Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Lustro dla amatora

  1. #11

    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    No dobra... skłaniam się póki co ku temu by zainwestować w tańsze body 60D raczej nie ale 70D myślę, że będzie optymalne i do tego lepszy obiektyw bo w sumie on zostanie ze mną nawet po wymianie body co jest chyba słuszną inwestycją. Mam zamiar opchnąć ten aparacik który teraz mam więc obiektyw używany w cenie 1000-1500zł nie powinien być problemem. Co do FF to sobie odpuszczę, na moje możliwości APS-C będzie idealny :P

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Nie każdy potrzebuje FF, a czasami aps-c jest po prostu lepszym wyborem.
    tak czasem lepszym - szczególnie do krajobrazu i architektury

    w przypadku tego konkretnego użykownika rządzi budżet albo bedzie miał jakąś optykę albo jej nie będzie miał bo się nie zmieści w budżecie

    nie namawiam na FF bo po prostu budżet się nie domyka - tak samo jak przy "drogim" apsc - mozna myśleć że kupi korpus potem doskłada na optykę ale to zły kierunek myślenia bo taki sam moża zastosować do FF.

    a i ciekaw jestem czym rożnią się korpusy 60d i 70D ze za ten drugi warto zapłacić dwa razy więcej?
    czym? matrycą - nie bardzo, ilością punktów AF (bardzo istotne w krajobrazie i architekturze), procesorem - może widać różnice nie wiem, szybkością w serii - no krajobraz czasem szybko pomyka architektura też - jedynie szansa na zakup mniej zajechanego egzemplarza jest pewnie większa - pytam bo się nie znam bo dawno apsc nie miałem w rękach
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 12-05-2020 o 15:38

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez AT4P Zobacz posta
    AD.1 Z 80D jednak zrezygnuję bo cena jest jeszcze spora, a lepiej wydać te pieniądze na obiektyw .

    AD.2 M50 to fajny sprzęt jednak póki co koncentruję się na lustrzankach ze względu na tańsze obiektywy i ich większą dostępność (wiem, że są przejściówki ale to znów dodatkowy wydatek)

    AD.3 Co do obiektywów to ciężko mi określić, myślałem nad jakąś używaną Sigmą. Portretów nie robię, głównie krajobrazy czy architektura ale zdarza się i kwiaty fotografować więc sam nie wiem myślę, że dobrym pomysłem jest kupić konkretny obiektyw pod jeden cel a z czasem dokupić coś innego. Mam też w planie zaopatrzyć się w konkretną książkę/ki która pomoże mi rozwinąć hobby.
    Zaproponuje ci to co Mirror - 60D + 10-22 i niewiele ci kasy zabraknie do jakiegoś makro np Tamrona 90 czy Canona 100mm do kwiatków

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Nie każdy potrzebuje FF, a czasami aps-c jest po prostu lepszym wyborem.
    fakt , czasem jest lepszym , ale w pozostalym czasie jest gorszym.

  5. #15
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    a i ciekaw jestem czym rożnią się korpusy 60d i 70D ze za ten drugi warto zapłacić dwa razy więcej?
    ale az dwa razy? 70D powinno sie kolo 1400~1500 PLN znalezc.

    glowna roznica jak dla mnie: LV. 70D ma swietny autofokus przez ekranik. na ten w 60D lepiej spuscic zaslone milczenia.

    matryca 70D tez jest zauwazalie lepsza od tego "18Mpix siempre vive". nie jakos kosmicznie, ale jest.

    poza tym z istotnich roznic to moze jeszcze mikroregulacja. ale to nie w powyzszym przypadku




    ja bym tak czy siak w niniejszym przypadku bral 750D. nie widze zadnej potrzeby dwucyfrowki. ale to ja...
    www albo tez flickr

  6. #16

    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Dzięki chłopaki, bardzo mi pomogliście ale jak ktoś ma jeszcze coś do dodania to z chęcią poczytam
    Będę rozważał 70D lub właśnie to 750D bo ceny podobne przynajmniej już wiem czego chcę i o to chodziło.

    Bardzo dziękuję za wasz poświęcony czas.

  7. #17

    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Trochę czasu minęło od mojego ostatniego wpisu ale chcę się pochwalić na jaki aparat ostatecznie się zdecydowałem. Wybrałem Nikona D7100 + obiektyw Nikkor AF 1.8 i jestem zachwycony, sprzęt kupiłem używany w bardzo dobrym stanie z całym zestawem oprócz kita i z niskim przebiegiem za rozsądne pieniądze. Główną przyczyną zrezygnowania z Canona 70D/750D był brak wbudowanego silniczka AF w Body, większy szum ISO no i Nikon jakoś tak bardziej mi się podoba wizualnie :P. Pewnie gdybym wybrał Canona również był bym zadowolony bo przesiadka z Sony RX100III na lustro z APS-C jest widocznym jakościowym skokiem, widzę ogromną różnicę w jakości i szczegółowości zdjęć której się kompletnie nie spodziewałem, wiedziałem, że będzie lepiej ale nie, że aż tak . Cieszę się jak małe dziecko

  8. #18
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez AT4P Zobacz posta
    Główną przyczyną zrezygnowania z Canona 70D/750D był brak wbudowanego silniczka AF w Body
    ty tak powaznie?

    w Canonie EF nigdy nie bylo silnikow w body. zawsze w obiektywie. bo tez nie ma obiektywow, ktore by czegos takiego wymagaly, jak w Nikonie


    Cytat Zamieszczone przez AT4P Zobacz posta
    Cieszę się jak małe dziecko
    i to najwazniejsze D7100 bardzo fajny korpus, wiec duzo milej zabawy i korzystnego swiatla tylko zycze!
    www albo tez flickr

  9. #19

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez AT4P Zobacz posta
    Główną przyczyną zrezygnowania z Canona 70D/750D był brak wbudowanego silniczka AF w Body [..]
    Dla mnie była to jedna z głównych przyczyn wyboru systemu C zamiast N

  10. #20
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Lustro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez AT4P Zobacz posta
    Główną przyczyną zrezygnowania z Canona 70D/750D był brak wbudowanego silniczka AF w Body
    Normalnie nie wierzę w to, co czytam! Przecież nawet Nikoniarze mają od dawna dość śrubokrętu a nowe obiektywy już z tego nie korzystają, gdyż mają wbudowany silnik AF.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •