Strona 19 z 149 PierwszyPierwszy ... 917181920212969119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #181
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Ma ktoś porównanie do R w kwestii pracy AFu?
    Miłego dnia
    moja www

  2. #182
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    .. Dla większości (w tym mnie)zwolenników bezlusterkowców głównym powodem zmiany dużych DSLR i dużych szkieł FF do DSLR jest miniaturyzacja systemu, jego odchudzenie wielkościowe i wagowe poprzez zakup małych korpusów oraz na nowo zaprojektowanych pod ML obiektywów, które są mniejsze i lżejsze oraz lepsze od odpowiedników w DSLR.
    ..
    Gdybym miał używać dużych szkieł z DSLR przez adaptery - to musiałbym używać plecaka.
    Z tym stwierdzeniem spotykam się ciagle, na forum nikona jest bardzo duże grono ludzi z Sony, "podróżników", którzy też ciagle zakładają, że w bezlustrach chodzi o małą wagę i rozmiar.
    Ja ciągle chodzę z plecakiem, nie mam z tym problemu. Plecak mam jeden z największych, w nim zawsze 2x za dużo obiektywów
    Sony poszło w mały sprzęt, Canon z Nikonem w sprzęt bezkompromisowy.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  3. #183
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sony poszło w mały sprzęt, Canon z Nikonem w sprzęt bezkompromisowy.
    Nikon ze swoimi stałkami f1.8 powiedziałbym, że raczej w racjonalny, kompromisowy. Choć zachwytów w sieci nie widać. Ludzie jarają się ekstremami f1.4 i f1.2

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  4. #184
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Adam Trzcionka w swoim blogu o teście R6 napisał między innymi, że przez dwa tygodnie zrobił 11.000 zdjęć. Można więc przyjąć, że przez miesiąc zrobi 20.000, czyli dalej licząc 300.000 / 20.000 = 15. Aparat powinien mu wystarczyć na 15 miesięcy takiej pracy.

  5. #185
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sony poszło w mały sprzęt, Canon z Nikonem w sprzęt bezkompromisowy.
    to chyba nie do konca tak. Sony poszlo w kompletny system. przyciagajac ludzi na technologie w korpusach i dzieki kombinacji otwartego bagnetu i ukladow z Tamronem / Zeissem - na dosc szybkie wypelnienie systemu oferta roznorakich szkiel, od dobrze marketingowo dzialajacych misiow, po duzy wybor szkiel dla smiertelnika (choc tutaj z jakoscia roznie bywa, niektore z tych podstawowych zoomow nijak sie nie ma nawet do odpowiednikow EF Canona)

    Canon w tej chwili RF-em robi slupek reklamowy: taka bedzie przyszlosc. czesc pro moze juz sobie w tym RF-ie zrobic zestaw do pracy (choc rzadko tylko ze szkiel RF), amator moze sobie kupic takie RP i 24-240 (w cenie naprawde uczciwego DSLR, gdzie dla odmiany nie bedzie kompromisow... ale jak widac chetnych wcale nie brakuje). powoli zaczyna wylaniac sie srodek - cos dla wieloletniego, nieprofesjonalnego uzytkownika Canona, ktory potrzebuje aparatu wygladajacego i dzialajacego jak Canon (R6) i do niego zestawu znosnych gabarytowo zoomow f/4 i stalek +/- f/2. ale powoli sie i ta polka zapelnia. i to szklami lepszymi niz Tamron zrobil Sony, co bedzie odbijac sie na sprzedazy A7. duzo mocniej niz niektorym sie wydaje.

    Nikon uderzyl wlasnie w ten srodek zakresu. tylko raz na jakis czas walnie jakies takie szklo robiace duzo piany w necie, ale przede wszystkim to jest sprzet dla tego pasjonata - uczciwe, dopracowane funkcjonalnie korpusy i zestaw kluczowych zoomow f/4 i f/2.8, plus wywalone optycznie stalki f/1.8. dla mnie osobiscie obecna Z-ka jest jedynym sensownym i w miare kompletnym (jak dla moich potrzeb) systemem bezlusterkowym. to sa korpusy projektowane przez fotografow a nie inzynierow od konsoli/telewizorow (wiec i wygodne w trzymaniu, i z normalnymi kneflami, i normalnymi menu) i do tego zestaw porzadnych optycznie szkiel. jakbym dzisiaj kupowal sprzet i mial wielkie parcie na telewizor zamiast celownika, to to by sie zaczynalo od Z5, bezdyskusyjnie. chociaz podejrzewam, ze pod koniec 2021 to bedzie juz R6


    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Nikon ze swoimi stałkami f1.8 powiedziałbym, że raczej w racjonalny, kompromisowy. Choć zachwytów w sieci nie widać. Ludzie jarają się ekstremami f1.4 i f1.2 ;
    ludzie w internetach bija piane na temat egzotyki.
    ludzie z kartami kredytowymi w sklepach glosuja zupelnie inaczej na kazdego jednego 50/1.2 da pro sprzedaje sie sto sztuk 50/1.4 wsrod pasjonatow, a te robia dostateczna reklame na ulicach miast, zeby sprzedac amatorom tysiac kolejnych 50/1.8. te pierwsze robi sie do prospektow i dla influenserow, ale to te drugie musza byc tip-top, zeby zrobic wyniki sprzedazy systemu.

    przyklad nie jest dopasowany do Canona EF, zeby nie bylo watpliwosci. nie bedziemy sie przekonywac na tym forum, ze EF 50/1.4 to szklo tip-top
    www albo tez flickr

  6. #186
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Adam Trzcionka w swoim blogu o teście R6 napisał między innymi, że przez dwa tygodnie zrobił 11.000 zdjęć. Można więc przyjąć, że przez miesiąc zrobi 20.000, czyli dalej licząc 300.000 / 20.000 = 15. Aparat powinien mu wystarczyć na 15 miesięcy takiej pracy.
    Dostał do testów stąd trochę bardziej intensywne użycie. Ja na ślubach robię ok. 2000-2500 zdjęć + 200-500 plener. Spora ilość wynika głównie z zawodnego AF-u przy jasnych stałkach w dynamicznych i trudnych oświetleniowo warunkach reportażu ślubnego. Dużo zależy też od tego co chcemy osiągnąć. Jeden ciągle szuka różnych motywów choć wie, że spora część nie będzie potem miała sensu a drugi wykonuje tylko typowe ujęcia i z głowy.

    Migawki w Canonie wytrzymują zazwyczaj więcej niż podaje producent. Są zresztą relatywnie niedrogie ok. 1000zł. Dodatkowo jeśli ktoś wystrzela komercyjnie 300.000 to raczej bez problemu zarobi na nowe body. Jeszcze żadnego Canona nie udało mi się zajeździć tak więc nie żałujcie swoich migawek i fotografujcie jak najwięcej. Byle z sensem.

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  7. #187

  8. #188
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Nikon uderzyl wlasnie w ten srodek zakresu. tylko raz na jakis czas walnie jakies takie szklo robiace duzo piany w necie, ale przede wszystkim to jest sprzet dla tego pasjonata - uczciwe, dopracowane funkcjonalnie korpusy i zestaw kluczowych zoomow f/4 i f/2.8, plus wywalone optycznie stalki f/1.8. dla mnie osobiscie obecna Z-ka jest jedynym sensownym i w miare kompletnym (jak dla moich potrzeb) systemem bezlusterkowym. to sa korpusy projektowane przez fotografow a nie inzynierow od konsoli/telewizorow (wiec i wygodne w trzymaniu, i z normalnymi kneflami, i normalnymi menu) i do tego zestaw porzadnych optycznie szkiel. jakbym dzisiaj kupowal sprzet i mial wielkie parcie na telewizor zamiast celownika, to to by sie zaczynalo od Z5, bezdyskusyjnie. chociaz podejrzewam, ze pod koniec 2021 to bedzie juz R6


    Mam identyczne przemyślenia. Powoli zamierzam wejść w bezlustro i obecnie wszystko wskazuje na to, że najsensowniejszym krokiem byłaby zmiana systemu i kupno Z6 który jest dla mnie lepszym aparatem od R a R6 ma niestety zaporową cenę. Za te 5 tys. różnicy mogę sobie kupić dwa fajne szkła do Z6 a więcej nic mi nie potrzeba.

  9. #189
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Mam identyczne przemyślenia. Powoli zamierzam wejść w bezlustro i obecnie wszystko wskazuje na to, że najsensowniejszym krokiem byłaby zmiana systemu i kupno Z6 który jest dla mnie lepszym aparatem od R a R6 ma niestety zaporową cenę. Za te 5 tys. różnicy mogę sobie kupić dwa fajne szkła do Z6 a więcej nic mi nie potrzeba.
    Również tak myślę. Z6 już obecnie spadł w używkach do 6k zł a po wejściu 14.10.2020 modeli Z6 II i Z7 II https://www.optyczne.pl/15528-news-N...at%C3%B3w.html ceny spadną jeszcze bardziej i być może używki Z6 spadną do 5k zł.

    Obecna cena NOWEGO Z6 to 6.885 zł https://www.cyfrowe.pl/aparaty/apara...-nikon-z6.html W tej cenie to najlepsza oferta na rynku i do tego "ludzka" cena (pozwolę sobie zacytować jedną osobę). Jakoś od czasów analogów czuję mięte do Nikonów.

    A cena szkieł Z nie zabija https://www.cyfrowe.pl/obiektywy-do-...Nikon/scr.html można w cenie 7k zł kupić trzy podstawowe szkła ( Z 24-50mm f/4-6.3 + Z 50mm f/1.8 S + Z 35mm f/1.8 S)

    No i https://www.fotopolis.pl/opinie/anal...-nikon-z6-i-z7

    BTW - Z50 to nieporozumienie pomimo ceny 3.305 zł (nic nie posiada i z niczym nie działa)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-10-2020 o 18:07
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #190
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Mam identyczne przemyślenia. Powoli zamierzam wejść w bezlustro i obecnie wszystko wskazuje na to, że najsensowniejszym krokiem byłaby zmiana systemu i kupno Z6 który jest dla mnie lepszym aparatem od R a R6 ma niestety zaporową cenę. Za te 5 tys. różnicy mogę sobie kupić dwa fajne szkła do Z6 a więcej nic mi nie potrzeba.
    Zwróćcie uwagę że podobnie było w lustrach. Zawsze Nikon a potem Sony miało lepsze i ciekawsze oferty jeśli chodzi o aparaty. Można było kupić Nikony które cenowo były pomiędzy 6D i 5D. Oferowały osiągi 6D jednak z lepszą matrycą i nie wykastrowanym AF.

    Polityka Canona się nie zmienia. Chcesz mieć bardzo dobry AF musisz płacić ponad 10 tys złotych.

    W Sony czy Nikonie masz to za ~6 - 7 tys.

    Siłą Canona był i jest rynek wtórny szkiel. I to niekoniecznie się szybko zmieni jeśli chodzi o FF bo ceny nowych szkiel w każdym systemie mrożą krew w żyłach. Dobrze że jest Sigma.

Strona 19 z 149 PierwszyPierwszy ... 917181920212969119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •