Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Mikrokalibracja Canon 80d

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Mikrokalibracja Canon 80d

    Cytat Zamieszczone przez bans Zobacz posta
    "Po ponad rocznym użytkowaniu tego aparatu, przymierzyłem się do jego kalibracji, bardziej pod kątem ciekawości i sprawdzenia jak moje szkła w tym teście wypadną." - czyli przez rok nawet nie zauwazyłeś że AF nie trafia - a nagle zrobił się dramat i grecka tragedia? Ludzie, litości.
    Pomyśl człeku zanim coś głupiego napiszesz.... Głębia ostrości mówi Ci to coś??? Ona wiele koryguje więc czasami złe ostrzenie może być niewidoczne. Poza tym głównie focę w makro na LIVE, mówi Ci to coś? Jak nie to wiedz że tu się ostrzy ręcz

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Jak ja bawiłem się w mikrokalibrację to zrobiłem sobie podobny przyrząd ale w dużo większej skali. Na metorwej desce. Przykleiłem wydrukowaną linijkę i zrobiłem ustawioną pod kątem do deski 45 stopni tarczę w którą celowałem. Światło ma naprawdę duże znaczenie no i jak najniższe ISO. Posiadam kilka obiektywów i wszystkie sobie przy pomocy tego ustawiłem kiedyś w 80D a teraz w 6DMKII. Najfajniejsza była zabawa z Sigmą 24-105. Nie dość że mikrokalibracja w aparacie to jeszcze w samym obiektywie przy pomocy USB-Docka. I właśnie proces kalibracji Sigmy mimo, że nie tak prosty jak to co jest w body wyjaśnił cały proces.
    O sposobie na wielkość pliku jpg dopiero teraz usłyszałem ale może ma to sens.
    Jak zmienno ogniskowy kalibrowałeś?

    --- Kolejny post ---

    Zapytam jeszcze o tzw test bateryjkowy, często spotykałem to w sieci. Ma to sens? Lub coś podobnego do tego....

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Mikrokalibracja Canon 80d

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta

    Jak zmienno ogniskowy kalibrowałeś?

    --- Kolejny post ---

    Zapytam jeszcze o tzw test bateryjkowy, często spotykałem to w sieci. Ma to sens? Lub coś podobnego do tego....


    w zmiennogoniskowym masz dwie mozliwosci
    zadaza sie , ze af pracuje na skrajnych ogniskowych tak samo lub bardzo podobnie , wiec kalibrujesz gdzies dla srodkowego zakresu .

    ale zdaza sie tez, ze na jednym koncu ogniskowych moze miec BF a na drugim FF. Tego w tym aparacie nie skalibrujesz.
    wowczas pozostaje warsztat.

    w wyzszych modelach wprowadzono kalibracje dla dwoch ogniskowych , choc moim zdaniem konieczna jest dla trzech - brzegi i srodek.

    test bateryjkowy nie wiem co to jest wiec nie odpowiadam.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Mikrokalibracja Canon 80d

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Jak ja bawiłem się w mikrokalibrację to zrobiłem sobie podobny przyrząd ale w dużo większej skali. Na metorwej desce. Przykleiłem wydrukowaną linijkę i zrobiłem ustawioną pod kątem do deski 45 stopni tarczę w którą celowałem.
    dokładnie - ja też tak kiedyś zrobiłem

    druga mozliwość to reikan focal drukujesz wzorzec przyklejasz na ścianę ustawiasz aparat podpinasz pod kompa i focal robi resztę - steruje aparatem przez usb robi zdjęcia rysuje wykresik i ustawia korekcję - tak też robilem i czasem powtarzam (np jak sigma czy canon zmieni firmware)

    głebia ostrości głebią ostrości ale trzeba brać poprawkę że to tanie szkło na cropie - nie oczekiwałbym cudów powtarzalności - rzeczy sa warte tyle ile za nie zaplaciłeś albo mniej najcześciej mniej

    szkło canona sie kalibruje na odległość 50 ogniskowych i kropka i na odległości 50 ogniskowych powinno po skalibrowaniu działać - serwis zrobi to samo.

    makro pozostaje robić na liveview
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 27-05-2020 o 09:14

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •