Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Opłaca się wymieniać migawkę w canon eos 50d?

  1. #11

    Domyślnie Odp: Opłaca się wymieniać migawkę w canon eos 50d?

    No dobrze, nie powinna. Co ma zrobić biedna zafascynowana fotograią amatorka jak juz padnie sprzęt? Naprawiać czy kupować kolejny urzywany?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Opłaca się wymieniać migawkę w canon eos 50d?

    Rozumiem, że w cebulandii przebiegi w pasacie nie grają roli, ale tu sprzedawca wyciął wała.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Opłaca się wymieniać migawkę w canon eos 50d?

    Jeśli o to chodzi to prawda. Oszukał i tyle. Ja na razie sprzedawałem jedno body i licznik podałem co do klatki. Powiem, szczerze, że nie wiem jak śpią tacy oszusci ale ja nie mógłbym spokojnie spać. Nie nawidzę oszustów.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Opłaca się wymieniać migawkę w canon eos 50d?

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Co ma zrobić biedna zafascynowana fotograią amatorka jak juz padnie sprzęt? Naprawiać czy kupować kolejny urzywany?
    Nie ma dobrej odpowiedzi. Ekonomicznie sens jest wątpliwy, jeśli naprawa będzie kosztowała tyle samo lub więcej, niż używany aparat z (teoretycznie) mniejszym przebiegiem. Mogę napisać co ja bym zrobił (kupiłbym kolejny używany podobnej klasy, ryzykując dokładnie taką samą sytuację), tylko to w żaden sposób nie jest porada, co ktoś powinien zrobić. Według mnie to jedna z głównych rzeczy, o której musi pamiętać osoba kupująca używany sprzęt (z prywatnych rąk): jeśli się zepsuje, ciężko liczyć na to, że ktoś pokryje wszelkie koszty naprawy. Teoretycznie może być rękojmia sprzedawcy (gdyby się komuś wydawało: przy transakcji dotyczącej używanego aparatu, między dwoma osobami nie prowadzącymi działalności gospodarczej, rękojmia nie jest wyłączona "z automatu", nawet, jeśli sprzedającemu się wydaje, że rękojmia wtedy nie obowiązuje), ale dochodzenie swoich praw z tego tytułu w przypadku roszczenia o wartości "średnio-niskie kilkaset PeeLeNów" może być niezbyt uzasadnione ekonomicznie (formalnie - tak).
    Jednak warto przypomnieć, że tu jak na razie mamy etap "przednaprawowy", że chodzi o różnicę między opisem aparatu i stanem faktycznym. Dlatego (jeśli sprawa rzeczywiście jest taka, jak została opisana - czasem o istotnych szczegółach można się dowiedzieć dopiero po dłuższym czasie dyskusji) myślę, że w takim przypadku najlepszy byłby kontakt ze sprzedającym aparat i zapytanie, jak on widzi tą sprawę. Jeśli nie zrobił tego celowo, np. "sprawdził przebieg" jakimś programem, który pokazuje coś innego, niż pokazało fabryczne oprogramowanie serwisowe (nie znam się na szczegółach technicznych, teoretycznie np. mogą być dwa liczniki* - sumaryczny przebiegu aparatu dostępny dla oprogramowania serwisowego, i licznik migawki, dostępny darmowymi programami - jeśli migawka została wymieniona przy 40tys. i został zresetowany licznik migawki, a nie "główny", jest możliwa sytuacja, gdy ktoś odczytuje przebieg darmowym programem, wrzuca "potwierdzenie" do ogłoszenia, ale faktycznie nie ma pojęcia, że lustro klapnęło o 40tys. więcej razy, niż obecna migawka), być może przyjmie do wiadomości błąd i odpowiednio obniży cenę. Jeśli coś kombinował, i zrobił to celowo, prawdopodobnie mamy do czynienia z oszustwem. Przy zakupie przez allegro jest ich ochrona kupujących (niektórzy piszą, że działa, inni, że nie działa), przy płatności kartą (a nie przelewem) jest procedura "chargeback" we własnym banku, niezależnie od tego sprawa kwalifikuje się do złożenia na policji zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

    * - chyba nakładka MagicLantern w niektórych aparatach pokazuje dwie wartości, liczbę zdjęć plus liczbę otwarć migawki trybu liveview, a to by znaczyło, że aparaty mogą mieć różne liczniki

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 386

    Domyślnie Odp: Opłaca się wymieniać migawkę w canon eos 50d?

    Po co tyle pisania. Robić zdjęcia, cieszyć się zakupem a martwić się jak migawka padnie a nie teraz.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Opłaca się wymieniać migawkę w canon eos 50d?

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    A dlaczego twierdzicie, że się nie opłaca? Rozumiem, że nie opłaca się wymieniać na zapas ale jak już padnie (mam nadzieję,że to się nie przydaży) to dlaczego nie? Co wtedy ma autor pytania zrobić? Kupić kolejny aparat z niepewną migawką? Częsci zamienne są po to aby je wstawiać w miejsce zużytych, tak myślę. Chyba, że bedzie jechać aż padnie i wtedy kupi calkiem nowy egzemplarz.
    Kupujesz nowy z przebiegiem powiedzmy 50 tys i teoretycznie masz aparat na kilka lat. Problemem jest to, że wymiana migawki to większy koszt niż zakup używki.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Mint Zobacz posta
    Ok, dzięki ja jestem takim pesymistą,że zawsze zakładam najgorsze
    Porozmawiaj ze sprzedawca jeżeli zakup aparatu odbył się niedawno. 50 a 100 tys to olbrzymia różnica w tym modelu.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 386

    Domyślnie Odp: Opłaca się wymieniać migawkę w canon eos 50d?

    Jak już dalej drążycie temat to może niech koleżanka napisze z jakiego serwisu sprzedający miał zaświadczenie i do jakiego serwisu oddała aparat na czyszczenie, być może jedno z zaświadczeń a może i obydwa są niewiarygodne? Z tego co pamiętam w 50D można samodzielnie sprawdzić przebieg.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Opłaca się wymieniać migawkę w canon eos 50d?

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    A dlaczego twierdzicie, że się nie opłaca?.
    poniewaz tak podpowiada logika.

    ktos kto kupuje Taki aparat liczy sie z wydatkami , czyli waznym kreterium wedlug ktorego podejmuje sie decyzje sa koszty.

    dopoki dziala, wymiana migawki nie ma sensu , gdyz moglaby sie nie zepsuc dopoki aparat bedzie w uzyciu. awarii moze ulec np matryca , albo monitor , lub cokolwiek innego. Czyli taka wymiana to wyzsze koszta , a przeciez kupujac 10-12 letni aparat czynimky to by utrzymac niskie koszty. .

    A wiec jesli kupuje sie Taki aparat to nie po to by na wszelki wypadek dokonac wyprzedzajaco Jakis napraw , gdyz wpowczas aparat nie bedzie tanim.
    od razu moznaby kupic nowszy model.

    sprzecznossc z zalozeniem - wynik moze byy tylko jeden - nie ma sensu.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •