Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Z tego wszystkiego to myślę czy nie zostać przy tym 700D a zainwestować jesze w jakieś szklo sam nie wiem. Trochę przydała by się 1/8000 w czasie żeby zejść z przesłona w plenerze przy mocnym świetle. Jest niby opcja z filtrem szarym ale kolory już nie tekie jak powinny być.

  2. #22
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Tylko, że zakłądajac, że masz budżet jaki masz, to w sumie jaki inne lepsze szkło kupisz porównując do Tamron 150-600 g1, które dałoby znacząco jaśniej przy podobnych ogniskowych?
    Niestey nie ma takiej opcji, chyba.

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Chodzi mi o szkło do fotografii okolicznościowej lub portretu. 150-600 wg. Mnie to za te pieniądze bardzo fajne szkło i myślę że napewno nic lepszego nie ma w podobnej cenie. Jedyny minus to że potrafi dużo pyłków na przednia soczewkę zaciągnąć. Ale z tym szkłem akurat zostanę i nie zamierzam go zmieniać na żadne inne tele.

  4. #24
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Jasne. Myślałem, że chodzi o tele.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz930 Zobacz posta
    Z tego wszystkiego to myślę czy nie zostać przy tym 700D a zainwestować jesze w jakieś szklo sam nie wiem. Trochę przydała by się 1/8000 w czasie żeby zejść z przesłona w plenerze przy mocnym świetle. Jest niby opcja z filtrem szarym ale kolory już nie tekie jak powinny być.
    no nie jest prosto coś wybrać z przeogromnego portfolio naszej ulubionej firmy

    problemy z 1/8000 to wyimaginowane problemy - zdjęcia w takim słonku i tak nie bedą wygladały dobrze żeby wygladały jakoś tam potrzebny jest asystent i sporo sprzętu żeby dobrze jeszcze więcej sprzętu

    filtry szare o takiej (maluteńkiej) gęstości nie dają zafarbów - jeśli dają to znaczy że budżet na filtry był za mały, a wiara w chiński produkt zbyt duża

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Czy ja wiem czy hoya która mam jest słaba firma? Może nie zmienia koloru tak bardzo ale jest ingerencja. Tyle że to Nd 1000 akurat
    Co do 1/8000 to masz trochę racji ale czasem chciało by się zrobić na jakimś wypadzie w góry ciekawsze zdjęcie a noszenie za sobą blend, softów itp. w takim wypadku mija się z celem.
    Jesli zmienię body to chyba jestem najbliżej takiego zestawu:
    6D + canon 24-105 f4 is usm.
    Co o tym myślicie?

  7. #27

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Dobry kierunek
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Trochę martwi mnie ze to juz dość leciwe szkło. Ale patrząc na dostępność na rynku wtórnym to jest w czym wybierać.

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz930 Zobacz posta
    Czy ja wiem czy hoya która mam jest słaba firma? Może nie zmienia koloru tak bardzo ale jest ingerencja. Tyle że to Nd 1000 akurat
    Co do 1/8000 to masz trochę racji ale czasem chciało by się zrobić na jakimś wypadzie w góry ciekawsze zdjęcie a noszenie za sobą blend, softów itp. w takim wypadku mija się z celem.
    Jesli zmienię body to chyba jestem najbliżej takiego zestawu:
    6D + canon 24-105 f4 is usm.
    Co o tym myślicie?
    sie wypowiem jeszcze raz bo akurat używam takiego zestawu
    24-105L to przyzwoite i bardzo uniwersalne szkło ja do nie go doszedłem po dość długim czsie używania różnego rodzaju erzaców - bo mi się wydawalo że nie potrzebuję zooma w tym zakresie (mam stałki w tym zakresie).
    szkło nie ma takiego ostrego charakteru jak np. 16-35/4L ale w zakresie w którym go używam czyli 35-105 jest zupełnie przyzwoite i zwykle nie mam pytań do zdjęć, widziałem zdjęcia modelek z tego szkła i były świetne nazwisko (kobieta) padło na forum resztę sobie wyguglałem ale już nic nie pamiętam (ale stawiam że ktoś kto robił te zdjęcia miał sporo z 10 tys godzin przy obróbce już odfajkowane ), używki sa tanie najczęstszym problemem jest samoistne wysuwanie szkła skierowanego do dołu (ale ponoć można z tym żyć) i jak czytałem czasem pada flex w tym szkle. oceniłbym to szkło jako dobre ale nie wybitne z problemami na szerokim kącie ale ja akurat szerokiego kąta w nim nie używam wolałbym lepsze współczesne szkło z mniejszym zakresem 28-105 ale nic takiego nie ma.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 22-05-2020 o 12:43

  10. #30
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon 6D i nowe szkla czy 7D II i stare

    24-105 L to najtańsza Lka, bo jest ich cała masa. Długo miałem na 6d i byłem zadowolony. Teraz mam Rf 24-105 na R i jestem jeszcze bardziej zadowolony.
    IMHO dobry kierunek, tym bardziej, że masz jeszcze 50/1.8 (tylko nie wiem którą wersję, ale jeśli nie STM, to sugeruję zmienić na STM )

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •