Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    24

    Domyślnie Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM

    Witam , kupiłem obiektyw jak w tytule, używany wygląda super. jest tam przełącznik 1,2m -nieskończoność, lub 3m-nieskończoność, mam go od wczoraj nie rozszyfrowałem jeszcze o co chodzi. Może ktoś mi wytłumaczy tak na chłopski rozum .Pozdrawiam.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM

    na chłopski rozum
    ogranicznik zakresu obiektywu - każdy obiektyw ma minimalna odległość do której mozna ustawic ostrość np 30cm - jesli obiekt będzie w odległości 20cm to ostrości na nim się nie da ustawić

    ten obiektyw ma minimalną odlegość 1.2m ale mozesz zmienić tą minimalną odległośc na 3m czyli obiektyw ustawi ostrość od 1.2-niesk lub 3m-niesk po co takie coś - ograniczenie zakresu powoduje szybsze ustawianie ostrości i ponoć robi to lepiej w trudnych warunkach oswietleniowych

    jak ustawisz 3m-niesk to obiektyw nie wyostrzy na coś w odległości 2m

    ogólnie to bardzo fajny obiektyw miałem i czasem chciałbym mieć
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 13-05-2020 o 11:10

  3. #3
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM

    No właśnie jak napisał mirror
    Albo obiektyw ostrzy od 1.2m albo od ponad 3m.
    Ja tego nie używam. Nie widzę za bardzo różnicy w prędkości tym bardziej że moje 5d2 za szybkie nie jest.
    Ale to kawałek dobrego szkła. Jest ostry i lekki. Przymierzałem się do zakupu 70-200 2.8 IS ale po pierwsze nie potrzebuję takiego światła a po drugie kloc jest dwa razy cięższy.
    Rób zdjęcia i się pochwal bo szkło masz zacne
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    No właśnie jak napisał mirror
    Albo obiektyw ostrzy od 1.2m albo od ponad 3m.
    Ja tego nie używam. Nie widzę za bardzo różnicy w prędkości tym bardziej że moje 5d2 za szybkie nie jest.
    Ale to kawałek dobrego szkła. Jest ostry i lekki. Przymierzałem się do zakupu 70-200 2.8 IS ale po pierwsze nie potrzebuję takiego światła a po drugie kloc jest dwa razy cięższy.
    Rób zdjęcia i się pochwal bo szkło masz zacne
    Dzięki, wiem o co chodzi. Wklejam trzy fotki, konik ogniskowa 70, karmnik 200, port 150. W jpg prosto z aparatu, acha mam 6d m II.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4603.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	10,25 MB
ID:	4534Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4624.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	7,61 MB
ID:	4535Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4632.JPG
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	10,84 MB
ID:	4536

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM

    mam jeszcze jedno pytanie odnośnie stabilizacji. Jak przełączę aparat w tryb LV to stabilizacja pracuje cały czas, przed naciśnięciem spustu i po zrobieniu zdjęcia, nawet pracuje ( szumi ) podczas przeglądania zdjęć gdy przełącznik jest na LV. Wyłącza się dopiero po przełączeniu na robienie zdjęć przez wizjer lub gdy aparat przejdzie w stan uśpienia. Czy tak powinno być. Dzięki a góry za odpowiedź. Pozdrawiam.

  6. #6
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez miecio_2007 Zobacz posta
    mam jeszcze jedno pytanie odnośnie stabilizacji. Jak przełączę aparat w tryb LV to stabilizacja pracuje cały czas, przed naciśnięciem spustu i po zrobieniu zdjęcia, nawet pracuje ( szumi ) podczas przeglądania zdjęć gdy przełącznik jest na LV. Wyłącza się dopiero po przełączeniu na robienie zdjęć przez wizjer lub gdy aparat przejdzie w stan uśpienia. Czy tak powinno być. Dzięki a góry za odpowiedź. Pozdrawiam.
    Nie wiem bo nie mam LV ale po zrobienu zdjęcia ze stabilizacją cały mechanizm "mruczy" jeszcze chwilkę.
    Drzewa szumiały że to normalne i że w czasie tego "mruczenia" nie wolno wyłączać stabilizacji. Dopiero jak się uspokoi
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  7. #7

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM

    U mnie w 70-200mm 2.8L USM II w trybie LV stabilizacja również pracuje ciągle wiec chyba to normalne.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez miecio_2007 Zobacz posta
    mam jeszcze jedno pytanie odnośnie stabilizacji. Jak przełączę aparat w tryb LV to stabilizacja pracuje cały czas, przed naciśnięciem spustu i po zrobieniu zdjęcia, nawet pracuje ( szumi ) podczas przeglądania zdjęć gdy przełącznik jest na LV. Wyłącza się dopiero po przełączeniu na robienie zdjęć przez wizjer lub gdy aparat przejdzie w stan uśpienia. Czy tak powinno być. Dzięki a góry za odpowiedź. Pozdrawiam.
    Tak powinno być. Ciągła praca stabilizacji obiektywu w trybie LV jest obecna w aparatach Canona już od dobrych kilku lat.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Ciechanów
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM

    Nie chcąc mnożyć wątków chciałbym zadać pytanie tutaj.
    Szukam używanego Canona 70-200 2.8 II. Dostałem kilka fotek testowych i mam prośbę o podpowiedź czy Waszym zdaniem są one ostre.
    Używki chodzą po ok. 5 tys. i bardzo chciałbym uniknąć kosztownego błędu.
    Z góry dziękuję.
    1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_2945.JPG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	6,08 MB
ID:	11978

    2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_2943.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	5,12 MB
ID:	11977

    3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_2941.JPG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	8,38 MB
ID:	11979

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •