Strona 15 z 33 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 328

Wątek: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

  1. #141
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Cena obiektywu Samyang AF 85mm f/1.4 RF jest absurdalna w odniesieniu do jego osiągów. Nie powinien kosztować więcej niż 1.500 zł.

    Dla przykładu pełnoklatkowy Viltrox AF 85mm f1.8 STM pod Sony i Niona Z kosztuje 1.800 zł. Można ?
    https://f43.pl/viltrox-obiektywy/552...400301847.html
    Tak jak sam napisałeś viltrox jest pod Sony i Nikona. Jak wyjdzie pod Canona RF to cena samyanga też pewnie poleci. Na razie nie ma konkurencji.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #142
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    To nie jest chińczyk? Coś jak klony yougnuo 85 1.8. Szkoda że nie ma na RF, testowałbym


    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Tak jak sam napisałeś viltrox jest pod Sony i Nikona. Jak wyjdzie pod Canona RF to cena samyanga też pewnie poleci. Na razie nie ma konkurencji.
    To, że brak jest konkurencji nie jest powodem aby kupować byle co (czytaj Samyanga
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #143
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Ja zapłaciłem za Samyanga 2500 zł i w porównaniu do ceny za szkło Canona, uważam że to dobry stosunek ceny do jakości

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  4. #144
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    https://www.youtube.com/watch?v=BAqd96LYf2M

    --- Kolejny post ---



    To, że brak jest konkurencji nie jest powodem aby kupować byle co (czytaj Samyanga
    Nie będę polemizował, bo nie mam tego szkła, ale jestem na 2 dużych grupach na fb i tam wszyscy, którzy kupili są zachwyceni tym obiektywem. Oczywiście, że ci od 85/1.2RF są w jeszcze większym zachwycie, ale ... wiadomex
    Miłego dnia
    moja www

  5. #145
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Ja zapłaciłem za Samyanga 2500 zł i w porównaniu do ceny za szkło Canona, uważam że to dobry stosunek ceny do jakości

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ale , że napisałeś jakości Sorki https://www.youtube.com/watch?v=Sp_cY4b0hG4 co kto lubi

    Dobry stosunek jakości do ceny to ma raczej topowa Sigma 85mm f/1,4 DG DN
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #146
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Ja zapłaciłem za Samyanga 2500 zł i w porównaniu do ceny za szkło Canona, uważam że to dobry stosunek ceny do jakości

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Możesz coś napisać o pracy AF w różnych trybach? o skuteczności, szybkości itd.??
    Miłego dnia
    moja www

  7. #147
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Nie będę polemizował, bo nie mam tego szkła, ale jestem na 2 dużych grupach na fb i tam wszyscy, którzy kupili są zachwyceni tym obiektywem. Oczywiście, że ci od 85/1.2RF są w jeszcze większym zachwycie, ale ... wiadomex
    A słyszałeś kiedykolwiek, aby ktoś kto zapłacił 2,5-3k zł za szkło pisał, że się rozczarował Zależy, czego oczekuje się od szkła PF 126p też da się jeździć

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Możesz coś napisać o pracy AF w różnych trybach? o skuteczności, szybkości itd.??
    Bo przecież jakość optyczna , wady optyczne , CA, flary i brak kontrastu pod światło oraz bokeh to zupełnie nieistotne sprawy przy portretówce
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #148
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A słyszałeś kiedykolwiek, aby ktoś kto zapłacił 2,5-3k zł za szkło pisał, że się rozczarował Zależy, czego oczekuje się od szkła PF 126p też da się jeździć

    --- Kolejny post ---



    Bo przecież jakość optyczna , wady optyczne , CA, flary i brak kontrastu pod światło oraz bokeh to zupełnie nieistotne sprawy przy portretówce
    Andrzeju kupiłem również 50' ke Canona RF i powiem szczerze że Samyang bije to szkło na głowę... nie ma co nawet porównywać bokehu i plastyki obrazu.

    Samyang od pełnej dziury świetnie sobie radzi z ostrością, nie ma żadnego problemu z AF , EyeAf itd.
    Wiadomo można kupić obiektyw za 20 tysięcy złotych... mnie akurat na to nie stać i napewno nie mam myśli, że jak wydałem 2500 zł na obiektyw to zaciskam zęby i udaje że to był dobry wybór.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  9. #149
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Możesz coś napisać o pracy AF w różnych trybach? o skuteczności, szybkości itd.??
    Szybkość Af naprawdę działa w porządku... momentalnie łapie ostrość a przy śledzeniu z funkcją detekcji oka naprawdę działa to super.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  10. #150
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ale , że napisałeś jakości Sorki https://www.youtube.com/watch?v=Sp_cY4b0hG4 co kto lubi

    Dobry stosunek jakości do ceny to ma raczej topowa Sigma 85mm f/1,4 DG DN
    A czy inne szkła z praca pod słońce nie mają takich wad? Uważam że w takich warunkach używa się osłony przeciwsłonecznej która mocno ogranicza występowanie takich flar.

    Robiłem zdjęcia w podobnych warunkach ( soczewka nie była skierowana bezpośrednio w stronę słońca) ale z dedykowaną osłoną i nie zauważyłem żadnych flar

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Strona 15 z 33 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •