Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 58

Wątek: Marudzenia o cropie w 4k - wątek zbiorczy

  1. #41
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: eos-250d video zawiera tylko malutki wycinek obrazu czyli wymuszony crop 3 krot

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Może na papierze matryce Canona są zacofane ale zdjęcia z tych matryc bronią się i to nieźle. Miałem 2 puszki Soniaka i ergonomia pozostawiała wiele do życzenia, system stabilizacji padał niedługo po zakończeniu gwarancji i w obydwu puszkach wyświetlacza były w bardzo złym stanie. Canon po kilku latach wygląda jak nowy, ale to szczegóły. Ja z przyjemnością wróciłem do Canona. Jeżeli chodzi o RF to nie jest to drogi system a nawet powiedziałbym, że stosunkowo tani jak na nowość i parametry. Obiektywy na premierze miały ceny porównywalne z premierami EF, puszki tańsze niż odpowiedniki w lustrach. Tutaj biadolą na film w Canonie a na Nikonie marzą o filmowaniu jak w Canonie
    R i RP nie sa drogie - to fakt , ale obiektywy RF pod wzgledem ceny to avangarda .
    Akurat ja z nieco mniejszym DR canona problemow nie mam , gdyz nie ma takiego DR jeszcze w zadnym aparacie , ktory by mnie zadowolil bez reszty , wiec wszystko jedno - w kazdym bedzie mi brakowac zakresu . ergonomia - zgoda . Ala je pisalem o matrycy - to nic nowego pod tym wzgledem ,sony od ok siedmu lat gra pierwszy skrzypce na rynku.

    Faktem w moim przypadku jest , ze jesli obrabiam zdjecia z canona to czesto nadal opada mi szczeka - ciagle mnie zaskakuje jakoscia koloru , detalu.Jest ladniej niz sie spodziewalem. Aparat jest tak dobry jak na to pozwala Software , mam wrazenie , ze dla matryc DP nie ma tak dobrych wolarek jak dla starszych , stad odnosze wrazenie , ze 6d daje obraz moze nawet ladniejszy niz R , RP i wydaje mi sie , ze to nie tyle wina matryc co wlasnie Software.
    Moze trzeba sie przyzwyczaic?

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: eos-250d video zawiera tylko malutki wycinek obrazu czyli wymuszony crop 3 krot

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    R i RP nie sa drogie - to fakt , ale obiektywy RF pod wzgledem ceny to avangarda .
    Akurat ja z nieco mniejszym DR canona problemow nie mam , gdyz nie ma takiego DR jeszcze w zadnym aparacie , ktory by mnie zadowolil bez reszty , wiec wszystko jedno - w kazdym bedzie mi brakowac zakresu . ergonomia - zgoda . Ala je pisalem o matrycy - to nic nowego pod tym wzgledem ,sony od ok siedmu lat gra pierwszy skrzypce na rynku.

    Faktem w moim przypadku jest , ze jesli obrabiam zdjecia z canona to czesto nadal opada mi szczeka - ciagle mnie zaskakuje jakoscia koloru , detalu.Jest ladniej niz sie spodziewalem. Aparat jest tak dobry jak na to pozwala Software , mam wrazenie , ze dla matryc DP nie ma tak dobrych wolarek jak dla starszych , stad odnosze wrazenie , ze 6d daje obraz moze nawet ladniejszy niz R , RP i wydaje mi sie , ze to nie tyle wina matryc co wlasnie Software.
    Moze trzeba sie przyzwyczaic?
    Nie znam archiwalnej ceny np. EF 85 1,2 ale w tej chwili RF 85 1,2 to 3 tys $. Przy mocniejszej złotówce mielibyśmy 8-9tys zł a nie 12 tys. EF 85 1,2 debiutował pewnie w okolicach 10tys. Ceny w $ są ok, niestety zarabiam w zł.

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: eos-250d video zawiera tylko malutki wycinek obrazu czyli wymuszony crop 3 krot

    o ile pamietam kosztowal w europie cos ok 1200 euro- to nie bylo malo, ale 2 razy mniej niz aktualnie.
    zarobki w ostatnich latach targanych od czasu do czasu przez kryzys sie nie podwoily w tym czasie.
    relatywnie jest drozej.

    3000 usd czyli w europie 3000 euro za stalke to barbarzynstwo. Mysle, ze to niemoralne.
    Chyba wolalbym przekazac te pieniadze potrzebujacym w afryce , by w ten sposob kogos uratowac przed smiercia glodowa niz kupic sobie taka zabawke.

    Ile zdjec komercyjnych trzeba zrobic akurat tym obiektywem , zeby sie zwrocil ?

  4. #44
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: eos-250d video zawiera tylko malutki wycinek obrazu czyli wymuszony crop 3 krot

    Lada tydzień w sprzedaży smayang RF 85 1.4 AF czyli 1/4 wagi i ceny RF 85 1.2 a optycznie to samo

  5. #45
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: eos-250d video zawiera tylko malutki wycinek obrazu czyli wymuszony crop 3 krot

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    o ile pamietam kosztowal w europie cos ok 1200 euro- to nie bylo malo, ale 2 razy mniej niz aktualnie.
    zarobki w ostatnich latach targanych od czasu do czasu przez kryzys sie nie podwoily w tym czasie.
    relatywnie jest drozej.

    3000 usd czyli w europie 3000 euro za stalke to barbarzynstwo. Mysle, ze to niemoralne.
    Chyba wolalbym przekazac te pieniadze potrzebujacym w afryce , by w ten sposob kogos uratowac przed smiercia glodowa niz kupic sobie taka zabawke.

    Ile zdjec komercyjnych trzeba zrobic akurat tym obiektywem , zeby sie zwrocil ?
    Cena dla "normalnych" ludzi kosmiczna.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Lada tydzień w sprzedaży smayang RF 85 1.4 AF czyli 1/4 wagi i ceny RF 85 1.2 a optycznie to samo
    Nie śledzę nowości i nie wiem czy to o ten sam obiektyw chodzi ale optyczne przetestowało Samyang AF 85 mm f/1.4 FE/RF w połowie zeszłego roku. Już wtedy podsumowali test: Trzeba dziękować producentom niezależnym za to, że są i dostarczają dobre obiektywy w normalnych cenach, bo producenci firmowi, wraz z rozwojem nowych systemów, z cenami wprowadzanych na rynek obiektywów wchodzą na kolejne poziomy absurdu…

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: eos-250d video zawiera tylko malutki wycinek obrazu czyli wymuszony crop 3 krot

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Lada tydzień w sprzedaży smayang RF 85 1.4 AF czyli 1/4 wagi i ceny RF 85 1.2 a optycznie to samo
    No i jest jeszcze C85/1.4L IS za 6k PLN.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #47
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: eos-250d video zawiera tylko malutki wycinek obrazu czyli wymuszony crop 3 krot

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Nie znam archiwalnej ceny np. EF 85 1,2 ale w tej chwili RF 85 1,2 to 3 tys $. Przy mocniejszej złotówce mielibyśmy 8-9tys zł a nie 12 tys. EF 85 1,2 debiutował pewnie w okolicach 10tys. Ceny w $ są ok, niestety zarabiam w zł.
    Cena za obiektyw Canon EF 85mm f/1.2L II USM w roku jego premiery (2006) wynosiła $2,099 (€2,049). Dolar stał wtedy najwyżej po 3,30 PLN, euro stało najwyżej po 4,11 PLN. Stawka podatku VAT do końca roku 2010 wynosiła 22%. Czyli ceny z 22% VAT wynosiły odpowiednio 6926,70 PLN (z USD do PLN) + 1523,87 PLN (22% VAT) = 8450,57 PLN, oraz 8421,39 PLN (z EUR do PLN) + 1852,71 PLN (22% VAT) = 10274,10 PLN

    Źródło:

    https://www.the-digital-picture.com/...s-release.aspx

    https://www.nbp.pl/kursy/Archiwum/ar...tab_a_2006.xls

    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pol...E-7531146.html

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: eos-250d video zawiera tylko malutki wycinek obrazu czyli wymuszony crop 3 krot

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Cena za obiektyw Canon EF 85mm f/1.2L II USM w roku jego premiery (2006) wynosiła $2,099 (€2,049). Dolar stał wtedy najwyżej po 3,30 PLN, euro stało najwyżej po 4,11 PLN. Stawka podatku VAT do końca roku 2010 wynosiła 22%. Czyli ceny z 22% VAT wynosiły odpowiednio 6926,70 PLN (z USD do PLN) + 1523,87 PLN (22% VAT) = 8450,57 PLN, oraz 8421,39 PLN (z EUR do PLN) + 1852,71 PLN (22% VAT) = 10274,10 PLN

    Źródło:

    https://www.the-digital-picture.com/...s-release.aspx

    https://www.nbp.pl/kursy/Archiwum/ar...tab_a_2006.xls

    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pol...E-7531146.html
    Dzięki za te dane. Wydawałoby się, że taniej było, ale... średnia krajowa w 2006 roku to 2,5 tys więc trzeba było na obiektyw pracować 3,6 miesiąca. Obecnie mamy średnią 5 tys, więc na obiektyw musimy pracować 2,4 miesiąca

  9. #49
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Video Canon EOS R 4k nie ma 4k tak naprawdę to jest 2k Upscaled do 4k. Kłamstwo!

    Nie wiem czy widzieliście, ale znalazłem humorystyczny kanał na youtube jest wiele odcinków o Canonie.

    Polecam zobaczyć odcinek o 4k w Canonie:
    https://youtu.be/hDS_bP9LIcw?t=122


    Najgorsze, że to co tam jest przedstwione jest prawdą:

    Canon’s new 32MP APS-C sensor is pixel binning in 4K mode – and if that isn’t bad enough, it’s not even pixel binning at 3840 x 2160 resolution.

    You can argue about the ethics of putting a 4K badge on a camera like that.

    The actual resolution is closer to 2.8K and then upsampled.
    Ogólnie video z Canona, a konkurencja np.Sony czy Lumix to niebo a ziemia, oczywiście na niekorzyść Canona.
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 18-06-2020 o 20:43

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Video Canon EOS R 4k nie ma 4k tak naprawdę to jest 2k Upscaled do 4k. Kłamstwo

    EOS R nie jest fabrycznie wyposażony sensor APS-C 32 Mp do którego odnosi się Twój cytat:

    "Canon’s new 32MP APS-C sensor is pixel binning in 4K mode – and if that isn’t bad enough, it’s not even pixel binning at 3840 x 2160 resolution.
    You can argue about the ethics of putting a 4K badge on a camera like that.
    The actual resolution is closer to 2.8K and then upsampled."

    Wkleiłeś go już kiedyś w kontekście M6 mkII czyli dobrze wiesz do jakiego body się odnosi. Nie ma pomyłki tyko ściema.

    Ludziska kręcą różne filmiki i udowadniaja co chcą:
    https://www.youtube.com/watch?v=bwZ9tCcGNFw
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •