Strona 33 z 33 PierwszyPierwszy ... 23313233
Pokaż wyniki od 321 do 328 z 328

Wątek: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

  1. #321
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    O kundelkach się tu pisało pogardliwie, nie rozumiałem dlaczego, bo np ARTy są lepsze od szkieł systemowych (do lustrzanek) i to zarówno od Canonowskich L jak i od Nikkorów. Widzę, że nadal panuje strach przed kundelkami i zapewne gdyby nie niska cena takiego Samyanga to by nikt nie ryzykował.
    Dobrze, że zaznaczyłeś, że do lustrzanek
    A co do samych Artów, to optycznie są na pewno świetne, albo przynajmniej bardzo dobre. Jednak co z tego, jak bardzo często nie da (albo nie dało) się nimi zrobić ostrego zdjęcia. Ja się zraziłem do nich definitywnie, kiedy bardzo chciałem kupić 18-35/1.8. Testowałem kilka (chyba 5 egzemplarzy - już nie pamiętam dokładnie) i żaden nie potrafił poprawnie działać z moim 7D2. Nie trafiały w sposób zupełnie nieprzewidywalny, całkowicie losowo ustawiając ostrość (raz przed, raz za obiektem). Nie dało się tego skalibrować dockiem, bo nie było stałej tendencji do BF lub FF. Obiektywy (za wyjątkiem jednego - testowego z salonu) były nowe, prosto z kartoników w poznańskim centrum Sigmy. Razem z bardzo życzliwym pracownikiem sklepu doszliśmy do wniosku (on nawet jeden z obiektywów podpiął do docka i próbował powalczyć, ale po krótkiej chwili odpuścił), że prawdopodobnie tu nawet serwis Sigmy nie pomoże, bo nie ma jak skalibrować czegoś, co nie ma stałej tendencji do błędu, tylko jest kompletnie nieprzewidywalne. I w taki właśnie sposób, zamiast stać się posiadaczem Arta, skończyło się wtedy na zakupie Canona 17-55/2.8. Podobno jakiś czas później Sigma wypuściła update firmware, który rozwiązywał problem współpracy Artów z nowszymi puszkami Canona, ale dla mnie uraz pozostał.
    Ostatnio edytowane przez solti ; 08-09-2023 o 10:24
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  2. #322
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    A cóż to za prawda objawiona? Może w Nikonie Sigma jakoś się utrzyma, w Canonie Arty to kundelki niskiego szczebla.
    Poczytaj co napisał wyżej solti. Optycznie one są lepsze. Problem jest z komunikacją z body. Pisałem o tym, że to super szkła i w innych systemach są cenione. Jak widzę to blokowanie innym producentom AFu w RF nie jest przypadkowe, widać Canon nawet za czasów lustrzanek robił problemy na tyle na ile mógł.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  3. #323
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    To stwierdzenie z bagazu doswiadczenia Canoniarza czy Nikonjarza?? ) bo twoje fanatyczne nastawienie do tej Naj firmy jest znane..i jak widzę nawet jako.mod nie omieszkasz "obiektywnie" wrzucać cos do ogródka C..jak na "obiektywnego moda" przystalo.. )

  4. #324
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Tylko chciałem napisać z kronikarskiego obowiązku i jakby ktoś szukał takiej informacji, moje R62 i samyang 85/1.4 hulają razem w parze aż miło patrzeć, firmware 1.1.1 w body i v.3 w szkle. Teraz trochę boję się aktualizować soft w body i być pionierem, co dalej Miłego!

  5. #325
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    To stwierdzenie z bagazu doswiadczenia Canoniarza czy Nikonjarza?? ) bo twoje fanatyczne nastawienie do tej Naj firmy jest znane..i jak widzę nawet jako.mod nie omieszkasz "obiektywnie" wrzucać cos do ogródka C..jak na "obiektywnego moda" przystalo.. )
    To, że uważasz, że mam fanatyczne nastawienie to Twoje zdanie. Wynikłe zapewne z tego, że na nikoniarzach chce porządku w dziale o Sony i ośmielam się także kwestionować wyższość Sony nad wszystkimi innymi systemami. Zaczynam podzielać zdanie, że Sony to chyba stan umysłu. Ciekawe, ze tu potrafiłeś założyć watek o aparatach Sony https://www.canon-board.info/threads...-A7CR-i-A7C-II , a na nikoniarzach awantura, że chcę by nie pisano wszystkiego w jednym tasiemcu. Wytknąłem ci to i co, mała osobista zemsta?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #326
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    Tylko chciałem napisać z kronikarskiego obowiązku i jakby ktoś szukał takiej informacji, moje R62 i samyang 85/1.4 hulają razem w parze aż miło patrzeć, firmware 1.1.1 w body i v.3 w szkle. Teraz trochę boję się aktualizować soft w body i być pionierem, co dalej Miłego!
    I to jest jakas cenna info dla potomnych

  7. #327
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2023
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    Tylko chciałem napisać z kronikarskiego obowiązku i jakby ktoś szukał takiej informacji, moje R62 i samyang 85/1.4 hulają razem w parze aż miło patrzeć, firmware 1.1.1 w body i v.3 w szkle. Teraz trochę boję się aktualizować soft w body i być pionierem, co dalej Miłego!
    Obiektyw (v.3) bez problemu współpracuje z aparatem po aktualizacji firmware do 1.1.2.

    Rojo, myślę jednak że ta informacja ma niski ładunek kronikarski. Pewnie na palcach naszych rąk moglibyśmy zliczyć fotografów w Polsce posiadających taki zestaw.

    Duża część osób nie łapie fenomenu tego szkła.
    Póki Samyang współpracuje bez problemu z body, nie zamieniłbym go na Canona RF85mm F1.2. Dwukrotnie wyższa waga Canona nie byłaby w stanie zrekompensować nieznacznego wzrostu jakości optycznej.
    Canon EOS R6 Mark II | Canon EOS R6 | Canon RF 14-35mm F4 L IS USM| Canon RF 16mm F2.8 STM | Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM | Tamron SP 35mm F/1.4 Di USD | Canon RF 50mm F1.8 STM | Samyang AF 85mm F1.4 RF | Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD

  8. #328
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez Pieknografia Zobacz posta
    Obiektyw (v.3) bez problemu współpracuje z aparatem po aktualizacji firmware do 1.1.2.
    Dzięki za info, zatem aktualizuję, na Twoją odpowiedzialność

    Cytat Zamieszczone przez Pieknografia Zobacz posta
    Póki Samyang współpracuje bez problemu z body, nie zamieniłbym go na Canona RF85mm F1.2. Dwukrotnie wyższa waga Canona nie byłaby w stanie zrekompensować nieznacznego wzrostu jakości optycznej.
    Ja bym zamienił jednak niemiej póki co zupełnie starcza i zadowolonym z niego, choć chyba różne egzemplarze się zdarzały z tego co czytam. Mój jest bardzo ok. Tym bardziej ze świadomością nabycia go za niecałe 2800 czyli prawie 1/5 ceny canona...

Strona 33 z 33 PierwszyPierwszy ... 23313233

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •