Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Publikacja zdjęć klienta w portfolio a pozew

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Publikacja zdjęć klienta w portfolio a pozew

    Mam pytanie jak robicie zdjęcia klientowi, to pytacie czy możecie je użyć w portfolio? czy macie taki zapis w umowie? Macie jakiś sposób na to? bo mam wiele świetnych zdjęć, ale nie pokazuje ich bo nie pytałem klienta, a potrzebuje więcej zdjęć w portfolio albo przynajmniej dodawać coś co jakiś czas

    może jakieś porady, sztuczki? nie koniecznie chodzi o śluby ale zdjęcia generalnie

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Publikacja zdjęć klienta w portfolio a pozew

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    Mam pytanie jak robicie zdjęcia klientowi, to pytacie czy możecie je użyć w portfolio? czy macie taki zapis w umowie? Macie jakiś sposób na to? bo mam wiele świetnych zdjęć, ale nie pokazuje ich bo nie pytałem klienta, a potrzebuje więcej zdjęć w portfolio albo przynajmniej dodawać coś co jakiś czas

    może jakieś porady, sztuczki? nie koniecznie chodzi o śluby ale zdjęcia generalnie
    Musisz mieć zgodę na publikację wizerunku fotografowanej osoby (najlepiej pisemną) -> https://fotoprawo.nikon.pl/2011/09/w...wykorzystanie/
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Publikacja zdjęć klienta w portfolio a pozew

    to wiem, ale chciałem jakieś triki marketingowe tak jak np kolega w poście niżej pisał, że daje zniżkę 10% jak się da zgodę na użycie wizerunku osobiście mi sie taki zapis nie podoba.
    Slyszełem różne pomysły. Macie coś żeby zachęcić ludzi do udostępnienia swojego wizerunku, ale żeby to było kulturalne

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Publikacja zdjęć klienta w portfolio a pozew

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    jakieś triki marketingowe tak jak np kolega w poście niżej pisał, że daje zniżkę 10% jak się da zgodę na użycie wizerunku
    Ludzie twierdzą, że od wejścia w życie RODO jest to nielegalne (uzależnianie zniżki od zgody).
    Kiedyś słyszałem takie powiedzonko, że "dobra dyplomacja jest wtedy, gdy mówisz komuś 'sp...aj' w taki sposób, że sam się cieszy z nadchodzącej podróży". Przenosząc to na Twoje pytanie: jeśli klient będzie uważał, że to on odniesie większa korzyść z tego, że znajdzie się w Twoim portfolio niż Ty, to z radością się zgodzi, i co ważniejsze, nie odwoła po chwili zgody (na pewno wiesz o tym, że zgodę na wykorzystanie wizerunku można odwołać praktycznie w każdej chwili).

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Publikacja zdjęć klienta w portfolio a pozew

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    to wiem, ale chciałem jakieś triki marketingowe tak jak np kolega w poście niżej pisał, że daje zniżkę 10% jak się da zgodę na użycie wizerunku osobiście mi sie taki zapis nie podoba.
    Slyszełem różne pomysły. Macie coś żeby zachęcić ludzi do udostępnienia swojego wizerunku, ale żeby to było kulturalne
    Kulturalnie mówisz ? Zawsze dostaniesz zgodę na udostępnienie wizerunku zgadzając się na TFP Z doświadczenia dopowiem, że po przesłaniu zdjęć zgoda znienacka przestanie obowiązywać Dlatego warto spisywać umowy.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Publikacja zdjęć klienta w portfolio a pozew

    Był kiedyś taki ciekawy wątek https://www.canon-board.info/threads...zapis-w-umowie

    @r_m - ludzie często nadużywją skrótu RODO w ogóle nie rozumiejąc o co chodzi...

    W pełni popieram to co napisał @candar - umowa na piśmie w takich przypadkach to podstawa; wyobraźcie sobie sytuację, że Wy jako profesjonaliści (mam na myśli szczególnie tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą) na gębę dostajcie zgodę od "Pani Ani" na publikację zdjęć w swoim portoflio, a po pół roku "Pni Ania" wytacza Wam proces; gwaratnuję, że trudno byłoby się bronić przed sądem.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 02-06-2020 o 15:10

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2013
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Publikacja zdjęć klienta w portfolio a pozew

    Tak jak koledzy wspomnieli wcześniej wszelkie rabaty są niezgodne.

    Natomiast jeśli chodzi o triki to jak zaczynałem zabawę z fotografią w 2011 roku umowa wymagała dwóch podpisów w tym jeden jako wyrażenie zgody na publikację zdjęć. Średnio co druga para się zastanawiała. Dlatego później zmodyfikowałem umowę i aktualnie jej podpisanie jest związane również ze zgodą na publikację wizerunku. Od tego czasu minęło 6-7 lat i ani razu nie padło pytanie dotyczące publikacji zdjęć.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Publikacja zdjęć klienta w portfolio a pozew

    Trik byłby jeszcze lepszy, gdyby to było napisane drobnym druczkiem.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #9
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Publikacja zdjęć klienta w portfolio a pozew

    Cytat Zamieszczone przez Futrzasty Zobacz posta
    Tak jak koledzy wspomnieli wcześniej wszelkie rabaty są niezgodne.

    Natomiast jeśli chodzi o triki to jak zaczynałem zabawę z fotografią w 2011 roku umowa wymagała dwóch podpisów w tym jeden jako wyrażenie zgody na publikację zdjęć. Średnio co druga para się zastanawiała. Dlatego później zmodyfikowałem umowę i aktualnie jej podpisanie jest związane również ze zgodą na publikację wizerunku. Od tego czasu minęło 6-7 lat i ani razu nie padło pytanie dotyczące publikacji zdjęć.
    dzięki, a wspominasz o tym w ogolę czy przemilczasz temat?

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2013
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Publikacja zdjęć klienta w portfolio a pozew

    W przeciwieństwie do banków i innych firm podchodzę do sprawy uczciwie i zamiast powiedzieć: tutaj jest umowa do podpisu, mówię: tutaj jest umowa, przeczytajcie ją jak macie jakieś pytania to wytłumaczę Wam każdy punkt. Wolę uniknąć nieporozumień i sytuacji, że ktoś coś nie wiedział :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •