Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM kilka fotek nowym nabytkiem

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM kilka fotek nowym nabytkiem

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    Nie wiem jakich ogniskowych potrzebujesz, ale jak dla mnie 70-200 F4 IS jest strasznie ciemny, IS w nim wydaje mi się zbędny, a zakres ogniskowych do fotografowania dzieci wydaje się trochę za długi.

    Jeżeli masz pełną klatkę to moim zdaniem 85mm 1.8 albo 100mm 2.0 zrobi lepszą robotę. Jakbyś z jakiegoś powodu potrzebował dłuższej ogniskowej to 135 2.0 - obraz z tego a ze 135mm F4 to niebo a ziemia.
    To dwa diametralnie różne obiektywy do różnych zastosować. 70-200 to poręczny tele do wszystkiego, na 135 trzeba mieć plan na sesję

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez grzesiula Zobacz posta
    Witajcie, przyłącze się do wątku aby nie zakładać nowego, ciekawi mnie wyżej wymieniony obiektyw czyli Canon EF 70-200mm f/4 L IS USM , tylko ze bardziej do zastosowań foto ludzi (dzieciaki) ale nie tylko.
    Dajcie znać co sądzicie o nim, mam w tej chwili 6D który ma bardzo przeciętny af
    Jak ktoś ma fotki to wklejajcie.
    Moje dziecko robiłem Zenitem XP i AF dawał radę, więc myślę ze 6D też da radę 6D+70-200F4 to genialny zestaw, do tego jakaś jasna pięćdziesiątka lub osiemdziesiątka i reszta zależy od ciebie

  2. #12
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM kilka fotek nowym nabytkiem

    Miałem przez chwilę to szkło. Kupiłem używane i w zasadzie po 2 tygodniach sprzedałem bez straty.
    Od dłuższego czasu chodzi za mną 70-200/2.8, ale też jakoś nie mogę się zdecydować na zakup.
    Co do 135/2 to też mam i generalnie jak idę z juniorem na spacer to jest to moje ulubione szkło, a że mam już drugiego juniora, to masę zdjęć dzieciakom właśnie 135 na spacerach walnąłem i są to moje ulubione zdjęcia.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM kilka fotek nowym nabytkiem

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    Nie wiem jakich ogniskowych potrzebujesz, ale jak dla mnie 70-200 F4 IS jest strasznie ciemny, IS w nim wydaje mi się zbędny, a zakres ogniskowych do fotografowania dzieci wydaje się trochę za długi.

    Jeżeli masz pełną klatkę to moim zdaniem 85mm 1.8 albo 100mm 2.0 zrobi lepszą robotę. Jakbyś z jakiegoś powodu potrzebował dłuższej ogniskowej to 135 2.0 - obraz z tego a ze 135mm F4 to niebo a ziemia.
    Popieram.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM kilka fotek nowym nabytkiem

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Miałem przez chwilę to szkło. Kupiłem używane i w zasadzie po 2 tygodniach sprzedałem bez straty.
    Od dłuższego czasu chodzi za mną 70-200/2.8, ale też jakoś nie mogę się zdecydować na zakup.
    Co do 135/2 to też mam i generalnie jak idę z juniorem na spacer to jest to moje ulubione szkło, a że mam już drugiego juniora, to masę zdjęć dzieciakom właśnie 135 na spacerach walnąłem i są to moje ulubione zdjęcia.
    Bangi decyduj się. Ja kupiłem jakiś czas temu i podczas sesji jest to moje główne oko. Chciałbym zmienić na wersję RF ale trochę trzeba odłożyć cenciaków na niego.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •