Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: starsze skanery - CanoScan

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    2

    Domyślnie starsze skanery - CanoScan

    Czy zna ktoś może jakieś źródło akcesoriów do starszych modeli skanerów Canona? Takich sprzed 15-20 lat, np. 9950F? Ewentualnie zamienników?
    Stoi nieużywany skaner, a mógłby jeszcze popracować.
    T69

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: starsze skanery - CanoScan

    Trochę z innej beczki: czy jesteś w stanie uruchomić ten skaner pod windą 10?
    Pytam, bo mam skaner epsona (specjalnie z małej litery ), całkiem dobry technicznie, ale od windy 7 nie ma do niego oficjalnych sterowników, a epson zachęca do kupna softu zewnętrznej firmy za pieniądze większe niż za nowy skaner. (Chodzi o skanery płaskie). Takie gnojki.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: starsze skanery - CanoScan

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Trochę z innej beczki: czy jesteś w stanie uruchomić ten skaner pod windą 10?
    Pytam, bo mam skaner epsona (specjalnie z małej litery ), całkiem dobry technicznie, ale od windy 7 nie ma do niego oficjalnych sterowników, a epson zachęca do kupna softu zewnętrznej firmy za pieniądze większe niż za nowy skaner. (Chodzi o skanery płaskie). Takie gnojki.
    Stare skanery daje się w zasadzie obsłużyć tylko za pomoca Vuescan. Jak są na scsi to kolejny problem to sterowniki do karty oraz samo złącze (PCI np).

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: starsze skanery - CanoScan

    No właśnie mam na myśli Vuescan. Ale jak chcesz kupić pełną wersję, to jest to już zbliżasz się do ceny nowego skanera. A epson na swojej stronie bezczelnie pisze, że skaner jest ok, ale sterowniki ma Vuescan. Najlepsze, że pod Mac'iem nie ma problemu.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: starsze skanery - CanoScan

    Ja obecnie używam CanoScan 8800F pod Win7, ale pożyczany kilka razy bez problemu sam się instalował i działał pod 10. Nie mogę odpowiedzieć nt. 9950, bo właśnie między innymi zasilacza do jego odpalenia poszukuję, oprócz tego ramek (przede wszystkim tej od negatywów 35 mm). Wydaje mi się, że w którymś z wątków na tym forum jest podobny temat - akcja z uruchamianiem skanera pod 10 przez edycję jakichś plików zakończona sukcesem. Może tam znajdziesz jakąś podpowiedź.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •