Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Epson XP-510 i montaż układu zasilającego ciss. Jaki atrament?

  1. #1

    Domyślnie Epson XP-510 i montaż układu zasilającego ciss. Jaki atrament?

    Witam
    Od dłuższego już czasu posiadam drukarkę Epson XP-510. Wydruk zdjęć jest rewelacyjny jednak jeden problem doprowadza mnie juz do szału. Chodzi o kardridge z atramentem. Kiedyś dawno temu kupiłem zamienniki, super cena ale zaczęły się problemy z wydrukiem. Atrament zasychał i wiadomo. Wywaliłem to w diabły i kupiłem oryginały. Okazało się, że nie wszystkie dysze działały jak należy. Zakupiłem specjalny środek do czyszczenia i udało się udrożnić i na oryginalnych tuszach nie ma problemu. Tyle tylko, że pomimo kupowania tych "większych" czyli XL atrament leci jak bardzo szybko pomimo stosunkowo małej ilości wydruków. Pomyślałem o zakupie drukarki z seri ecotank. Wszystko fajnie znalazłem taką która powinna byc dobra ale okazało się, że nie tak do końca. W tej którą posadam głowice potrafią wypluć kroplę o wielkości 1.5 pl a ta którą wybrałem 3pl pomimo takiej samej rozdzielczości drukarki. Znalazłem drukarkę foto (1.5pl kropla) z serii ecotank ale jednak jej cena już nie jest taka mała. No to zabrałem się za poszukiwania instalacji ciss do mojej drukarki. Znalazłem i juz zamówiłem. I problem mam generalnie taki, że nie jestem pewien co do tuszu. Ta drukarka foto ma atramenty oznaczone jako 106 i czarny 105. Natomiast tak z kroplą 3pl ma atramenty 102. Domyślam się, że aby uzyskać kroplę 1.5plpotrzebna jest nie tylko inna głowica w drukarce ale też inny typ atramentu. Pytanie czy do mojej która potrafi stworzyć taką samą kroplę jak ta nowa foto mam wlać atrament 106? I tak w sumie pisząc to w nocy kiedy mózg na wpół śpi jednak odpowiedź chyba do mnie sama dotarła. Tylko tusze 105 i 106.
    Mam rację?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #2

    Domyślnie Odp: Epson XP-510 i montaż układu zasilającego ciss. Jaki atrament?

    Nikt nie odpowiedział to odpowiem sobie sam i może komuś, kiedys się przyda. Generalnie tusze barwnikowe Epsona sa wszystkie takie same a symbol na buteleczce oznaca zestaw do której drukarki z dwuch powodów, jeden to ilośc kolorów w zestawie i drugi kształt końcówki butelki. i czy to będzie XP-510 czy XP-970 to mozna lać te same tusze.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •