Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Niemiłe początki z Lightroom.

  1. #1

    Domyślnie Niemiłe początki z Lightroom.

    Witam
    Zakupiłem w końcu abonament na PS i LR. Zainstalowałem i chciałem coś pogrzebać z tym i niestety mam problem LR. Niby się uruchamia, pokazuje zaimportowane zdjęcia i w momencie jak cokolwiek kliknę to pojawia się ekran startowy na tle otwartego programu i nic się nie dzieje. Na pasku u góry pojawia (brak odpowiedzi). Nic się dalej nie dzieje. Mogę tylko zamknąć program. Restarty systemu nie pomagają. Miał ktoś podobny przypadek? Nie brakuje miejsca na dysku, Ramu jest 16GB procesor 6 rdzeni, windows 10.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #2
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Niemiłe początki z Lightroom.

    A czy wersję win 10 masz zgodną z PS (CC jak domniemam) ? Kiedys kupiłem produkt xRite i dostałem w promocji licencję na PS-a CC na 12 miesięcy, w zestawie był LR CC i coś tam jeszcze. Mam win 8, więc nie skorzystałem (kto inny korzysta . Do instalacji PS CC wymagany był win 10 i z tego co pamietam to w okreslonych wersjach tego systemu, których numer pokazywał sie w komunikacie, gdy instalator PS-a wykrywał niewłaściwy system.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 17-06-2020 o 13:36
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Niemiłe początki z Lightroom.

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Niby się uruchamia, pokazuje zaimportowane zdjęcia i w momencie jak cokolwiek kliknę to pojawia się ekran startowy na tle otwartego programu i nic się nie dzieje. Na pasku u góry pojawia (brak odpowiedzi). Nic się dalej nie dzieje. Mogę tylko zamknąć program.
    Odczekaj dość długo po uruchomieniu aż wszystko się ustatkuje. Nie klikaj w nic wcześniej.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4

    Domyślnie Odp: Niemiłe początki z Lightroom.

    Creative cloud mówi, że LR będzie działał na tym komputerze. A gdzie znaleźć informacje z którą wersją systemu Win10 będzie działać? Tak w ogóle to bardzo dziwne, że taka firmanie potrafi zrobić programu który będzie dział na wszystkich wersja win10. Takich rzeczy nie potrafię po prostu zrozumieć.
    Najdziwniejsze jest to, że czasem uda mu się odpalić i działa normalnie. Później ponowne uruchomienie i już cyrki.
    Jak się już zdarzyło to czekałem dłuuuugo ale nic się nie zmieniało. Ani dużej bazy zdjęć nie ma ani nic w sumie jeszcze. Świeża instalacja przecież.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #5
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Niemiłe początki z Lightroom.

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Creative cloud mówi, że LR będzie działał na tym komputerze. A gdzie znaleźć informacje z którą wersją systemu Win10 będzie działać? ...
    Z tego wynika że masz poprawną wersję win.

    Gdzie sprawdzić wersję systemu nie wiem? Tak jak napisałem wyżej, u mnie instalator rozpoznawał niewłaściwy system i podawał na początku instalacji komunikat jaki system jest wymagany; dalsza instalacja nie była możliwa.
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  6. #6

    Domyślnie Odp: Niemiłe początki z Lightroom.

    Dziwne :/
    Jeśli to laptop, spróbuj go odpalić na wbudowanej karcie graficznej - wiem, że to absolutnie niesatysfakcjonujące rozwiązanie, ale w takich przypadkach ważne, by rozkminić co jest przyczyną! Zawsze trzeba próbować każdej zamiennej opcji w konfiguracji przy tropieniu przyczyn. Wersja Windowsa raczej nie ma znaczenia, CC zawsze mi działał na każdym Win10
    Czy to najnowsza wersja LR? Bo przedwczoraj wprowadzili najnowsze uaktualnienia.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Niemiłe początki z Lightroom.

    A próbowałeś odinstalowania programów a nawet samego cc i zainstalowania na nowo? A PS i Camera Raw chodzą czy tez nie?
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  8. #8

    Domyślnie Odp: Niemiłe początki z Lightroom.

    Próbowałem z różnymi wersjami LR i na każdej to samo, raz uruchamia się normalnie i działa a innym razem nie idzie uruchomić. Teraz mam zainstalowaną najnowszą aktualizacje i jest to samo. Tak bym powiedział 50/50. Myślałem, że może być problem z folderem do którego kazałem mu importować zdjęcia bo zmieniłem mu ścieżke do innego dysku ale po zmianie na domyślny jest bez zmian. Tak czy inaczej obecnie jest domyslny katalog do importu i reszta ustawień też domyślna. Co do karty graficznej to laptop działa głównie na zintegorwanej karcie a na Nvidie przełącza się automatycznie kiedy potrzebuje. Sprawdzałem podczas pracy w PS jakie jest obciążenie procesorów i wszystkie rdzenie pracują mniej więcej z podobnym obciążeniem, a żaden z procesorów karty graficznej nie był szczególnie obciążony. Ot tak 2 do 4 procent. Pamięć to około 12GB zajętych z 16GB.
    Problem dotyczy wyłącznie LR. Reszta działa jak należy.
    Zobaczymy co dalej będzie się działo.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Niemiłe początki z Lightroom.

    Spróbowałbym jeszcze w Nvidia przypisac uruchamianie LR zawsze na karcie Nvidia zeby nie przelaczal w trakcie z jednej na drugą. Ale czy to coś pomoże... ?
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  10. #10

    Domyślnie Odp: Niemiłe początki z Lightroom.

    Jak będę w domu to spróbuję. Może ustawię w ogóle kompa żeby pracował wyłącznie na nvidi. Będę kombinował, dzięki za podpowiedzi.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •