Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Lustro dla amatora

  1. #1

    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    6

    Cool Lustro dla amatora

    Witam forumowiczów. Posiadam aktualnie aparat kompaktowy Sony RX100 MK3, zakupiłem go z tego względu, że "bałem" się podchodzić do lustrzanki i w gruncie rzeczy nie miałem pewności co do tego czy jest mi ona faktycznie potrzebna, jednak im dłużej obcuję z moim aparatem tym bardziej chcę się wgryźć w temat. Zdjęć w automacie praktycznie nie robię, głównie manual i zabawa z ustawieniami która daje mi dużo radości czego się nie spodziewałem po takiej "cyfrówce" i przewidywałem, że fotografia szybko mi się znudzi.

    Przechodząc do sedna, czytałem trochę na temat Canona 250D i generalnie go odradzano ze względu na problemy z AF. W takim razie zastanawiam się czy nie lepiej wziąć coś starszego i używanego np. 70D, 77D lub 80D (chociaż tu cena już mnie przerasta). Czy np. taki 70D będzie lepszym wyborem niż 250D? - a może całkiem zejść z ceny i kupić 60D a do tego porządny obiektyw?

    Mój budżet to maks 3tys

    Szczerze mówiąc im więcej czytam na ten temat tym mam więcej wątpliwości

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Jeżeli szukasz Canona to moja opinia o 80D jest bardzo dobra. Posiadałem go około roku i trochę zdjęć nim zrobiłem. Sprzedałem w niemal idealnym stanie razem z obiektywem 18-135 i paroma dodatkami w cenie poniżej Twojego budżetu. Układ AF moim zdaniem jest w nim bardzo dobry a jeżeli będziesz używał go w LV to naprawdę będziesz zadowolony. Gdybyś się zdecydował na obiektyw o którym wspomniałem czyli 18-135mm f3.5-5.6 USM Nano to szybkość układu AF obiektywu jest niesamowita. Sprzedałem zestaw bo zmieniłem na pełną klatkę, a nie z powodu niezadowolenia z aparatu.
    Ten model możesz śmiało brać pod uwagę.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez AT4P Zobacz posta
    Mój budżet to maks 3tys
    Szczerze mówiąc im więcej czytam na ten temat tym mam więcej wątpliwości
    Wyczytałeś, że zakup lustrzanki może nieść ze sobą problemy z AF - to prawda.
    W Twoim budżecie mieszczą się zestawy:
    1. M50 + M15-45 + M22/2
    2. M50 + M15-45 + M55-200
    Wedle upodobania.

    No ale M50 lustrzanką nie jest. Może zweryfikuj swój pogląd odnośnie konieczności posiadania lustrzanki .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez AT4P Zobacz posta
    Przechodząc do sedna, czytałem trochę na temat Canona 250D i generalnie go odradzano ze względu na problemy z AF.
    jakas bzdura, 250D zupelnie daje rade. moze komus nie wychodzilo bo sie nie "naumial" obslugi?

    Cytat Zamieszczone przez AT4P Zobacz posta
    W takim razie zastanawiam się czy nie lepiej wziąć coś starszego i używanego np. 70D, 77D lub 80D (chociaż tu cena już mnie przerasta). Czy np. taki 70D będzie lepszym wyborem niż 250D?
    mialem dziadka 250D czyli 100D. maly, kieszonkowy korpus z o dziwo dosc uzyteczna obsluga i niezlymi mozliwosciami.
    mialem 750D czyli prawie bebechy z 250D (wczesniejsza generacja matrycy 24Mpix jesli sie nie myle) w wiekszym pudelku. swietny aparat. bardzo sensowny na amatorskie potrzeby
    obecnie mam 70D. zajeb* ergonomia dla kogos od 15 lat focacego korpusami semipro Canona. gorsza matryca niz 750D (ale nie jakos drastycznie), lepszy AF celownikowy. plus troche ficzerow przydatnych dla zaawansowanego amatora.

    kazdy ma jakies wady i zalety. miedzy 250D a 70D/77D/80D ja bym kminil w desen 750D, bo to IMHO wzorcowy kompromis ceny/wielkosci/mozliwosci w Canonie. nie musi byc nowy.

    dla mnie tak czy siak dyskusja zaczyna sie od obiektywow. co chcesz focic i jakie obiektywy cie interesuja??? bez tego nie ma dyskusji, w aparatach na wymienna optyke to wlasnie ta wymienna optyka ma kluczowe znaczenie przy wyborze, nie to co sie do niej nakreca.

    Cytat Zamieszczone przez AT4P Zobacz posta
    Mój budżet to maks 3tys
    jakie obiektywy??? to bedzie latwiej z cena wycyrklowac
    www albo tez flickr

  5. #5

    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    AD.1 Z 80D jednak zrezygnuję bo cena jest jeszcze spora, a lepiej wydać te pieniądze na obiektyw .

    AD.2 M50 to fajny sprzęt jednak póki co koncentruję się na lustrzankach ze względu na tańsze obiektywy i ich większą dostępność (wiem, że są przejściówki ale to znów dodatkowy wydatek)

    AD.3 Co do obiektywów to ciężko mi określić, myślałem nad jakąś używaną Sigmą. Portretów nie robię, głównie krajobrazy czy architektura ale zdarza się i kwiaty fotografować więc sam nie wiem myślę, że dobrym pomysłem jest kupić konkretny obiektyw pod jeden cel a z czasem dokupić coś innego. Mam też w planie zaopatrzyć się w konkretną książkę/ki która pomoże mi rozwinąć hobby.

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    jesli jeden obiektyw to rule them all, to 18-135 STM. chyba ze w M-ce to 18-150. w tym wypadku chyba zadna roznica jesli ma byc jedno szklo doraznie. optycznie nie wiem jak wypada 18-150, 18-135 jest, o dziwo, zupelnie przyzwity.

    pod ten 18-135 wolalbym 70D niz 750D, bo lepiej sie balansuje. no ale to juz male wtedy nie jest, wez przemacaj jak masz mozliwosc, bo moze wcale ci nie pasowac.

    Sigmy bym sobie odpuscil. AF w takim 70D czy 750D jest bardzo sprawny, z jakas Sigma pokroju 17-50 sprowadzisz go do poziomu mizerii
    www albo tez flickr

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 306

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    zdusić cenę na korpusie 60D 800zł
    canon 10-22 używka max 1300zł może taniej
    zostaje 900 na tele lub szeroki (zakresem) standardowy 18-coś tam

    takie podejście ma wady 60D - to duzy korpus i dość wiekowa matryca ale cena rozsądna, a w apsc (i pewnie w każdym formacie) jakość zależy bardziej od optyki. w apsc nie warto inwestować jakiejś sporej kasy wystarczy pooglądać ceny używek ten sprzęt szybko traci na wartosci tzn cena cena z czasem bardziej realistycznie oddaje możliwości takiego sprzętu.

    no i jest szansa że 18-135 się zmieści w budżecie
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 12-05-2020 o 13:44

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez AT4P Zobacz posta
    AD.2 M50 to fajny sprzęt jednak póki co koncentruję się na lustrzankach ze względu na tańsze obiektywy i ich większą dostępność (wiem, że są przejściówki ale to znów dodatkowy wydatek)
    Moim zdaniem tanio kupione 800D rozwiąże problem. Jedyna matryca na dziś w APS-C to 24Mpix "typu 80D". Do reszty miałbym dystans.
    Co do tańszych i przyzwoitych obiektywów to racja: C10-18, C18-55, C55-250, C18-135, C50/1.8 w wersji STM dają spore możliwości.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 306

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Moim zdaniem tanio kupione 800D rozwiąże problem. Jedyna matryca na dziś w APS-C to 24Mpix "typu 80D". Do reszty miałbym dystans.
    Co do tańszych i przyzwoitych obiektywów to racja: C10-18, C18-55, C55-250, C18-135, C50/1.8 w wersji STM dają spore możliwości.
    znaczy na mój chłopski rozum kupowanie korpusu apsc za 2500zł (80D) ma niewielki sens - za 2500 zł to można kupić 5DII lub 6D - wiem optyka do FF droższa i będzie kłopot z domknieciem budżetu, ale jak wyda 2500zł na korpus apsc to też nie domknie sensownie budżetu, a kasy z tego korpusu nigdy nie odzyska, poużywa i zepchnie za 800zł czyli posiadanie bedzie go kosztować 1700zł.

    co ma jeszcze matryce "typu 80D" i bardziej dopasowana do budżetu cenę?

    to mi przypomina mój "najdroższy" obiektyw jaki kupiłem c17-85 dlaczego był "najdroższy" bo go zepchnąłem za 600zł (nie pytajcie ile kosztował) - od tego czasu nie biorę na poważnie wspaniałych testów w internetach (i w gazetach które oceniają każdy testowany obiektyw na 4-4.5 czyli ewidentnie skala ocen jest dramatycznie źle dobrana) ani influencerskich opisów w internetach - nauka kosztuje jak to mawiają u mnie na wsi więc lepiej sie uczyć na cudzym kosztem niz swoim

    --- Kolejny post ---

    sigmy w tym budżecie też bym sobie odpuścił chyba że kupuje s50A za cały budżet i foci obiektywem bez korpusu
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 12-05-2020 o 14:15

  10. #10
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    927

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    znaczy na mój chłopski rozum kupowanie korpusu apsc za 2500zł (80D) ma niewielki sens - za 2500 zł to można kupić 5DII lub 6D
    Nie każdy potrzebuje FF, a czasami aps-c jest po prostu lepszym wyborem.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •