Strona 26 z 149 PierwszyPierwszy ... 1624252627283676126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #251
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Właśnie patrzę na te tablice i wychodzi mi na to że R6 w DR wciąż wygląda gorzej niż Z6 czy A7III.
    Nie patrz na te tablice bo to bez sensu. Po co oglądać RAWa bez nawet defaultowego odszumiania. Te RAWy już sa różnie "odszumiane" podczas sczytywania.
    Ściągnij sobie RAWy. Wywołaj po swojemu - np. rozjaśnij +5EV. Zobacz wrażliwość na odszumianie przy różnych ustawieniach. Zobaczysz sam co się da z tego obrazka uzyskać, jeśli Cię to jakoś kręci oczywiście.
    Zdecydowałeś się na zakup Z6 bo jest najtańszy. Nie ma konieczności udowadniania sobie, że ma o jakiś ułamek lepszy DR od C czy S.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #252
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    To już zajeżdża perwersją...

    Żartuję oczywiście

    Trochę za szybko te lustra ubijają. Wiele osób jeszcze przez lata będzie wolało celownik optyczny. Osobiście widzę jeszcze miejsce na ostatnią 5-tkę, z obrotowym ekranem, świetnym AF-em i dobrym DPAF w LV ;P Odnoszę jednak wrażenie, że już nie doczekamy. Nawet RP już to w pewnym sensie potwierdził. Celowo dali tak niską cenę, że ludzie woleli od 6d2. Teraz mamy kupować ML-e
    tylko po co robic taka 5d ? te czasy przemijają, lepiej isc do przodu niz sentyment utwierdzać mniejszą wydolnością sprzetu/ cofac sie.

    po kupnie R5 dziwne dla mnie bylo to body ale teraz juz nie chcialbym cofac sie do lustrzanek, minelo 1.5 miesiaca odkąd mam bezlusterkowac i szczerze powiem że nie kupiłbym juz sprzetu ze "starej gwardii"

  3. #253
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Też wolałbym R5 albo R6. Są jednak tacy, którzy woleliby dslr z dobrym DPAF w LV i taką 5tkę by chętnie kupili.
    Nie dajmy się też zwariować, że lustrzanki się już do niczego nie nadają. Są ograniczenia af-a, ale przy pewnej wprawie i zacięciu ciągle można osiągnąć świetne efekty. Nie każdy też może i chce wydać 12k zł na korpus. Dziś na jednej z grup FB ktoś wystawił praktycznie nie używany 6d z 30k zdjęć przebiegu za 1900zł. Kiedyś cyfrowe FF to było dla wielu młodych ludzi nieosiągalne marzenie a teraz nic tylko kupować i focić
    Miłego dnia
    moja www

  4. #254
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Też wolałbym R5 albo R6. Są jednak tacy, którzy woleliby dslr z dobrym DPAF w LV i taką 5tkę by chętnie kupili.
    Nie dajmy się też zwariować, że lustrzanki się już do niczego nie nadają. Są ograniczenia af-a, ale przy pewnej wprawie i zacięciu ciągle można osiągnąć świetne efekty. Nie każdy też może i chce wydać 12k zł na korpus.
    Jest nowy D780 za 9k PLN i chyba zainteresowanie mizerne. Po D850 i D780 Nikon chyba będzie zwijał DSLR FF. A to szczyt tego co oferują lustrzanki.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #255
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Też wolałbym R5 albo R6. Są jednak tacy, którzy woleliby dslr z dobrym DPAF w LV i taką 5tkę by chętnie kupili.
    Nie dajmy się też zwariować, że lustrzanki się już do niczego nie nadają. Są ograniczenia af-a, ale przy pewnej wprawie i zacięciu ciągle można osiągnąć świetne efekty. Nie każdy też może i chce wydać 12k zł na korpus. Dziś na jednej z grup FB ktoś wystawił praktycznie nie używany 6d z 30k zdjęć przebiegu za 1900zł. Kiedyś cyfrowe FF to było dla wielu młodych ludzi nieosiągalne marzenie a teraz nic tylko kupować i focić
    tylko, ze dslr canona o takiej specyfikacji jak ma r5 kosztowalby pewnie z 25 000 - 30 000 pln-ow.

    do starych dslr 5 blizej specyfikacja ma r6 niz r5. Wlasciwie w r6 brakuje tylko gornego monitorka , r6 jest jednak wyraznie tanszy od ostatniego 5d.

  6. #256
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    r6 jest jednak wyraznie tanszy od ostatniego 5d.
    Jak to jest tańszy ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #257
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    aktualnie r6 jest wycenianiy na ok 2,5 - 2,6 k euro

    mkIV w chwili premiery byl wyceniany na 4 k euro.


    spodziewam sie , ze mkV bylby wyceniany na 5 k eu , ale tego nie wiemy czy sie w ogole ukaze.

  8. #258
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jest nowy D780 za 9k PLN i chyba zainteresowanie mizerne. Po D850 i D780 Nikon chyba będzie zwijał DSLR FF. A to szczyt tego co oferują lustrzanki.
    To prawda. Wiadomo do czego to wszystko zmierza.
    Oceniam jednak, że jest jeszcze miejsce na ostatnią linię zaawansowanych dslr-ów. Wiadomo, że zainteresowanie nie będzie duże. W ocenie producentów pewnie na tyle małe, że już takie aparaty się nie pojawią.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    tylko, ze dslr canona o takiej specyfikacji jak ma r5 kosztowalby pewnie z 25 000 - 30 000 pln-ow.

    do starych dslr 5 blizej specyfikacja ma r6 niz r5. Wlasciwie w r6 brakuje tylko gornego monitorka , r6 jest jednak wyraznie tanszy od ostatniego 5d.
    Gdyby w 6dm2 był taki DPAF jak w EOS-ie RP to myślę, że ten aparat odniósłby znacznie większy sukces. A jak widać jest to głównie sprawa softu, bo matryca ta sama więc niekoniecznie ceny musiałyby tak bardzo wystrzelić.

    Tymczasem może ktoś się podzieli wrażeniami z użytkowania R6?
    Miłego dnia
    moja www

  9. #259
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta

    Gdyby w 6dm2 był taki DPAF jak w EOS-ie RP to myślę, że ten aparat odniósłby znacznie większy sukces. A jak widać jest to głównie sprawa softu, bo matryca ta sama więc niekoniecznie ceny musiałyby tak bardzo wystrzelić.
    nie wiem czy wyzsze ceny canona wynikaja z jego polityki cenowej - wysokich marz i wiekszych zyskow przy nizszej produkcji , czy tez wynikaja one z wyzszych kosztow produkcji.
    w ostatnich latach puszki canona byly wyraznie drozsze i z gorsza matryca ( poza c1) , dopiero teraz Canon przynajmniej wprowadzil matryce nie gorsze a moze i lepsze . to pozwala przelknac wyzsze ceny.

    O ile R6 biorac pod uwage jakosc obrazowania , wykonania calosci wydaje mi sie cenowo akceptowalny , to w stosunku do r5 mam juz watpliwosci. Mialem je rowniez w stosunku do MKIV - dopiero teraz 4 (?) lata po premierze ma cene adekwatna do mozliwosci.

    mysle ze swiadomosc, iz 6d2 ma matryce jak poprzednik czyli na poziomie sprzed kilku lat , mocno studzi zapal do zakupu. aparat rysuje b. fajnie ale kto swiadomy to chcialby kupic aparat z matryca na aktualnym poziomie. W przeciwnym wypadku po co zmieniac ?

    Gdyby wstawili do mk2 matryce jak do r6 - bylby to Jakis wyrazny Argument.
    AF w dslr w detekcji fazy jak do tej pory nigdy nie bedzie dzialal tak niezawodnie jak w ML , a jesli juz to olbrzymim nakladem kosztow ( jak w c1).
    moze gdyby zrezygnowac z lusterek odchylajacych i dokonac detekcji sensorami matrycy ? Wydaje sie to aktualnie latwiejsze niz dodatkowy modul AF + Lustro
    odchylajace .
    ale to jest fantazjowanie.

  10. #260
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    6d2 ma DualPixelAF w trybie LV, ale nie jest on tak skuteczny jak w RP, czy R. Potrzebowali jeszcze trochę czasu żeby to dograć albo celowo okroili.
    No, ale ta dyskusja faktycznie nie ma sensu. Wyraźnie widać jaki będzie rozwój sytuacji. Gdyby nie pandemia pewne rzeczy rozegrałyby się znacznie szybciej. M. in. w tym wątku byłoby znacznie więcej użytkowników R6 w porównaniu do wyrażających tylko swoje opinie Nawet przy tych 12k zł sprzedawałby się bardzo dobrze.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 26 z 149 PierwszyPierwszy ... 1624252627283676126 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •