Strona 115 z 149 PierwszyPierwszy ... 1565105113114115116117125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 141 do 1 150 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #1141
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Wiarus Zobacz posta
    Witam
    Umieściłem również to pytanie w wątku dotyczącym R5
    Przymierzam się do zakupu R5, który jest chyba optymalny do moich potrzeb, ale.. w opcji jest R6 ze względu na wychwalaną w testach czułość AF a dokładnie AF-C SERVO w słabym oświetleniu a ja właśnie głownie w takim pracuję (teatr - spektakl)
    Będę wdzięczny za rzeczową praktyczną opinię wynikającą z doświadczenia użytkowników R5 oraz R6 czy jest rzeczywista różnica pomiędzy R5 i R6 w czułości, sprawności i niezawodności AF-S a przede wszystkim AF-C SERVO. Teoretycznie R6 jest sprawny do -6,5 EV a R5 do -66 EV. Nie chodzi o liczby ala o praktyczne rezultaty.
    Najlepiej wypożycz na weekend i sprawdź - ja R5 czasami robię koncerty i dla mnie jest OK. Znam człowieka który robi koncerty 6 letnim dslr z manualnym ostrzeniem i jego zdjęcia rwą beret więc sprzęt to nie wszystko. ps. AF-S na koncertach w słabym oświetleniu ?

  2. #1142

    Dołączył
    Jul 2022
    Miasto
    Toruń
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta

    Tutaj podpowiedź, jak sprawdzić swojego laga ;-)

    https://www.youtube.com/watch?v=lZqV7TTwtlU
    Dzięki. Sprawdziłem tym sposobem i wizjer w R6 spóźnia się względem rzeczywistości około 5 setnych sekundy! Przecież to jest jakiś skandal, sony a77 aparat z 2011 r. wielokrotnie tańszy, praktycznie nie ma tego problemu, a topowe bezlustra canona pokazują w wizjerze przeszłość! A najbardziej mnie dziwi fakt, że praktycznie nikt o tym nie pisze, znalazłem raptem jedną wzmiankę na jakimś forum amerykańskim. Dla mnie to jest ogromna wada aparatu, która mocno ogranicza go w reporterce, bo jeśli nie robisz zdjęć seriami to szansa na uchwycenie właściwego momentu jest losowa. Kupiłem R6 bo ma wypasiony AF i myślałem że będę przywoził ze zleceń połowę mniej zdjęć niż robiłem to z lustrzankami, a efekt jest taki że muszę rypać seriami i przywożę ich jeszcze więcej...

  3. #1143
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez gberger Zobacz posta
    Dzięki. Sprawdziłem tym sposobem i wizjer w R6 spóźnia się względem rzeczywistości około 5 setnych sekundy! Przecież to jest jakiś skandal, sony a77 aparat z 2011 r. wielokrotnie tańszy, praktycznie nie ma tego problemu, a topowe bezlustra canona pokazują w wizjerze przeszłość! A najbardziej mnie dziwi fakt, że praktycznie nikt o tym nie pisze, znalazłem raptem jedną wzmiankę na jakimś forum amerykańskim. Dla mnie to jest ogromna wada aparatu, która mocno ogranicza go w reporterce, bo jeśli nie robisz zdjęć seriami to szansa na uchwycenie właściwego momentu jest losowa. Kupiłem R6 bo ma wypasiony AF i myślałem że będę przywoził ze zleceń połowę mniej zdjęć niż robiłem to z lustrzankami, a efekt jest taki że muszę rypać seriami i przywożę ich jeszcze więcej...
    To sobie kup inny aparat jak jesteś tak szybki że Ci 5 setnych sekundy robi problem...

  4. #1144
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 068

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6


    kup starego 1D mkIV, będziesz zadowolony
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #1145
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez gberger Zobacz posta
    Dzięki. Sprawdziłem tym sposobem i wizjer w R6 spóźnia się względem rzeczywistości około 5 setnych sekundy! Przecież to jest jakiś skandal, sony a77 aparat z 2011 r. wielokrotnie tańszy, praktycznie nie ma tego problemu, a topowe bezlustra canona pokazują w wizjerze przeszłość! A najbardziej mnie dziwi fakt, że praktycznie nikt o tym nie pisze, znalazłem raptem jedną wzmiankę na jakimś forum amerykańskim. Dla mnie to jest ogromna wada aparatu, która mocno ogranicza go w reporterce, bo jeśli nie robisz zdjęć seriami to szansa na uchwycenie właściwego momentu jest losowa. Kupiłem R6 bo ma wypasiony AF i myślałem że będę przywoził ze zleceń połowę mniej zdjęć niż robiłem to z lustrzankami, a efekt jest taki że muszę rypać seriami i przywożę ich jeszcze więcej...
    Może w takim razie warto zainwestować w jakieś kursy lub naukę jak robić zdjęcia skoro R6 nie starcza? Większość użytkowników chwali to body nie tylko za AF ale i za wizjer i stąd dziwi mnie Twoja opinia aczkolwiek szanuję ją choć dziwna.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta

    kup starego 1D mkIV, będziesz zadowolony
    Toś poleciał :P

  6. #1146

    Dołączył
    Jul 2022
    Miasto
    Toruń
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    To sobie kup inny aparat jak jesteś tak szybki że Ci 5 setnych sekundy robi problem...
    Mam 5d IV ale chciałem iść z duchem czasu R6 to ogólnie super pucha, wizjer też jest piękny i lubię przez niego patrzeć, gdyby nie to opóźnienie byłby to dla mnie aparat idealny.

  7. #1147

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Witam wszystkich. Czy ktoś do Canona R6 podpinał Tamrona 150-600 g1. Interesuje mnie czy dobrze współpracuje z tym obiektywem i czy osiąga na nim 12 kl/s. Dziękuję

  8. #1148
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    New York
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez simonvr6 Zobacz posta
    Witam wszystkich. Czy ktoś do Canona R6 podpinał Tamrona 150-600 g1. Interesuje mnie czy dobrze współpracuje z tym obiektywem i czy osiąga na nim 12 kl/s. Dziękuję
    Przyłączam się do pytania... z tym że ja przymierzam się do kupna nowszej wersji tego obiektywu w wersji G2. Mam również pytanie odnośnie pracy AF i czy jest ona lepsza od Sigmy 150-600 C?, nie wiem który z nich wybrać. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w fotografowaniu Canonem R6 lub R5 (taki sam af) z wymienionymi szkłami bardzo bym prosił o pomoc w wyborze.

  9. #1149
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 068

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    miałem dokładnie taką samą rozkminę w kwietniu, i po obejrzeniu jutuba i porównaniu prędkości AFa wybrałem Sigmę
    jeszcze w Sigma Centrum testowo się nią pobawiłem przy świetle żarowym, potem w lokalu jeszcze kilka strzałów w świetle dziennym i byłem kupiony, jestem mega zadowolony ze współpracy z R6
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #1150
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Testowałem Sigmę 150-600 Contemporary na R6 przez 2 miesiące. Jestem bardzo zadowolony i w przyszłości na pewno zakupię. Na 600mm już troszkę zwalniał AF ale zdecydowanie szkło ma więcej zalet niż wad.
    Dla zainteresowanych link do testu i zdjęć:
    https://tm-photos.myportfolio.com/wy...iektywie-sigma
    R6, EF 70-200 f/2.8L, EF 16-35 f/4L, RF 24-105 f/4L, Sigma 100-400
    https://tm-photos.myportfolio.com/

Strona 115 z 149 PierwszyPierwszy ... 1565105113114115116117125 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •