Strona 107 z 149 PierwszyPierwszy ... 75797105106107108109117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 061 do 1 070 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #1061
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    A to jeszcze pytanie - jak macie ustawione pod przyciskiem eye-af? Bo ja mam tak, że przyciskiem wchodze do menu gdzie mam wybór, i tam zmieniam pokretlem nastaw czy ma byc sledzenie czy punktowy. Da się od razu wyzwolic eye-af? Pod przyciskiem mam tylko zmiane z servo na one shot.
    Zobacz sobie jakie masz możliwości konfiguracji guzików w C-fn i ustawisz tak jak potrzebujesz i lubisz.
    Od razu widać, że jesteś prawdziwym Polakiem. Nigdy nie czyta instrukcji
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1062
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    A to tego nie używałem, jeśli joyem sie namierza obiekt. Myslałem, ze sam wykrywa ruch i zacznie ostrzyc.
    O tym samym Ci pisałem wcześniej. Druga sprawa "ptaki" to nie "zwierzęta" dla r6 i chyba tylko sony ma opcje ptaków lub ma wprowadzić.

  3. #1063
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Instrukcji nie czytalem za to ogladam jutuby
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #1064
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Nie mam tego aparatu ale jeśli wierzyć w nagrywki z yt, to w ustawieniu zwierzęta Canon R6 sobie radzi z ptakami (wykrywa oczy i je jakoś tam śledzi):
    https://www.youtube.com/watch?v=7ysMHjIgY7o

    Dedykowana opcja ptaki to w nowych Sony i OMDS OM-1 na ten moment

  5. #1065
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Chełm
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jeżeli jako wstępny punkt ustawienia ostrości przy śledzeniu wybierzemy auto, to aparat sam wykrywa obiekt o podąża za nim nie trzeba go umieszczać w żadnej kratce. I to powinno działać też w przypadku ptaków. U mnie to działa dobrze w przypadku korzystania z wizjera. Wyszukiwanie obiektu działa pięknie. Punkt af przykleja się do obiektu. Przy korzystaniu z ekranu coś jest nie tak. Af błądzi po różnych miejscach ekranu.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Zrzut ekranu 2022-04-10 232634.jpg  


  6. #1066
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    dobra, kolejnej rzeczy się nauczyłem - eye-AF to co innego niż śledzenie twarzy, a myślałem, że to jest to samo i to dlatego jednym przyciskiem tego nie mogłem obsłużyć

    dziś szybki wypad do parku zdrojowego - wszystko działa, i z tym kwadratem jak sobie joyem ustawię na środek i potem przekadruję to lepiej łapie. W sensie wolę mu pomóc w ten sposób niż zdawać się na auto, bo on wtedy błądzi, zwłaszcza w mało sprzyjających warunkach, jak niżej - na ciemnym tle ciemny obiekt z mało wyraźnymi oczami.

    oprócz tego zdecydowałem się na tele i pewnie jutro New Lens Day

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_8913 — kopia.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	557,9 KB
ID:	7888
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #1067

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    dziś szybki wypad do parku zdrojowego - wszystko działa, i z tym kwadratem jak sobie joyem ustawię na środek i potem przekadruję to lepiej łapie. W sensie wolę mu pomóc w ten sposób niż zdawać się na auto, bo on wtedy błądzi, zwłaszcza w mało sprzyjających warunkach, jak niżej - na ciemnym tle ciemny obiekt z mało wyraźnymi oczami.
    Jeżeli przełączysz inicjalny punkt AF w śledzeniu na auto to sam Ci znajdzie obiekt w całym kadrze - dokładnie jak pisze kolega post wyżej.
    Jeżeli masz ustawiony punkt początkowy (a masz - bo masz niebieski kwadrat) to AF szuka obiektu tylko pod tym punktem.

    P,paw


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  8. #1068
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Posprawdzam to przy kolejnej okazji
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #1069
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jeszcze jedną rzecz muszę rozkminić - koordynaty GPS. Chciałbym żeby zapisywały się exifie, niestety na razie nie mogę go zmusić do tego. Zależy mi na tym, bo potem gdy sprawdzam mapę to chcę wiedzieć gdzie zrobiłem fotę. W Iphonie mi to działa, w R6 pewnie jeszcze kilka jutubów będę musiał przerobić
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #1070
    Coś już napisał Awatar s!wy
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Białystok
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Jeszcze jedną rzecz muszę rozkminić - koordynaty GPS. Chciałbym żeby zapisywały się exifie, niestety na razie nie mogę go zmusić do tego. Zależy mi na tym, bo potem gdy sprawdzam mapę to chcę wiedzieć gdzie zrobiłem fotę. W Iphonie mi to działa, w R6 pewnie jeszcze kilka jutubów będę musiał przerobić
    koniecznie, a jak już sprawdzisz to tylko nie czytaj instrukcji, weź śrubokręt i poszukaj w aparacie modulu GPS, może ktoś zapomniał zamontować

    Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
    pozdrawiam

Strona 107 z 149 PierwszyPierwszy ... 75797105106107108109117 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •