Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

  1. #31
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Mam 50 stm. Akurat po zakupie tego szkła byłem zaskoczony stosunkiem ceny do jakości. Proszę więcej takich szkiel

  2. #32

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Tak dodam odnośnie 24-105L. Jest jeszcze Sigma 24-105 ART która w testach wychodzi lepiej niż odpowiednik Canona nawet w wersji drugiej.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #33
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    A tak z innego worka zaświtał mi pomysł nie wiem czy dobry ale. Gdyby zostawić body i obiektywy które mam i dokupić 5dmkii? Miałbym dwa korpusy u używał w zależności od potrzeb mając przy okazji backup.

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Tak dodam odnośnie 24-105L. Jest jeszcze Sigma 24-105 ART która w testach wychodzi lepiej niż odpowiednik Canona nawet w wersji drugiej.
    Ja albo źle trafiłem albo moja Sigma była trefna, na mrozie tak w okolicach poniżej -10 AF nie odpalał za każdym razem, musiałem kilka razy wcisnąć spust migawki, poza tym pod przednim szkłem zbierała się para wodna, krążek średnicy 2 cm, musiałem odczekać kilka minut po wyjęciu obiektywu z torby. Poza tym fajnie się takiego kawałka stali na mrozie nie trzyma. Ale to problem dla mnie, im zimniej tym bardziej mi się chce fotografować. Z Canonem nie miałem nigdy takich problemów.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz930 Zobacz posta
    A tak z innego worka zaświtał mi pomysł nie wiem czy dobry ale. Gdyby zostawić body i obiektywy które mam i dokupić 5dmkii? Miałbym dwa korpusy u używał w zależności od potrzeb mając przy okazji backup.
    Do czego ci ten backup ? Przestaniesz to nosić po 2 tygodniach zabawy z backupem. Jeżeli ci ktoś płaci za zdjęcia to ok ale w innym przypadku nie ma to wg mnie sensu.

  5. #35
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Na ptaszory większą ogniskowa będę miał z 700d a w las czy w szarówkę na zwierzęta 5d.
    Narazie strach mi się pchać w wesela poniekąd dlatego właśnie ze mam jedno body.

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz930 Zobacz posta
    Na ptaszory większą ogniskowa będę miał z 700d a w las czy w szarówkę na zwierzęta 5d.
    Narazie strach mi się pchać w wesela poniekąd dlatego właśnie ze mam jedno body.
    Na wesela i tak pewnie nie wejdziesz z 700D. Będziesz miał 2 słabe w sumie aparaty. Zrobisz zdjęcia 5D i pewnie odechce ci się robić zdjęcia xxxD. Oczywiście to tylko moje dywagacje i może być zupełnie inaczej w twoim przypadku. Osobiście złożyłbym jeden najlepszy zestaw na jaki mnie stać.

  7. #37
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Na wesela i tak pewnie nie wejdziesz z 700D. Będziesz miał 2 słabe w sumie aparaty. Zrobisz zdjęcia 5D i pewnie odechce ci się robić zdjęcia xxxD. Oczywiście to tylko moje dywagacje i może być zupełnie inaczej w twoim przypadku. Osobiście złożyłbym jeden najlepszy zestaw na jaki mnie stać.
    Moze i racja.. Choc w fotografii przyrodniczej opcja dość dobra.

  8. #38
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz930 Zobacz posta
    Mam 50 stm. Akurat po zakupie tego szkła byłem zaskoczony stosunkiem ceny do jakości. Proszę więcej takich szkiel
    Używam obecnie 50 STM z R, wcześniej miałem 50/1.4, co prawda kosztem światła, ale STM-ka zdecydowanie ostrzejsza.

  9. #39

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Miałem dokładnie taki sam problem z tą Sigmą... Za pierwszym razem wymienili silnik a dwa kolejne razy smarowanie i od razu ją sprzedałem jak się gwarancja skończyła. Ale szkło bardzo fajne. Teraz mam uraz do Sigmy a 70-200 bym chciał kupić...

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •