Strona 16 z 33 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 328

Wątek: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

  1. #151
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Andrzeju kupiłem również 50' ke Canona RF i powiem szczerze że Samyang bije to szkło na głowę... nie ma co nawet porównywać bokehu i plastyki obrazu.
    Dziwne gdyby było inaczej, bo ta 50 to rembrandowana konstrukcja sprzed 6 lat z najniższej póki

    P L A S T Y K A ! Przewracam się, GDY słyszę to słowo w fotografii

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta

    Robiłem zdjęcia w podobnych warunkach ( soczewka nie była skierowana bezpośrednio w stronę słońca) ale z dedykowaną osłoną i nie zauważyłem żadnych flar
    Jeśli nie kierowałeś obiektywu przednią soczewką w stronę słońca (to napisałeś) to przepraszam, ale w jaki sposób miałyby powstać flary ? Czyli słońce miałeś za plecami ?

    Po takich właśnie wypowiedziach się przewracam, bo ja robię zdjęcia pod słońce mając je w kadrze i to właśnie całe to halo
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-03-2021 o 12:48
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #152
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dziwne gdyby było inaczej, bo ta 50 to rembrandowana konstrukcja sprzed 6 lat z najniższej póki

    ps.
    z ciekawości zapytam... co robiłeś s szkole na lekcjach plastyki ? Pytanie retoryczne Przewracam się jak słyszę to słowo w fotografii

    --- Kolejny post ---



    Jeśli obiektywu nie kierowałeś przednią soczewką w stronę słońca (to napisałeś) to przepraszam, ale w jaki sposób miałyby powstać flary ? Czyli słońce miałeś za plecami ?

    Po takich właśnie wypowiedziach się przewracam, bo ja robię zdjęcia pod słońce mając je w kadrze i to właśnie całe to halo
    Napisałem że robiłem zdjęcia w podobnych warunkach jak na filmie który załączyłes, czyli słońce było przednio boczne a osłona zapobiegala wpadaniu promieni na soczewkę ... Nie wiem ale odnoszę wrażenie że specjalnie próbujesz zrobić ze mnie idiotę...

    Zapytam Cię jeszcze tylko o jedna kwestię, czy tylko sprzęt za grube pieniądze może robić dobre jakościowo zdjęcia?


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 26-03-2021 o 12:49

  3. #153
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Napisałem że robiłem zdjęcia w podobnych warunkach jak na filmie który załączyłes, czyli słońce było przednio boczne a osłona zapobiegala wpadaniu promieni na soczewkę ... Nie wiem ale odnoszę wrażenie że specjalnie próbujesz zrobić ze mnie idiotę...

    Zapytam Cię jeszcze tylko o jedna kwestię, czy tylko sprzęt za grube pieniądze może robić dobre jakościowo zdjęcia?


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ad. zapytań 1 i 2 odpowiem, że w żadnym wypadku. Używam równolegle analogowych szkieł Zeissa Sonnara 135 mm, Tokiny 90 mm, Canona , itp. kosztującymi ułamek ceny obecnych konstrukcji i posiadają one tak dobre powłoki, że z powodzeniem można ich używać w każdych warunkach bez utraty kontrastu.

    Męczy mnie to, że niszowi producenci zaczynają windować ceny próbując równać się z natywnymi szkłami za miliony monet.

    Ale są firmy , które robią coś w tym temcie i chwała im za to: https://f43.pl/1254-7artisans?order=product.price.desc oraz https://viltroxstore.com/collections...a-lens/af-lens
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-03-2021 o 13:22
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #154

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    czy tylko sprzęt za grube pieniądze może robić dobre jakościowo zdjęcia?
    Jedno jest pewne, sprzętem za GRUBE pieniądze można seriami robić ostatnie gnioty. Nie wiem czy mam pecha czy jak, ale jeszcze nie widziałem naprawdę dobrych zdjęć z RF 85/1.2. Na tyle dobrych, żeby uzasadniały wydatek 14.000 zł. Same okropieństwa, które wszyscy widzieli już miliard razy. Ma to tę dobrą stronę, że człowiek przestaje gonić króliczka.

  5. #155
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez bzdura1979 Zobacz posta
    Jedno jest pewne, sprzętem za GRUBE pieniądze można seriami robić ostatnie gnioty. Nie wiem czy mam pecha czy jak, ale jeszcze nie widziałem naprawdę dobrych zdjęć z RF 85/1.2. Na tyle dobrych, żeby uzasadniały wydatek 14.000 zł. Same okropieństwa, które wszyscy widzieli już miliard razy. Ma to tę dobrą stronę, że człowiek przestaje gonić króliczka.
    Dokładnie tak! Gdybym miał ciśnienie na super jasne szkło (a nie mam) to na mocowanie RF kupiłbym np. 7 Artisans 50mm f1.05 za 2k zł a nie za 15k zł

    Osobiście uważam (to tylko moja opinia), że kupowanie szkieł z f/1.2 jest przereklamowane (używałem kilka z różnych systemów (manualne i AF). Wystarczające jest f/1.4 a już idealnym kompromisem wielkość vs cena jest f/1.8.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #156
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dokładnie tak! Gdybym miał ciśnienie na super jasne szkło (a nie mam) to na mocowanie RF kupiłbym np. 7 Artisans 50mm f1.05 za 2k zł a nie za 15k zł

    Osobiście uważam (to tylko moja opinia), że kupowanie szkieł z f/1.2 jest przereklamowane (używałem kilka z różnych systemów (manualne i AF). Wystarczające jest f/1.4 a już idealnym kompromisem wielkość vs cena jest f/1.8.
    Od jakiegoś czasu mamy też Canona 85/f2 RF. Podoba ci się jego rozmycie, to jak rysuje?
    Miłego dnia
    moja www

  7. #157
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu mamy też Canona 85/f2 RF. Podoba ci się jego rozmycie, to jak rysuje?
    Jak dla mnie to, to co widać w nieostrościach Canona 85/f2 RF to dramat. Zaznaczyłem strzałkami. Podobnie ostry i "nerwowy" bokeh ma Fujinon XF 35 f/1.4 i dlatego rozstałem się z nim bez żalu. Taki ostry bokeh mają stare nieskorygowane Takumary sprzed kilkudziesięciu lat.

    Widać to bardzo za głową po stronie prawej na blikach drzewa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ldZou1n.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	721,4 KB
ID:	6055

    Po lewej RF 85 1.2 domknięty do F2 a po prawej RF 85/f2 - dramat

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sVog0ui.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	294,8 KB
ID:	6056

    https://petapixel.com/2020/11/06/len...m-f-1-2-l-usm/
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-03-2021 o 21:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #158

    Domyślnie Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    A jak zdjęcia portretowe tym cykacie to dobrze rozmywa tło?

  9. #159
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jak dla mnie to, to co widać w nieostrościach Canona 85/f2 RF to dramat. Zaznaczyłem strzałkami. Podobnie ostry i "nerwowy" bokeh ma Fujinon XF 35 f/1.4 i dlatego rozstałem się z nim bez żalu. Taki ostry bokeh mają stare nieskorygowane Takumary sprzed kilkudziesięciu lat.

    Widać to bardzo za głową po stronie prawej na blikach drzewa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ldZou1n.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	721,4 KB
ID:	6055

    Po lewej RF 85 1.2 domknięty do F2 a po prawej RF 85/f2 - dramat

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sVog0ui.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	294,8 KB
ID:	6056

    https://petapixel.com/2020/11/06/len...m-f-1-2-l-usm/
    No właśnie często te obiektywy, które mają f1.4 mają zwyczajnie ładniejsze rozmycie nawet przymknięte do F2. Dlatego je kupujemy do portretu. Niekoniecznie chcemy fotografować wszystko i zawsze na F1.4.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #160
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jak dla mnie to, to co widać w nieostrościach Canona 85/f2 RF to dramat.
    Tym bardziej się cieszę że mam tego Samyanga

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Strona 16 z 33 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •