Strona 112 z 149 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 111 do 1 120 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #1111
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Wiedzę, że Paluszek Filipinki straszy już nie tylko użytkowników Pentaxa. ;-)
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  2. #1112
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 010

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    u mnie to samo
    pewnie matryca odpada
    Albo lustro
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #1113
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Tez bym obstawiał niedokręcone lustro. Bezlusterkowce go nie wykorzystują, to na etapie produkcji nie dbają o jego odpowiednie mocowanie.

  4. #1114

    Dołączył
    Jul 2022
    Miasto
    Toruń
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Czołem! Mam pytanie do użytkowników R6. Czy zauważyliście że aparat wolniej reaguje na spust migawki niż klasyczne lustrzanki? Są to zapewne milisekundy różnicy, ale efekt jest taki że często ucieka mi tzw. "decydujący moment". Np. gdy ktoś idzie i chcę zrobić zdjęcie w wykroku, w wizjerze mam ten moment a na zdjęciu okazuje się że jestem spóźniony. Podobnie gdy fotografuje sport, np. tenis: w wizjerze piłkę mam na rakiecie, a na zdjęciu nie ma jej nawet w kadrze. Oczywiście to też kwestia odpowiedniej wprawy, ale na lustrzankach mam dużo większą skuteczność przy takich próbach. Może to kwestia jakichś ustawień? A może to kwestia mojego egzemplarza? Macie podobne doświadczenia?

  5. #1115
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 043

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Nie zwrocilem na to uwagi pod tym wzgledem i nie bardzo mam jak zweryfikowac. A jakiego szkla uzywasz?
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #1116

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez gberger Zobacz posta
    Podobnie gdy fotografuje sport, np. tenis: w wizjerze piłkę mam na rakiecie, a na zdjęciu nie ma jej nawet w kadrze. Oczywiście to też kwestia odpowiedniej wprawy, ale na lustrzankach mam dużo większą skuteczność przy takich próbach. Może to kwestia jakichś ustawień? A może to kwestia mojego egzemplarza? Macie podobne doświadczenia?
    Z moich skromnych doswiadczen z focenia tenisa wynika, ze jesli sie czeka na pilke w wizjerze to jest juz po temacie. Slucham Thwack! Thwack! z przeciwnej strony i obserwuje reakcje miesni i postawe playera w wizjerze. Jesli slysze Thwack! i widze, ze sie moj sie szykuje to zaczynam focic jeszcze zanim pilka wleci w kadr. Ale ja foce 5d3 i nie mam 20fps jak Ty w R6 hehe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rete_16JUL22_0035.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	303,7 KB
ID:	8526
    Ostatnio edytowane przez miszaj ; 23-07-2022 o 22:36

  7. #1117

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez gberger Zobacz posta
    Czołem! Mam pytanie do użytkowników R6. Czy zauważyliście że aparat wolniej reaguje na spust migawki niż klasyczne lustrzanki? Są to zapewne milisekundy różnicy, ale efekt jest taki że często ucieka mi tzw. "decydujący moment". Np. gdy ktoś idzie i chcę zrobić zdjęcie w wykroku, w wizjerze mam ten moment a na zdjęciu okazuje się że jestem spóźniony. Podobnie gdy fotografuje sport, np. tenis: w wizjerze piłkę mam na rakiecie, a na zdjęciu nie ma jej nawet w kadrze. Oczywiście to też kwestia odpowiedniej wprawy, ale na lustrzankach mam dużo większą skuteczność przy takich próbach. Może to kwestia jakichś ustawień? A może to kwestia mojego egzemplarza? Macie podobne doświadczenia?
    To może być lag EVFa. Lustro pokazuje Ci scenę bez obróbki. EVF to jednak elektronika i droga przez sensor. Być może dlatego masz takie wrażenie.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  8. #1118

    Dołączył
    Jul 2022
    Miasto
    Toruń
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Nie zwrocilem na to uwagi pod tym wzgledem i nie bardzo mam jak zweryfikowac. A jakiego szkla uzywasz?
    Szkła EF z adapterem canona. Rzeczywiście może tutaj tkwi problem?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    To może być lag EVFa. Lustro pokazuje Ci scenę bez obróbki. EVF to jednak elektronika i droga przez sensor. Być może dlatego masz takie wrażenie.
    Też o tym myślałem. U siebie nie widzisz tego problemu?

  9. #1119
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 026

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez gberger Zobacz posta
    Czołem! Mam pytanie do użytkowników R6. Czy zauważyliście że aparat wolniej reaguje na spust migawki niż klasyczne lustrzanki? Są to zapewne milisekundy różnicy, ale efekt jest taki że często ucieka mi tzw. "decydujący moment". Np. gdy ktoś idzie i chcę zrobić zdjęcie w wykroku, w wizjerze mam ten moment a na zdjęciu okazuje się że jestem spóźniony. Podobnie gdy fotografuje sport, np. tenis: w wizjerze piłkę mam na rakiecie, a na zdjęciu nie ma jej nawet w kadrze. Oczywiście to też kwestia odpowiedniej wprawy, ale na lustrzankach mam dużo większą skuteczność przy takich próbach. Może to kwestia jakichś ustawień? A może to kwestia mojego egzemplarza? Macie podobne doświadczenia?
    Też to zauważyłem ale w modelu EOS R5 i nawet spodziewałem się, że tak będzie. Jest zauważalnie gorzej niż przy EOS 1DX, gdzie lustro musi mieć czas na podniesienie, stąd wniosek, że lag EVF w R5 jest większy niż lag wynikający z czasu podnoszenia lustra w 1DX.
    1DX + 50L

  10. #1120

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez gberger Zobacz posta
    Też o tym myślałem. U siebie nie widzisz tego problemu?
    W Sony A6600/6500/6300 przy 11 FPS lag był taki, że musiałem brać sporą poprawkę. Przesiadka na R6 była bezbolesna. Przymierzałem się do tydzień temu do D7II ale głównie bufor mnie zniechęcił. Poza tym w wizjerze jakoś tak mało informacji widać.

    Po dość dynamicznej sesji zawodów skimboardowych (głównie EF 24-70 USM II) oraz po zawodach konnych (100-400 USM II), lag EVF w R6 mi nie przeszkadza.
    Być może wrócę do Sony (A9II), ponieważ bardzo mnie kręci Tamron 35-150 F2-2.8. A9 jest pozbawiona laga w zasadzie.

    Tutaj podpowiedź, jak sprawdzić swojego laga ;-)

    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

Strona 112 z 149 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •