Strona 28 z 31 PierwszyPierwszy ... 182627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 303

Wątek: Canon EOS R6

Miasto
    New York

Domyślnie Odp: Canon EOS R6

Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Halo tu ziemia! - w trybie LV nie działa AF tylko detekcja kontrastu.
    Nigdzie nie napisałem, że w LV nie działa mi AF. Ale z kontekstu można tak wywnioskować. Tak naprawdę robiąc zdjęcia podczas sakramentu bierzmowania widząc na wyświetlaczu w powiększeniu, że AF mi nie trafia w dużej części zdjęć przełączyłem się w tryb LV z nadzieją, że będzie lepiej. Niestety mimo wszystko tak jak pisałem wcześniej duża część ujęć jest nietrafionych. Dlatego mam takie obawy czytając, że system ustawiania ostrości LV w DSLR jest podobnie skuteczny do tego w bezlusterkowcach. W mojej lustrzance jest kiepski, skoro zawodzi nawet w plenerze nie mówiąc o ujęciach w ciemniejszych pomieszczeniach. Wykrywanie twarzy również średnio skuteczne przy grupie ludzi np. w kościele. Aparat mi nigdy nie upadł ani nie uderzył w coś twardego, dlatego nie wydaje mi się żeby doznał uszkodzenia mechanicznego, które mogłoby wpłynąć w jakiś sposób na prace systemu ustawiania ostrości. Ponownie nie będę go oddawał do serwisu w celu kalibracji bo szkoda mi na to wydawać pieniądze a wcale nie poprawi wiele w tej kwestii. Pozostaje tylko zmiana puszki.

Bywalec Awatar aciek_l
    Miasto
    Poznań, Częstochowa

Ale Ty nie porównuj LV z 6D z dzisiejszymi konstrukcjami.
    Miałem 6D,potem 6DmkII. Po przesiadce na R byłem zachwycony! Pierwsze co zrobiłem, to krotka sesja portretowa w plenerze. Ustawilem Eye-AF i mogłem zapomnieć o martwieniu się o ostrość. A tym bardziej o przekadrowywaniu. Od razu kadruję, jak chce, co potem oszczędza czas przy obróbce. A R5 i R6 są jeszcze lepsze pod tym względem.

A jak to jest z wyborem oka, twarzy i śledzeniem przy kilku twarzach?.

Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Miasto
    Kielce

Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    A jak to jest z wyborem oka, twarzy i śledzeniem przy kilku twarzach?.
    W R można strzałkami przełączać pomiędzy wykrytymi twarzami/oczami. Jednak w takich sytuacjach chyba lepiej od razu przełączyć na punktowy AF. Domyślnie eye AF ustawia się na bliższym oku.
    Miłego dnia
    moja www

Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Miasto
    Zgorzelec

Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W R można strzałkami przełączać pomiędzy wykrytymi twarzami/oczami. Jednak w takich sytuacjach chyba lepiej od razu przełączyć na punktowy AF. Domyślnie eye AF ustawia się na bliższym oku.
    W R po wskazaniu twarzy raczej jej nie gubi pomimo innych twarzy wkoło. W R6 pewnie jeszcze lepiej będzie.
    EOS R, 16-35/4L IS, RF24-105L, 35/2 IS, 70-300L IS, M50, EF-M11-22, EF-M22, EF-M32, EF-M55-200
    https://500px.com/m_kowalczyk/galleries

Uzależniony
    Miasto
    Koszalin i okolice

Jak się ma problem z celnościa AF w lustrzankach to się pakuje zabwaki i wysyła na korektę do serwisu ...
    Używanie lv w lustrzankach to proszenie się o kłopoty.

Uzależniony
    Miasto
    .

Cytat Zamieszczone przez scooter Zobacz posta
    Jak się ma problem z celnościa AF w lustrzankach to się pakuje zabwaki i wysyła na korektę do serwisu ...
    No i zkalibrują centralny punkt a reszta hulaj dusza. No zkalibrują do jednego szkła a inne polecą. Przerabiałem to na żytniej. Na zoomach nie ma problemu ale na jasnych stalkach w punktach nie centralnych nie miałem nigdy pewności i finalnie robiłem przeładowanie z centralnego tak jak w 6d.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 20-10-2020 o 20:35

Uzależniony
    Miasto
    Koszalin i okolice

Czy ktoś się orientuje, gdzie obecnie można od reki kupić r6??????

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gajowy Awatar akustyk
    Miasto
    holandia

Cytat Zamieszczone przez scooter Zobacz posta
    dziwne, u mnie dziala...

zebym wiedzial co dokladnie trace: jakie dokladnie klopoty powinienem miec a przez te 4 lata uzywania LV nie udalo mi sie zauwazyc?
    www albo tez flickr

Cześć

Jestem tu nowy (już się przywitałem na forum i napisałem dlaczego tu jestem). Nowa R6ka bardzo mi się podoba, ale po zapoznaniu się z recenzjami dostępnymi in English, martwi mnie kilka rzeczy, związanych z fotografią, którą preferuję (akcja/sport). W systemie Sony, w którym obecnie pracuję mam wybrane szkła (20/55/85F1.8), których jestem pewien wraz puszką (A9). Linia szkieł RF raz, że jeszcze jest uboga, dwa jest cholernie droga. Muszę zatem adaptować szkła EF, które (podobno) różnie pracują z AF-C. Do tego czytałem, że serie FPS lubią spadać z szybkością z 12/s do 8 lub mniej w zależności od naładowania akumulatora. To, czego się boję, że biorąc sprzęt w leasing utknę z puszką i szkłami, które rozczarowują w sytuacjach, gdzie AF-C i szybka seria mają kluczowe znaczenie.

Pytanie jakie mam, czy ktoś z Was ma doświadczenie z Sony A9 i R6 i może doradzić, czy przesiadka ma sens?
    "Każdy z nas ma tylko dwa życia. To drugie zaczyna wtedy, kiedy dociera do ciebie, że masz tylko jedno i nie chcesz go tracić na ciągłe poszukiwanie idealnego sprzętu" http://justimpress.me

Strona 28 z 31 PierwszyPierwszy ... 182627282930 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów