Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Aparat do zdjęc na aukcje internetowe

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Aparat do zdjęc na aukcje internetowe

    Myślę, że powinnaś pokazać zdjęcia które robisz i jakieś przykłady zdjęć, jakie byś chciała robić. Tylko wtedy można doradzić coś konkretnego.

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Aparat do zdjęc na aukcje internetowe

    Cytat Zamieszczone przez janinka915 Zobacz posta
    Niestety ale póki co nie stać mnie na dodatkowe lampy. Zdjęcia robie tylko na manekinie lub na płasko.
    Chciałabym chociaż w jakimś stopniu zbliżyć się do takiego efektu:
    https://www.patatam.com/_files/pictu.../2045605_1.jpg
    Z tego co zrozumiałem to masz już światła ciągłego 400W, zamień telefon na lustro, może być np. D90+35mm, pomyśl nad obróbką surowych plików z aparatu, presety ułatwiają sprawę, i spokojnie zbliżysz się do jakości zdjęcia które pokazałaś.
    Czy możesz pokazać zdjęcie na manekinie, które w tej chwili jesteś w stanie zrobić ?

  3. #23

    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Aparat do zdjęc na aukcje internetowe

    Mam dwa zwykłe softboxy z żarówkami 85w. Zestaw kupiony na Allegro jakiś czas temu. Wtedy wydawało mi się że to będzie dobry wybór, teraz wydaje mi się że wydałam nie potrzebnie pieniądze, a mogłam dołożyć i kupić lepsze oświetlenie. Wszystkie zdjęcia robię na ustawieniach manualnych. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200528_204046.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	8,03 MB
ID:	4662

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Aparat do zdjęc na aukcje internetowe

    na takie zabawy nie bedziesz miec czasu przy 100 zdjeciach na dzien.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	2,31 MB
ID:	4663

    troche praktyki , a zdjecia beda robic sie same. to powtarzalna czynnosc.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Aparat do zdjęc na aukcje internetowe

    Cytat Zamieszczone przez janinka915 Zobacz posta
    Mam dwa zwykłe softboxy z żarówkami 85w. Zestaw kupiony na Allegro jakiś czas temu. Wtedy wydawało mi się że to będzie dobry wybór, teraz wydaje mi się że wydałam nie potrzebnie pieniądze, a mogłam dołożyć i kupić lepsze oświetlenie.
    No i masz prawie to co trzeba, żeby zrobić układ z dwoma źródłami światła jak sugerują Koledzy. Rozumiem że softboxy mają tylko jedną oprawkę na żarówkę, więc włóż żarówki o różnej mocy i ustaw według schematu r_m. Manekin stoi spokojnie i nie narzeka - słabe światło nadrobisz wydłużeniem czasu naświetlania. Jedyne co musisz dodatkowo to postawić aparat (telefon) na statywie - to jest to "prawie".

    Myślę, że to sposób na najmniejsze wydatki w tej chwili, a jak zadziała to zdecydujesz co chcesz dokupić - może nawet plexi pod obcasy .
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 05-06-2020 o 17:36
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Aparat do zdjęc na aukcje internetowe

    Cytat Zamieszczone przez janinka915 Zobacz posta
    Mam dwa zwykłe softboxy z żarówkami 85w. Zestaw kupiony na Allegro jakiś czas temu. Wtedy wydawało mi się że to będzie dobry wybór, teraz wydaje mi się że wydałam nie potrzebnie pieniądze, a mogłam dołożyć i kupić lepsze oświetlenie. Wszystkie zdjęcia robię na ustawieniach manualnych.
    Robię dziennie 50-60 zdjęć produktów i obróbka po dobrym doświetleniu zdjęcia nie zajmuje długo a w sumie na tyle krótko, że nie skupiam zbyt wielkiej uwagi na różnice w oświetleniu zdjęcia. Jeżeli to 100 zdjęć różnych produktów to trochę tego jest ale wynika tez z tego to, że zajmujesz się tym zawodowo, więc pewnie masz na to cały dzień roboczy a to już tylko 12 zdjęć/h. Masz tylko 2 punkty świetlne a to widać na zdjęciu, tło za blisko manekina

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Aparat do zdjęc na aukcje internetowe

    tego typu powtarzalne zdjecia sa tak banalne , ze wystarcza do oswietlenia manekina wbudowana w aparacie lampka , a do podswietlenia tla , jesli zachodzi taka potrzeba ewentualnia prosta lampa reporterska . przede wszystkim nalezy zmienic aparat . Zdjecia odbiegaja poziomem od tego co mozna zobaczyc np na Amazon.
    nie chodzi tylko o to czy sa wystrczajaco dobre , ale takze o to by nie byly gorsze od innych.

    jesli zdjecie jest "dziadoskie " , odpycha to kupujacego . Wiernosc koloru tez jest b . wazna . Gdyby byla niezgodnosc , nalezy liczyc sie z wieksza liczba zwrotow rozczarowanych klientow.

    aparat to podstawa . Akurat Canon pod wzgledem oddania koloru cieszyl sie zawsze dobra opinia.


    Jesli to jest w ramach pracy zawodowej , to warto zadbac o swoje miejsce pracy , wygode , sprawnosc dzialania i koszty eksploatacji . To co zaproponowalas , jest wystrczajaco dobre , powiedzilbym nawet z pewnym zapasem.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Aparat do zdjęc na aukcje internetowe

    Cytat Zamieszczone przez janinka915 Zobacz posta
    Zdjęcia będą robione na płasko i na manekinie. Obecnie zdjecia robię smartfonem, posiadam tła, dwa softboxy 400w. Lekkie doświadczenie mam, mam wrażenie że zdjęcia ze smartfona nie dają takich efektów które by mnie satysfakcjonowały. Tło nie jest białe, częste problemy z odwzorowaniem kolorów odzieży, gubienie ostrości itd. Do tego dochodzi znikoma ilość opcji w trybie manualnym.
    Cytat Zamieszczone przez janinka915 Zobacz posta
    Mam dwa zwykłe softboxy z żarówkami 85w. Zestaw kupiony na Allegro jakiś czas temu. Wtedy wydawało mi się że to będzie dobry wybór, teraz wydaje mi się że wydałam nie potrzebnie pieniądze, a mogłam dołożyć i kupić lepsze oświetlenie. Wszystkie zdjęcia robię na ustawieniach manualnych.
    2x coś takiego? https://allegro.pl/oferta/zestaw-stu...iABEgJZnvD_BwE

    Musisz pokombinować z ustawieniem całości (softboxy plus manekin) tak, żeby pozbyć się cienia. Tego nie da się dokładnie wytłumaczyć na odległość, trzeba to zrobić samodzielnie. Przeważnie zaczyna się od odsunięcia fotografowanego obiektu od tła jeżeli stoi za blisko niego, tak jak Tom77 już tu wcześniej przytomnie zauważył. Należy też chyba zadbać o to, aby światło z softboxów było jedynym światłem w danym pomieszczeniu.

    * pobór mocy: 85W
    * wydajność: 400W
    * temperatura barwowa 5500K
    * strumień światła: 4900lm
    Jeżeli faktycznie trzyma taką temperaturę barwową (nie wiem jak to sprawdzić) to przydałaby się jakaś aplikacja do fotografowania na smartfona, która umożliwi ustawienie balansu bieli na taką samą temperaturę barwową i/lub robienie zdjęć na szarą kartę, oraz kontrolę pozostałych parametrów takich jak np. iso, czas naświetlania oraz korektę ekspozycji.

    Pod smartfony z iOS taką aplikacją jest np. ProCamera https://www.procamera-app.com/en/graycardcalibration/ Pod smartfony z Androidem z tego co widzę nie potrzebne są żadne wyspecjalizowane aplikacje, bo regulacja temperatury barwowej jest obecna w systemowej aplikacji obsługującej aparat https://gadgets.ndtv.com/mobiles/fea...atures-2227915
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 06-06-2020 o 13:16

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Aparat do zdjęc na aukcje internetowe

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta

    Jeżeli faktycznie trzyma taką temperaturę barwową (nie wiem jak to sprawdzić) to przydałaby się jakaś aplikacja do fotografowania na smartfona, która umożliwi ustawienie balansu bieli na taką samą temperaturę barwową i/lub robienie zdjęć na szarą kartę, oraz kontrolę pozostałych parametrów takich jak np. iso, czas naświetlania oraz korektę ekspozycji.
    Panowie dajcie sobie spokoj odnosnie fotografowania komorka.

    nie widzicie ze ten manekin ma zdeformowana Geometrie ?
    Nie widzicie ze mimo tego iz zdjecie jest duze i ma sporo pixeli nie ma w ogole widocznej faktury materialu ? Jakas sieczka .
    Komorka nie ma rozdzielczosci , nawet gdyby miala miliard pixeli, gdyz ogranicza ja rozdzielczosc obiektywu.

    kazda Rada odnosnie fotografowania komorka to podpowiadanie jak partaczyc robote. slowem dyletant udziela komus porad jak spieprzyc zdjecia.

    praca w ciaglym swietle odpowiadajacemu 800 - 1000 wat zarowym ( bedzie kilka tysiecy lumen) przez kilka godzin dziennie , pare razy w tygodniu to zaprogramowana choroba oczu i uniemozliwienie wykonywania takiej pracy w przyszlosci.

    co innego jesli ktos od czasu do czasu zrobi zdjecie gaciom , to i moze komorka , a co innego jesli robi sie to regularnie , masowo dluzszy czas. Stanowisko pracy winnno byc przemyslane tak by nie stanowic obciazenia dla fotografa.
    Krotko mowiac - komorka to najgorszy z mozliwach pomyslow - nie lepiej zmienic na lepszy ?

    Jesli chce poprawy zdjecia to w pierwszej kolejnosci nalezy zmienic aparat i warto przejsc na swiatlo blyskowe , gdyz bedzie tansze w eksploatacji i mniej uciazliwe dla oczu , ktore na Moment blysku sie zamyka.

    ps. taka moc jak do tej pory nie jest w ogole potrzebna - to niepotrzebne koszty i obciazenie oczu.
    aparat na statywie , 10 razy slabsze swiatalo i dluzszy czas naswietlenia - wynik bedzie Taki sam.
    to blad wmawianie , ze lampa musi byc mocna - tylko wowczas gdy sie fotografuje z reki lub motyw jest ruchomy- np "zywy" portret.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Aparat do zdjęc na aukcje internetowe

    @Bechamot ma całkowitą rację. Nie widzę możliwości pracy non stop w takich warunkach przy fotografii produktowej ze światłem ciągłym i tym bardziej przy żarówkach, czy też świetlówkach. Podobne zdanie mam na temat zdjęć produktowych robionych telefonem. Nie da się obejść niezniekształceń , zafarbów i przekłamania kolorów (kilka godzin pracy nad jednym zdjęciem) a pierwsze co zrobi klient - to zareklamuje taki produkt i będzie miał całkowitą rację, bo towar ze zdjęcia nie będzie zgodny z tym ze zdjęcia. O tym , że zdjęcia warto robić na żywych osobach potrafiących ładnie zaprezentować produkt też pisałem

    Tylko światło błyskowe, lustrzanka , dobrze dobrany obiektyw (aby nie było przerysowań) oraz poprawny WB dadzą powtarzalność i poprawność zdjęć.

    Serio, serio. Robiłem wielokrotnie zdjęcia z modelką z jedną lampą, blendą srebrną i aparatem fotograficznym "na gotowo" w salonie z ciuchami, gdzie wszystkie jpgi z aparatu od razu szły do właściciela ciuchów. Wszystko było naświetlone w punkt. 4 godziny zdjęć, wszystko bez poprawek i żadnej dodatkowej postprodukcji.

    ps. @janinka915 - zasadniczo to manekin stricte krawiecki na Twoim zdjęciu MZ https://www.canon-board.info/threads...=1#post1410208 słabo nadaje się do zdjęć produktowych, ale to moje zdanie bo używałem manekinów całościowych, które są dużo lepsze do prezentowania ubrań.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maenkin.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	4667

    BTW - ostatnio modna jest fotografia ubrań typu "duch" http://foto-produktowa.pl/fotografia-ubran-typu-duch/

    A o poprawnym oświetleniu pisałem na początku: https://www.canon-board.info/threads...=1#post1410159

    Tak na odstresowanie założyciela wątku Oczekiwania vs rzeczywistość
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3595b925e0b6c28b1e37a1e4911c7734.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	103,1 KB
ID:	4666
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-06-2020 o 09:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •