Strona 10 z 33 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 328

Wątek: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Test na optycznych pokazuje potężną różnicę rozdzielczości między centrum i brzegiem:
    https://www.optyczne.pl/482.4-Test_o...87_obrazu.html
    No i jest robiony w konwencji MTF50 na body A7RII
    To prawda.

    Różne portale powołują się na ten sam sprzęt i tą samą metodę pomiaru a wyniki mają różne. Diabeł tkwi w szczegółach pewno.
    Zostaje więc porównywać sprzęt w ramach tego samego portalu albo korzystać z portalu typu
    https://www.cameralabs.com/camera-reviews/
    gdzie można samemu "ocznie" dokonywać oceny bo w sumie oto przecież chodzi co widzimy na zdjęciach.

    jp

    PS
    Sigma pokazuje 2 wykresy MTF (projektowe, teoretyczne, dla "pełnej dziury").
    Jeden wynikający z własności użytych soczewek i z konstrukcji geometrycznej obiektywu
    a drugi z (dodatkowych) ograniczeń wynikających z dyfrakcji, np
    https://www.sigma-global.com/en/lens...20_85_14/data/
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-09-2020 o 11:46
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #92
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Test na optycznych pokazuje potężną różnicę rozdzielczości między centrum i brzegiem:
    https://www.optyczne.pl/482.4-Test_o...87_obrazu.html
    No i jest robiony w konwencji MTF50 na body A7RII
    na temat samego 85 RF samyanga nie zabieralem glosu , jako ze go nigdy nawet nie widzialem z bliska.
    Zauwazylem jedynie , ze nie Jest mozliwym by obiektyw osiagal taka sama rozdzielczosc na brzegu jak w Centrum - co do zasady.

    aby pomiary cos takiego wykazaly , to obiektyw musialby lepiej rysowac na brzegach niz w Centrum , wowczas obraz rozmycia na powierzchni matrycy bylby porownywalny w Centrum i na brzegu ( przy tej stosowanej metodzie pomiarowej)

    ale z wykresu optycznech wynika, ze w Centrum jest to obiektyw wybitny , wyjatkowy ( max rozdzielczosci dla 2,8) , zas na brzegu - dobry ( max dla 5,6)

    przed laty obiektywy stosowane do dzisiaj i lubiane , uznawane za dobre jak np 100/2.0 canona osiagal max w Centrum dla ok 5,6.
    ( tzn ten samyang bedzie mial porownywalna rozdzielczosc na brzegach jak 100/2,0 w Centrum , gdyby mierzyc dokladnie ta sama matryca)

    wykres rozdzielczosci , wprawdzie nie mowi wszystkiego o obiektywie , ale mozna powiedziec ze jest to obiektyw pod tym wzgledem znakomity.

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Pod spodem mała recenzja Samyanga 85RF. Jak widać uszczelnienia fajnie działają, budowa i parametry optyczne są ok.
    https://www.youtube.com/watch?v=XZXxptGM7XY&t=923s

    Jest jednak małe ALE...
    Pod filmem chłopak daje paczkę zdjęć do pobrania. Ściągnąłem portrety. I na niektórych niestety widać przesadne wyostrzanie na oczach. Nie dlatego, że samyangowi tej ostrości brakuje. Powód to lekkie nietrafienie AF-u. To samo jednak czasami spotykam również z L-kami RF. Na gęstej matrycy R5 widać to jeszcze bardziej. Bywa więc, że i ten zaebisty eyeAF 2-giej generacji z R5 za 22k zł (+obiektyw) w prostych, statycznych scenach, w dobrym świetle też się myli

    Wracając do samego szkła. Od dłuższego czasu jest już na bagnecie Sony i w zasadzie wszędzie w sieci ludzie są zadowoleni i chwalą. W zasadzie CB to pierwsze miejsce gdzie trafiłem na negatywne opinie dotyczące ostrości, czy bokehu
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 12-09-2020 o 17:48
    Miłego dnia
    moja www

  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Pod spodem mała recenzja Samyanga 85RF. Jak widać uszczelnienia fajnie działają, budowa i parametry optyczne są ok.
    https://www.youtube.com/watch?v=XZXxptGM7XY&t=923s

    Jest jednak małe ALE...
    Pod filmem chłopak daje paczkę zdjęć do pobrania. Ściągnąłem portrety. I na niektórych niestety widać przesadne wyostrzanie na oczach. Nie dlatego, że samyangowi tej ostrości brakuje. Powód to lekkie nietrafienie AF-u. To samo jednak czasami spotykam również z L-kami RF. Na gęstej matrycy R5 widać to jeszcze bardziej. Bywa więc, że i ten zaebisty eyeAF 2-giej generacji z R5 za 22k zł (+obiektyw) w prostych, statycznych scenach, w dobrym świetle też się myli

    Wracając do samego szkła. Od dłuższego czasu jest już na bagnecie Sony i w zasadzie wszędzie w sieci ludzie są zadowoleni i chwalą. W zasadzie CB to pierwsze miejsce gdzie trafiłem na negatywne opinie dotyczące ostrości, czy bokehu
    Niepełne ostrości wynikają z rozrzutu systemu AF ustawienia ostrości, po prostu jakiś rozrzut zawsze jest także przy statycznych zdjęciach ze statywu i samowyzwalaczem.
    Na to składają się zarówno dokładność jak i algorytm w body jak i dokładności część systemu AF w obiektywie
    Dla matryc np. 24 Mipx, przy oglądzie 1:1 było to mało widoczne ale przy dużej ilości pikseli już widać.
    Przy dalszym wzroście Mpix dokładność/powtarzalność wyznaczania odległości/ostrości AF będzie musiało być udoskonalone.

    Gdy mi zależy na ostrości na zdjęciu to robię/powtarzam kilka razy.

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Oficjalny wykres przebiegu kontrastu dla 10 i 30 lp/mm podawany przez Samyanga dla bagnetu FE:
    https://www.samyanglens.com/en/produ...ew.php?seq=418
    wykazuje spadek ostrości na brzegu kadru co jest oczywiste dla każdego szkła. Jest to zgodne z prezentowanym na ephozine rozkładem dla bagnetu RF.

    Natomiast brak różnicy między centrum i brzegiem jest nierealny. Coś w tym teście dla FE pomylono. Wygląda to to tak jakby ktoś uśrednił wyniki z centrum i brzegu.
    Różnice wykresów/wyników testów dla AF 85mm f/1.4 EF pomiędzy optyczne i epotozine są chyba do wytłumaczenia.

    Na stronie producenta są wykresy z etapu projektowania obiektywu dla "pełnej dziury" kontrastu i rozdzielczości obrazu/światła padającego na matrycę
    Na epotozine to odpowiedź/obraz z matrycy 24 Mpix
    Na optyczne to wynik z matrycy 42 Mpix pod którą obiektyw mógł obiektyw być projektowany.

    Gdyby w testach na epotozine to matryca ograniczała rozdzielczość to brak wysokich wyników w środku matrycy czyli mała różnica pomiędzy środkiem a brzegiem byłaby wytłumaczalna

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-09-2020 o 18:51
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #95

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Pod spodem mała recenzja Samyanga 85RF. Jak widać uszczelnienia fajnie działają, budowa i parametry optyczne są ok.
    https://www.youtube.com/watch?v=XZXxptGM7XY&t=923s

    Jest jednak małe ALE...
    Pod filmem chłopak daje paczkę zdjęć do pobrania. Ściągnąłem portrety. I na niektórych niestety widać przesadne wyostrzanie na oczach. Nie dlatego, że samyangowi tej ostrości brakuje. Powód to lekkie nietrafienie AF-u. To samo jednak czasami spotykam również z L-kami RF. Na gęstej matrycy R5 widać to jeszcze bardziej. Bywa więc, że i ten zaebisty eyeAF 2-giej generacji z R5 za 22k zł (+obiektyw) w prostych, statycznych scenach, w dobrym świetle też się myli

    Wracając do samego szkła. Od dłuższego czasu jest już na bagnecie Sony i w zasadzie wszędzie w sieci ludzie są zadowoleni i chwalą. W zasadzie CB to pierwsze miejsce gdzie trafiłem na negatywne opinie dotyczące ostrości, czy bokehu
    Czy do statycznych scen wyłączasz stabilizację? Może ta nieostrość w scenach statycznych jest spowodowana "wachlowaniem" stabilizowanej matrycy? Jeżeli masz rzekę pewną jak statyw, to może się zdarzyć.

  6. #96
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Czy do statycznych scen wyłączasz stabilizację? Może ta nieostrość w scenach statycznych jest spowodowana "wachlowaniem" stabilizowanej matrycy? Jeżeli masz rzekę pewną jak statyw, to może się zdarzyć.
    O to musisz już zapytać autora tego filmu.

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  7. #97
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Czy do statycznych scen wyłączasz stabilizację? Może ta nieostrość w scenach statycznych jest spowodowana "wachlowaniem" stabilizowanej matrycy? Jeżeli masz rzekę pewną jak statyw, to może się zdarzyć.
    w takim prztypadku caly obraz bylby niostry wskutek poruszenia. jesli Maximum ostrosci orzypada poza spodziewna plaszczyzna ostrzenia ( np oczy) to nie jest to kwestia stabiizacji. Zreszta to mialoby zaczenie tylko na dlugich czasach naswietlenia.

  8. #98
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Czy do statycznych scen wyłączasz stabilizację? Może ta nieostrość w scenach statycznych jest spowodowana "wachlowaniem" stabilizowanej matrycy? Jeżeli masz rzekę pewną jak statyw, to może się zdarzyć.
    To po prostu trzeba/łatwo sprawdzić dla konkretnego zestawu, na swoim to zrobiłem.

    Statyw, samowyzwalacz, A7R3, Sigma 85mm na f/1.4 i t około 1 sec, po 10 zdjęć "muru" z IBIS ON i IBIS OFF, przed każdym rozostrzenie
    W każdym zestawie wybierałem (na ekranie 1:1) najostrzejsze i najmniej ostre i je porównałem pomiędzy zestawami.

    Przy moim zestawie nie widać wpływu IBIS na pogorszenie ustawiania/uzyskania ostrości przez AF
    Ale przy innym zestawie tak być nie musi

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 13-09-2020 o 11:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #99
    Początki nałogu Awatar Flanel
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    44
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jak wrażenia? AF, ostrość, bokeh, jakieś zwiechy? Jeśli to nie problem wrzuć proszę jakieś zdjęcia

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Już wcześniej pisałem i wrzucałem zdjęcia, ale raczej nikomu nie przypadły go gustu, i uznano obiektyw za beznadziejny.
    A ja wyrosłem z prób udowadniania komuś swoich racji, i mam to gdzieś ;-)

    Mój egzemplarz z Cyfrowe.pl chodzi bardzo dobrze, nie ma zwiech, słynnych flar też nie łapie choć czasem się staram.

    Bałem się że ostrość na 1.4 mnie zawiedzie ( w kontekście 6Dmk2 z Sigma Art 85 1,4 ) ale pozytywnie się rozczarowałem, i jest tylko ciut bardziej miękko

    https://imgur.com/YJH4J4X

    Moja rada - nie słuchaj się nikogo, olej filmy i wykresy, tylko w miarę możliwości sam sprawdź. Kup wysyłkowo i ew. oddaj. Albo idź do sklepu.

    Moja odosobniona opinia na razie ( po miesiącu i 6 sesjach ) jest taka. Bokeh jest zwyczajny, ostrość bardzo przyzwoita, prędkość działania w/g mnie b. dobra. Kolory/kontrast słabsze niż w Sigmie, ale paradoksalnie lepiej mi się to potem obrabia w LR. To wszystko w zestawieniu z rozmiarem, wagą, ceną sprawia że nie żałuję zakupu.

  10. #100
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Dzięki!
    Miłego dnia
    moja www

Strona 10 z 33 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •