaprzeczalna zaletę, zwłaszcza w jednym systemie.
    Rozwiniesz tą myśl bardziej?

    Pytam z ciekawości , bo cały czas bezproblemowo używam puszek i szkieł z kilku rożnych systemów
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 32 z 149 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282132 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •