Strona 116 z 149 PierwszyPierwszy ... 1666106114115116117118126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 151 do 1 160 z 1490

WÄ…tek: Canon EOS R6

  1. #1151
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    768

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Macherzyński Zobacz posta
    Testowałem Sigmę 150-600 Contemporary na R6 przez 2 miesiące. Jestem bardzo zadowolony i w przyszłości na pewno zakupię. Na 600mm już troszkę zwalniał AF ale zdecydowanie szkło ma więcej zalet niż wad.
    Dla zainteresowanych link do testu i zdjęć:
    https://tm-photos.myportfolio.com/wy...iektywie-sigma
    Przeczytałem Twój wpis na stronie i zazdroszczę tych 8 tygodni na wyspach a Sigma w sumie nie ważna jest :P Mnie 150-600C nie przekonało, nie nadaje się dla mnie do szybkich zdjęć ptaków w locie bo AF nie wyrabia a sam obrazek na tych 600mm szału nie robi. Do krajobrazu super szkło do sportu czy ptaków nie dziękuję czekam na 150-600 od Canona.

  2. #1152
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 058

    Domyślnie Canon EOS R6

    Patenty podobno sÄ…, pytanie kiedy wyjdzie i po jakiej cenie. Ja poki co nie narzekam na 600 @6.3. To nie jest 600 L za 60k. W sumie i tak nie ma duzego wyboru.
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 19-11-2022 o 19:52
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #1153
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    New York
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Dziękuję panowie za wasze opinie na temat Sigmy 150-600 C. Przeglądałem internet w poszukiwaniu recenzji Tamrona z R6
    ale nie ma tego za dużo, więcej osób fotografuje z Sigmą albo w innym systemie. Bardziej bym się skłaniał do tego Tamrona z uwagi na uszczelnienia, wydajną stabilizację i parę innych drobnych usprawnień, ale największą wagę przykładam do pracy AF i w miarę ostrych zdjęć. Także wydaje mi się, że najlepiej będzie się wybrać do sklepu i przetestować oba wymienione obiektywy i wtedy zdecydować. Dzieki jeszcze raz za pomoc.

  4. #1154

    Dołączył
    Nov 2022
    Miasto
    Kraków
    Posty
    6

    Question Canon EOS R6 - 'szum' z wnętrza aparatu

    Mam pytanie, ale... może to jest coś standardowego w 'bezlusterkowcach'/lub: w R6 ....?

    Zauważyłem, że przy zbliżeniu ucha (0...3-4 cm) do obudowy słychać.... taki dość delikatny "szum":
    nie wygląda mi to na 'Servo AF' (to słychać inaczej, i to 'chrumkanie'w servo jest głośniejsze, i nie jest ciągłe)

    Ten szum(ik) u mnie jak na razie jest cały czas (myślałem na samym początku, że servo, albo stabilizacja matrycy... ale chyba nie)
    'Zabija' go dopiero wyłączenie aparatu.

    Jak się uśpi/zgaśnie tylni ekran: dalej to słychać
    Jak się uśpi, po kolejnej chwili, aparat: szum znika

    W użytkowaniu... no nie przeszkadza , przy fotografowaniu ucho już jest 'z boku', więc wtedy nie słychać.
    Ale np. zastanawiam się czy ten szum nie wpływa na dźwięk mikrofonu, i jak bardzo jest wyłapywany
    (nie wiem jak to porównać/przetestować, no bo jak to szumienie wyłączyć...? )

  5. #1155
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Serio? Nigdy nie słyszałeś, że cyfrowe fotografie generują szum?

  6. #1156

    Dołączył
    Nov 2022
    Miasto
    Kraków
    Posty
    6

    Question Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Serio? Nigdy nie słyszałeś, że cyfrowe fotografie generują szum?
    serio!
    przykładam ucho do monitora -> i tu: nie szumią....
    "...cyfrowe fotografie generujÄ…..."
    _________miało być (chyba) 'śmieszno', ale chyba tak sobie wyszło...
    Ale proszę kombinować, starać się: może się uda

    Poważnie pytam kogoś kto ma R6-kę:
    szumi czy nie szumi? jeśli tak - co za "technikalia" to robią?

  7. #1157
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    New York
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez RGM Zobacz posta
    Poważnie pytam kogoś kto ma R6-kę:
    szumi czy nie szumi? jeśli tak - co za "technikalia" to robią?
    Sprawdziłem na moim R6 z obiektywem 85mm 1.4L i rzeczywiście słychać jakby mruczenie?... jest to dźwięk wydobywający się z obiektywu (stabilizacja). Jeśli ją wyłączę w obiektywie wszystkie odgłosy znikają... także sprawdź obiektyw z jakim te dźwięki zaobserwowałeś, wyłącz stabilizację i wszystko powinno zniknąć.

  8. #1158
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    New York
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    W dwóch sklepach podpiąłem Tamrona 150-600mm G2 do Canona R6 i załamałem się dosłownie jak zobaczyłem jaki powolny jest AF. Do statycznych ujęć portretowych ptaków może i wystarczający ale zdjęć ptaków w locie zdecydowanie odpada z mojego punktu widzenia. Pomimo zachęty kupna przez sprzedawcę nie zdecydowałem się i podpiąłem Sigmę 150-600 C... i wrażenia jak dla mnie... bajka. Szybki i celny AF, ostrość na ekranie aparatu przyzwoita i szkło wylądowało w moim plecaku. Z racji że jest to mój pierwszy obiektyw ultra tele... w fotografii przyrodniczej dopiero raczkuję. Po paru pierwszych dniach biegania z obiektywem po parku i lesie jestem zadowolony z rezultatów. Jedno co trzeba przyznać że swoje waży. Również po podpięciu do starego 6D jakby staruszek dostał drugie życie i trafia lepiej niż z niektórymi moimi obiektywami. Jak na swoją cenę godny polecenia.

  9. #1159

    Dołączył
    Nov 2022
    Miasto
    Kraków
    Posty
    6

    Question Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez pawela77 Zobacz posta
    Sprawdziłem na moim R6 z obiektywem 85mm 1.4L i rzeczywiście słychać jakby mruczenie😉... jest to dźwięk wydobywający się z obiektywu (stabilizacja). Jeśli ją wyłączę w obiektywie wszystkie odgłosy znikają... także sprawdź obiektyw z jakim te dźwięki zaobserwowałeś, wyłącz stabilizację i wszystko powinno zniknąć.
    Dziękuję za sprawdzenie!

    Tak mam na różnych obiektywach
    Jeszcze jedno sprawdzenie zrobiłem: z odpiętym obiektywem, i... też 'szumi'
    (i to jest dźwięk z 'puszki', nie z obiektywu)

    Tak jak wspomniałem: to jest dość delikatny szum, najlepiej przyłożyć ucho do tylnego ekranu
    A może to rzeczywiście tylko u mnie... tylko co to jest?

    W pracy to jakoś szczególnie jak na razie nie przeszkadza,
    ale.... chciałbym wiedzieć co to "zaś"

  10. #1160

    Dołączył
    Nov 2022
    Miasto
    Kraków
    Posty
    6

    Lightbulb Canon EOS R6 - 'szum' z wnętrza aparatu

    DW:

    Nie myślałem, że pomoże:
    ale zrobiłem aktualizację firmware: 1.5.0 -> 1.6.0

    No i: NIE pomogło, nic tu nie "wniosło"

Strona 116 z 149 PierwszyPierwszy ... 1666106114115116117118126 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •