Strona 30 z 149 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #291

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    osobiscie unikam opini testerow z YT jak diabel swieconej wody.

    nie znam sie na wszystkim , ale czasem przegladalem filmiki , akurat w tych tematach na ktorych sie znalem , chocby z racji przygotowania zawodowego . Zawsze wlos mi sie jezyl co ludzie potrafia opowiadac.

    Testy AF z YT z zasady sa nic nie warte.
    to sa najczesciej nie testy techniczne a zbeletryzowane opowiesci - opisy wlasnych wrazen.
    Od umiejetnosc " lania wody " testera zalezy ich wynik .
    najczesciej pokazuje sie zielne okienko w celowniku , ktore w ulamku sekundy nadaza za ruchomym motywem ze zdumiewajaca szybkoscia tylko , ze to wcale nie oznacza , ze odleglosc zostala nastawiona prawidlowo. Oznacza to jedynie, ze aparat uznal, iz nastawa odleglosci jest prawidlowa , a ona wcale prawidlowa byc nie musi.
    Ah, nic nie zastąpi własnego testu. Niestety wypożyczenie R6 jest możliwe, ale kurierem. Dla puszki, to bez znaczenia, ale obiektywy kurierów nie lubią i na znak protestu lubią się zdecentrować

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    co do ceny - A9 jako aparat profesjonalny i rzeczywiscie jako ML pod wzgledem szybkosci AF imponujacy, byl jednak przelomowym na rynku w zakresie szybkosci AF w ML a kosztowal wiecej niz aktualnie R6.
    Za Jakis czas cena R6 tez spadnie.
    Ah, ceny. Faktem jest, że A9 z cena mocno spadło i teraz wraz cashbackiem wyjdzie za około 12.000 brutto. Gdyby cena Canona d1xIII tak szybko spadała, a właściwie do takiego poziomu jak obecnie Sony A9, brałbym jak Reksio szynkę ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Moim zdaniem nie ma rzeczywistej potrzeby wymiany a9 na r6 z pobudek racjonalnych . Bardziej z irracjoinalnych , jak np ciekawosc , chec zmiany sprzetu , poprawa samopoczucia nowym zakupem itd.

    Chyba, ze puszka jest wyeksploatowana i czas ja zmienic , to wowczas mozna sie zastanowic nad zmiana systemu przy tej okazji - zmienic , czy pozostac?
    Dla mnie system APS-C Sony, a FE Sony to jednak dwa systemy. U mnie system APS-C korzysta ze wsparcia z Canona EF-S od Sigmy i Tokiny
    Nie wiem, czy w Canonie EF i EF-S też tak jest?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    @TPS - co do zmiany o technicznie rzecz biorąc nie widzę sensu. Natomiast fotografia to nie tylko technika ale też działalność artystyczna, a tu już wkracza coś takiego jak nasze odczucia. I jeśli te ostatnie będą pozytywne w przypadku zmiany sprzętu to to może się korzystnie przełożyć na efekt końcowy. Tego czynnika nie da się przewidzieć ale nie można też pominąć.
    Nie ukrywam, że to też biorę pod uwagę. Korzystam z Lightrooma, focę RAWy, więc zdjęcia prosto z puszki nie są dla mnie ani priorytetem, ani wartością. Wiem, że Sony wciąż ma problemy z odcieniami skóry. Sam z tym walczę, ponieważ z mojej A6600 dość często skóra wygląda jak po pudrze do cery zimnej, wręcz ziemistej, albo po sekcji zwłok. Nie robię portretów, więc nie jest to jakiś problem dla mnie. A rewelacyjne Sony A7RIV ma zbyt dużo pixeli. Juz moja przygoda z A7RIII dużo mi powiedziała, że do mojej fotografii to bez sensu.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  2. #292
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 428

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Tak sobie obejrzałem Twóje protfolio i kurdę powiem, że sprzęt i jego zmiana to "przerost formy nad treścią" i powiem Ci, że wymiana A9 na r6 do tego co robisz, to - Każdy z nas ma tylko dwa życia. To drugie zaczyna wtedy, kiedy dociera do ciebie, że masz tylko jedno i nie chcesz go tracić na ciągłe poszukiwanie idealnego sprzętu" Daruj sobie, bo wrócisz na to forum i będziesz gadał jaki to wielki błąd zrobiłeś.

  3. #293

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Tak sobie obejrzałem Twóje protfolio i kurdę powiem, że sprzęt i jego zmiana to "przerost formy nad treścią" i powiem Ci, że wymiana A9 na r6 do tego co robisz, to - Każdy z nas ma tylko dwa życia. To drugie zaczyna wtedy, kiedy dociera do ciebie, że masz tylko jedno i nie chcesz go tracić na ciągłe poszukiwanie idealnego sprzętu" Daruj sobie, bo wrócisz na to forum i będziesz gadał jaki to wielki błąd zrobiłeś.
    A już myślałem, że zagoszczę tutaj na dłużej. I teraz co? Tak mam sobie iść po A9?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	download.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	5236

    PS. Pięknie mnie załatwiłeś moim własnym cytatem. Nawet jak kupię A9, to jest jeszcze tyle fajnego sprzętu, który czeka na zakup ;-)
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  4. #294
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 428

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    A już myślałem, że zagoszczę tutaj na dłużej. I teraz co? Tak mam sobie iść po A9?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	download.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	5236

    PS. Pięknie mnie załatwiłeś moim własnym cytatem. Nawet jak kupię A9, to jest jeszcze tyle fajnego sprzętu, który czeka na zakup ;-)
    Ajjjj ale skucha. Kurde ja źle przeczytałem i zrozumiałem, że ty masz a9 i te szkła i chcesz to wymienić na R6
    Mimo wszytko do tych szkieł to sony lepiej i taniej będzie, W R będziesz miał odpowiedniki, ale z bagnetem EF więc na pewno będzie wolniej. Chyba, że sobie kupisz dwa zoomy RF 16-35 i 24-70. Wtedy bezie mega szybko i precyzyjnie.

  5. #295
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    W R będziesz miał odpowiedniki, ale z bagnetem EF więc na pewno będzie wolniej. Chyba, że sobie kupisz dwa zoomy RF 16-35 i 24-70. Wtedy bezie mega szybko i precyzyjnie.
    Diabli wiedzą jak dane szkło EF zachowa się podpięte do R6 - czy tylko działa czy działa super.

    Jest już cała masa filmików w sieci pokazujących rewelacyjną pracę testowanych szkieł EF z R6. Na pewno szkła z IS nie uzyskają z IBIS maksymalnych parametrów stabilizacji ale co do prędkości AF to wygląda to póki co bardzo zachęcająco. Nowe szkła EF dają radę ale lepiej to fizycznie sprawdzić w odniesieniu do wybranego szkła albo skorzystać ze sprawdzonej opinii.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #296
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 428

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Diabli wiedzą jak dane szkło EF zachowa się podpięte do R6 - czy tylko działa czy działa super.

    Jest już cała masa filmików w sieci pokazujących rewelacyjną pracę testowanych szkieł EF z R6. Na pewno szkła z IS nie uzyskają z IBIS maksymalnych parametrów stabilizacji ale co do prędkości AF to wygląda to póki co bardzo zachęcająco. Nowe szkła EF dają radę ale lepiej to fizycznie sprawdzić w odniesieniu do wybranego szkła albo skorzystać ze sprawdzonej opinii.
    Mnie np. zaskoczyła info, że RF 501.2 jest wolniejszy od EF 501.2 na Rce

  7. #297
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Mnie np. zaskoczyła info, że RF 501.2 jest wolniejszy od EF 501.2 na Rce
    Może szkła EF nie wysyłają części informacji, które wysyłają RF i to może przyspieszać AF.
    Jeszcze za mało R6 na rynku ale ci ludzie, którzy intensywnie testują szkła EF podają informacje raczej pozytywne albo wręcz entuzjastyczne.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #298

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    W ciągu kilku godzin dowiedziałem się od Was więcej, niż wcześniej na innych forach. Co więcej - o wsparciu Canona mówi się wszędzie, podając za wzór.

    Sekunduję Canonowi rozwoju systemu. Tak, czy siak, będę się tu kręcił.

    Dziękuję!
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  9. #299
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Zastanów się nad olympusem omd em1mk3 lub omd em1x, zerknij na zdjęcia Przemysława Jakubczyka, on takimsprzętem robi motorsport z szerokim zoomem 7-14/2.8 ...

  10. #300
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Orientuje się ktoś jak wygląda wspolpraca tego korpusu z teleobiektywami takimi jak canon 300 2.8 II, 400 2.8 II, 500/4 II , 600 4 II? Choszi o AF, czy spelni warunki wymagającego fotografa przyrody fotografującego ptaki w locie?

Strona 30 z 149 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •