Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Canon 40 D, uszkodzony slot (czytnik) karty pamięci

  1. #1

    Domyślnie Canon 40 D, uszkodzony slot (czytnik) karty pamięci

    Witam,mój EOS 40D po włożeniu karty pamięci wyświetla err CF. Pokazuje też komunikat : Karta CF niesformatowana, sformatuj kartę w tym aparacie. Formatowanie nic nie pomogło, Okazało się, że dwa piny w czytniku karty są zgięte. Pytanie: czy da się we własnym zakresie to naprawić bez wymiany całego slotu? Może łatwiej jest wymienić. Jeśli wymiana to gdzie kupić część. Może piny można wyprostować? Jest to pin środkowy i pierwszy z lewej od strony klapki na kartę.
    Dziękuję za sugestie.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Canon 40 D, uszkodzony slot (czytnik) karty pamięci

    A dlaczego nie próbować wyprostować? Zaopatrz się w długą dobrej jakości pęsete z wąskim chwytem i delikatnie prostuj w taki sposób aby nie wyginać za dużo razy bo złamiesz. Najlepiej gdyby udało Ci się to zrobić za jednym podejściem. Po wyprostowaniu nie wciskaj karty na siłę i przede wszystkim sprawdź czy nie masz jakiegoś paprocha w samej karcie. Może otworki są zapchane i piny musiały się wygiąć.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 40 D, uszkodzony slot (czytnik) karty pamięci

    Pin jest zbyt mocno wciśnięty. próbowałem nożykiem lekko go podgiąć żeby potem dał się złapać pęsetą. Niestety nie poddał się. Z innego kąta może by się dało jednak wymagałoby to całkowitego rozebrania czytnika.
    Ostatnio edytowane przez MICHAŁ ; 13-05-2020 o 00:19

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon 40 D, uszkodzony slot (czytnik) karty pamięci

    Cytat Zamieszczone przez MICHAŁ Zobacz posta
    Pin jest zbyt mocno wciśnięty. próbowałem nożykiem lekko go podgiąć żeby potem dał się złapać pęsetą. Niestety nie poddał się. Z innego kąta może by się dało jednak wymagałoby to całkowitego rozebrania czytnika.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pin can.JPG
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	4528


    https://fotoserwis.krakow.pl/naprawa-gniazda-kart-cf/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pin cf 1.JPG
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	67,4 KB
ID:	4529

    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-05-2020 o 08:42
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 40 D, uszkodzony slot (czytnik) karty pamięci

    Udało się. Syn wziął aparat na warsztat i wyprostował jeden pin. Ten środkowy, skrajny był złamany prawie na całej długości. To co z niego zostało pewnie nawet nie wchodzi w kartę. Okazuje się, że warto spróbować. Dzięki.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 40 D, uszkodzony slot (czytnik) karty pamięci

    Cytat Zamieszczone przez MICHAŁ Zobacz posta
    Udało się. Syn wziął aparat na warsztat i wyprostował jeden pin. Ten środkowy, skrajny był złamany prawie na całej długości. To co z niego zostało pewnie nawet nie wchodzi w kartę. Okazuje się, że warto spróbować. Dzięki.
    Sprawdź swoje karty czy przypadkiem jakiegoś otworu nie zablokował jakiś śmieć, niestety trzeba uważać przy CF, ja starałem się jak najrzadziej wyjmować kartę i zgrywać wszystko przez usb

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •